Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wyniki Polkomtela po 3Q2008

Wyniki Polkomtela po 3Q2008

WitekT 11 Listopada 2008 13:14

0 0
30. września Polkomtel obsługiwał 14,023 mln kart SIM, a w III kwartale przybyło ich 550 tys. - wynika z opublikowanych właśnie przez Vodafone danych.

Z danych Vodafone wynika, że 54,4% bazy abonenckiej Polkomtela to prepaidy. Oznacza to, że Polkomtel 30. września miał 7,743 mln użytkowników prepaid i 6,28 mln klientów abonamentowych.

Oznacza to, że w III kwartale Polkomtel pozyskał najwięcej spośród wszystkich operatorów na rynku. PTC pozyskała 183 tys. kart, Centertel - 154 tys. Pozyskanie P4, który nie publikuje oficjanie danych, można szacować na niecałe 200 tys.


Źródło tekstu: Vodafone     

Dodaj do:
w sumie: 33
  • 0

    14.  2008-11-11 16:58:42

    issa - zbyt ogólnie piszesz jak dla mnie, więc pytam o szczegóły ;-) mówisz o nienajlepszym produkcie... co masz na mysli?

  • 0

    15.  2008-11-11 17:16:35

    zdaje się, że ten który kupił żonie. Jeśli mnie pamięć nie myli:)

  • 0

    16.  2008-11-11 17:36:29

    E tam , o Simplusie pisze , pozartowac juz sobie nie mozna:) Wlasnie sobie siedze w wloskiej restauracji , corka mi pokazuje numer na reklamowce Andrzejek i Sylwestra , a tu ... Play 793. Tez dac sie tak nabrac marketingowi Playa , az dziw bierze:)

  • 0

    17. ~Boj  2008-11-11 17:36:51  host: ch100.internetdsl.tpnet.pl

    Ja kupuje bardzo czesto startery mam takie hobby przewiercam dziurki i mam wisiorek talizman z kart sim

  • 0

    18. ~dt  2008-11-11 18:21:25  host: wap.plusgsm.pl

    6,28 mln postpaid to jest najwazniejszy wskaznik, era 6 z groszami a Orange no coz 6 jeszcze nie przekroczyli a 31 tys roznicy w prepaid miedzy Orange a Plusem to granica bledu statystycznego mozna powiedziec...

  • 0

    19.  2008-11-11 18:36:59

    Coraz mniej tych aktywacji, moze jeszcze z rok dwa i przyrost bedzie zerowy badz ujemny. Teraz starych operatorow to chyba ratuje tylko sprzedac internetu, bo kazda akywacja wliczana jest do ilosci kart sim. Moze w koncu zacznie sie prawdziwa walka o klienta w abo aby ten przychodzac przedluzyc umowe bez wyklucania sie dostal na dzien dobry lepsza oferte niz ten z ulicy. Narazie mozna o tym pomazyc

  • 0

    20. ~pablo  2008-11-11 19:37:59  host: abam45.neoplus.adsl.tpnet.pl

    a ja jestem w play dlatego ze ma najmnij abonentwo i najgorszy zasieg za to najlepsza oferte i wspołczje tym wszyski ktorzy maja wysokie rachunki lub nagadac sie nie moga:DA co do zasiegu jescze to jest najsłabszy ale mam go wszedzie :D

  • 0

    21.  2008-11-11 20:06:34

    issa* nie dyskutuje się z ludźmi takiego pokroju jak opisujesz, wiadomo że to gadanie do ściany. iPlusa faktycznie chwaliłeś, jednak reszta kwestii związanych z Plusem działa na Ciebie jak czerwona płachta na byka ;-)

  • 0

    22. ~mirekb  2008-11-11 20:30:19  host: 89.108.200.8

    konkurencja sie zacznie jak play postawi 3g wymagane koncesją,i od tego jak wykorzysta 900..narazie to gra na czas mtr maleje wiec uslugi dodane sa kluczowe..transmisja danych to klucz.dlateo plus zainwestuje w edge evolution,z simpolusa zabrali wolny nr wstawili do36,6,play dal online na karte dali pakiety na dane..mydlenie oczu.czekam na zmiany w prepaid po nowym roku mimo teoretycznego "uwiązania" w plusie i play.dzis koncze Giga za 19pln od p4 i czekam az skonczy sie ta promocja jak tez zasieg hsdpa sie zwiekszy

  • 0

    23. ~issa  2008-11-11 21:55:41  host: inet20909nj-2.eranet.pl

    ***Hose - to nie moja wina , że Plus daje tak mało okazji do chwalenia swojej oferty. A tak na serio , to coś jest w tym "byku i płachcie":) Naprawdę wyrazy uznania dla Plusa za marketing , bo w żaden sposób jego osiągnięć , obiektywnie rzecz biorąc , nie da się usprawiedliwić jakością jego oferty. Bardzo dużo słucham radia w pracy i żaden inny operator nie ma takiej ilości nachalnych reklam jak choćby o "wisielcach" Simplusa czy tych dwóch "grzybicowych agentach" z Mixa.

  • 0

    24.  2008-11-11 22:21:12

    Oferta 36.6 zdobyła 570 tys. klientów, a działa dopiero od czerwca. Plus zdobył 550 tys. klientów w ciągu trzeciego kwartału. Zakładając jeszcze, że jakiś procent Simplusów zrezygnowało by przejść do 36i6, liczba starterów została zwiększona sztucznie poprzez rozdawanie, to wyniki nie kształtują się tak spektakularnie. Bez 36.6 może były by najgorsze z trójki operatorów.

  • 0

    25.  2008-11-11 22:32:08

    ~issa - możesz mówić o konkretnch dennych ofertach? bo jakoś nijak Twoje narzekanie ma się do moich spostrzeżeń ;-)

  • 0

    26.  2008-11-11 22:44:24

    24: Oj, czwórki operatorów. :D

  • 0

    27.  2008-11-11 22:59:51

    @24 biotyt: Bauc powiedział że aktywnych kart 36i6, czyli takich które ma aktywne połączenia wychodzące, jest ok 250tys. Czyli połowa z tych ok 550tys jest "nieaktywna". I teraz pytanie jakie liczą się w tym spisie przedstawionym tu jako aktywne ;-)

  • 0

    28.  2008-11-11 23:02:11

    mariusz9a: Mówił, że te aktywne to takie, które mają połączenia wychodzące aktywne.

  • 0

    29.  2008-11-12 07:13:44

    issa* na temat oferty można się spierać, jednak reklam bym nie ruszał, stanowcza większość mija się z prawdą, a właściwie wszystkie działają mi na nerwy.

  • 0

    30. ~zigzag  2008-11-12 09:27:09  host: dpd95.neoplus.adsl.tpnet.pl

    mi się wydaję, że liczą 570.000 kart 36.6 Gdyby ich nie liczyli, to powinni podać liczbę klientów jako 250.000 aby oba spisy się nie wykluczały. A najlepiej gdyby Polkomtel choćby wzorem PTC zaprezentował szczegółowe wyliczenia, tabelki, Churn itp

  • 0

    31.  2008-11-12 17:24:52

    @30: "Tabelki" będą jak statystyki ogłosi Polkomtel a nie Vodafone. Co kwartał tak jest że najpierw mamy takiego newsa jak ten, a później szczegółowe dane Polkomtela za dany kwartał w kolejnym newsie...

  • 0

    32.  2008-11-12 19:38:07

    Issa, niezły z Ciebie gość... Akurat iPhona Plus nie ma. Pewnie o tym wiesz, ale tak czy inaczej porównanie nietrafione. Nie sądzę też by produkty Plusa były wybrakowane, nie są idealne, ale podobne jak i reszty operatorów. Reklamy? Fakt, niektóre są głupie, ale kto się nie reklamuje? Wg mnie reklamy orange są bardziej wnerwiające. A komu Ty sugerujesz inne rozwiązania? Polkomtelowi? Na pewno oni tu siedzą i czekają na Twoje dobre rady :-) Daj spokój... Z jakiej oferty (ofert) Ty korzystasz?

  • 0

    33. ~gosc  2008-11-14 13:22:05  host: dynamic-78-8-19-103.ssp.dialog.net.pl

    male sproatowanie plus ma iphona w ofercie dla firm taryfa Vip500

Dodaj swoją opinię