Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wyniki Polkomtela po 3Q2007 - oficjalnie

Wyniki Polkomtela po 3Q2007 - oficjalnie

WitekT 13 Listopada 2007 16:35

0 0

Na koniec III kwartału łączna liczba klientów Plusa wyniosła 13,345 mln i była o ponad 2,2 mln wyższa niż przed rokiem, co stanowi wzrost o 20% w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego.

W stosunku do poprzedniego kwartału baza wzrosła o 428 tys. (wzrost o 3%). Co ciekawe, przyrost klientów był szybszy wśród klientów z kontraktem (21%) - charakteryzujących się większą lojalnością - niż wśród użytkowników bez kontraktu (19%).

Polkomtel konsekwentnie wzmacnia swoje atuty. Cieszy nas fakt, że od długiego czasu udaje się nam utrzymać największy udział w rynku klientów kontraktowych oraz ponad 50% udział w segmencie średnich i dużych firm. Dynamicznie rozwijana oferta, systematycznie wzbogacana o nowatorskie na rynku rozwiązania i atrakcyjne produkty - jak choćby udostępnione ostatnio mobilne płatności, oferta kobieca Cafe Plus czy Plusfon obsługujący technologię 3G - pozwala nam utrzymać zaufanie i lojalność klientów. Nasz klient, zarówno indywidualny, jak i biznesowy, jest w coraz większym stopniu świadomy możliwości oferowanych przez naszą sieć. Nowe rozwiązania, nad którymi wciąż pracujemy, pozwolą nam w najbliższej przyszłości zaproponować klientom atrakcyjne usługi istotnie poszerzające podstawowe funkcjonalności telefonu - powiedział Adam Glapiński, prezes Polkomtela.

Polkomtel S.A. wciąż poprawia swoją pozycję finansową, zwiększając przychody i zysk netto. Jednocześnie redukujemy nasze koszty stałe i finansowe poprzez silną kontrolę kosztów - powiedział Finn Schkolnik, członek zarządu i dyrektor ds. finansowych Polkomtela.




Przychody Polkomtela w III kwartale wyniosły 2,003 mld zł. Po pierwszych trzech kwartałach 2007 roku przychody spółki osiągnęły poziom 5,762 mld zł i były wyższe o 5,3% niż w analogicznym okresie roku poprzedniego. Jak informuje telekom, tak duży wzrost przychodów udało się uzyskać m.in. dzięki większej bazie klientów, która w okresie dziewięciu miesięcy powiększyła się o ponad 1,3 mln użytkowników, oraz dzięki rozwiązaniom taryfowym generującym większy ruch w sieci.

Zysk netto Polkomtela w III kwartale wyniósł 385 mln zł i był wyższy od osiągniętego w III kwartale 2006 roku o 16,6%. Po trzech kwartałach zysk netto wzrósł do poziomu 1,016 mld zł (+21,4% w stosunku do analogicznego okresu w ubiegłym roku).

 

2Q07

3Q07

Przyrost w 3Q

Postpaid

5,322 mln

5,5194 mln

197,4 tys.

Prepaid

7,595 mln

7,8258 mln

230,8 tys.

Razem

12,917 mln

13,3452 mln

428,2 tys.

Źródło tekstu: Polkomtel     

Dodaj do:
w sumie: 30
  • 0

    11.  2007-11-13 19:49:12

    coś mi tu nie pasuje... Nikt z wszystkich z moich znajomych nie przenosił się do plusa, a wręcz przeciwnie z plusa do orange! więc trochę mi się wierzyć nie chce... coś mało wiaygodne to

  • 0

    12. ~stz  2007-11-13 20:13:52  host: epe34.internetdsl.tpnet.pl

    Moja teściowa wczoraz zrezygnowała z Orange i kupiła aktywację w Plusie.

  • 0

    13. ~stz  2007-11-13 20:20:50  host: epe34.internetdsl.tpnet.pl

    Dla mnie zdecydowanym liderem jest Plus, który ma największą liczbę klientów postpaid, a tylko takich można realnie policzyć.

  • 0

    14. ~dt  2007-11-13 20:22:00  host: 87-205-61-253.adsl.inetia.pl

    Plus w postpaid nadal przed Orange. Roznica 140tys w kartach prepaid (czy nie tyle Orange rzucilo darmowych w IIQ aby pozostac liderem...)

  • 0

    15.  2007-11-13 21:18:48

    No Plus do przodu idzie. Przyznam, że ma ciekawą ofertę jednak niewielu moich znajomych korzysta z tej sieci. Dosłownie 4 numery na ponad 100, głównie mam Orange, a te co opuściły pomarańczę to poszły do Play czy Ery.

  • 0

    16. ~Koval  2007-11-13 21:23:10  host: inet20908na-2.eranet.pl

    Mój znajomy zmienił Orange na mixplusa, ja zmieniłem Orange na Erę x3. Przeglądam moją książkę w tel służbowym i tak jakoś z 220 nr to jakieś 40% Era, potem 33% Plus i 27% Orange. No to, może u innych inaczej się rozkładają kontakty na opów. U mnie tak jest jak podałem wyżej. A tak na marginesie, jak firma chciała kupić 6 simów to najlepiej zachowali się w Erze, najlepsze podejście. Nie mówię, że super, ale ze wszystkich najlepsze. Facet z Plusa podesłał nam cennik ogólny, nawet mu się nie chciało pofatygować na rozmowę. A sądzę, że gdyby się pokazał to by był na najlepszej pozycji, bo prezes ma słabość do PLUSa...

  • 0

    17.  2007-11-13 21:39:17

    u mnie jakieś 60% to plus 30% Era a 10% Orange a mam 120 numerów

  • 0

    18. ~futrzaq  2007-11-13 21:54:39  host: 87-205-243-146.adsl.inetia.pl

    ja jestem w plusie "od zawsze" i jest to dla mnie najlepsza sieć z najlepszymi promocjami :D plus na 1 miejscu tak musi byc... era niegdyss dobra ... pamietam czasy idei to tez byla dobra siec ... byla bo orange jest do d**y :)

  • 0

    19.  2007-11-13 22:04:53

    Jeśli trzymają 50% średnich i dużych firm to tylko im pogratulować. Tam są główne przychody dla operatora. Jak czytam niektóre komentarze, typu abo 35 zł a operator mnie olewał to tylko smiać mi się chce:)

  • 0

    20. ~titq  2007-11-13 22:29:12  host: 77-253-133-224.adsl.inetia.pl

    w naszym sklepie mamy dziennie srednio 3 aktywacje postpaid i 4 prepaid. A co do ciecia kosztow, to faktycznie udalo im sie, zrezygnowali z placenia za prowadzenie Kas w Sklepach Firmowych, 1,5 od rachunku dziennie od 100 do 220 wplat...

  • 0

    21. ~stz  2007-11-13 23:25:13  host: epe34.internetdsl.tpnet.pl

    No i jako pierwsi wprowadzili rachunek elektroniczny pobierany z BOK-u. Też duża oszczęność.

  • 0

    22.  2007-11-14 08:04:53

    Ja Simplusa mam dalej, ale nie zasilałem od lipca bo korzystam z Play Karty.

  • 0

    23. ~Gal  2007-11-14 08:59:10  host: 213-238-114-12.adsl.inetia.pl

    piotrM - a co w tym smiesznego? 35x24 = 840zl. Pomnoz to przez kilkasettysiecy uzytkownikow i masz duze pieniadze. Ale jak operatorowi nie zalezy to nie ma sprawy - konkurencja wita. Łaski klientom nie robia.

  • 0

    24.  2007-11-14 09:22:32

    ~Gal - to przychód tylko... Widać, że pojęcia nie masz o prowadzeniu firmy ;-) Koszty, podatki i inne obciążenia należy jeszcze policzyć i z różnicy dopiero ile to na takim abonamencie zarabiają ;-)

  • 0

    25.  2007-11-14 09:27:31

    piotrM ma rację, że płaczą najbardziej ci, którym wydaje się, że płacąc najniższy abonament to już są VIP-ami dla dostawcy usługi (i można to rozciągnąć na każdą branże właściwie). Oni płaczą, ze mają oferty "za staż" gorsze niż nowi... Naprawdę śmieszne. Ja nigdy gorszej oferty nie dostałem, a mogę powiedzieć - z wczoraj przypadek - że w ofercie PWA KAŻDY telefon (oczywiście pomijam te po złtówce czy nawet po 29 zł netto) jest tańszy o min. 50 zł w stosunku do oferty promocyjnej dla nowego klienta. Drogie telefony (te z wyższej półki o jakich marzą dzwinoący za 25 czy 40 zł) nawet po 100 zł są tańsze w ofercie niż w promocji - przy tym samym abonamencie i dodatkach takich samych rzecz jasna.

  • 0

    26.  2007-11-14 09:28:43

    No ale to dla taryfy Biznesklasa 50 i średnich rachunkach (wg tego ich systemu "oceniania") na poziomie 178 zł ;-)

  • 0

    27.  2007-11-14 10:49:42

    Plus redukuje koszty? Kosztem pracowników, którym wypłaca mniejsze prowizje. Podejście godne podziwu :|

  • 0

    28. ~maryś  2007-11-14 11:11:14  host: aawz165.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ja byłąm jedną z tych 2 mln, ale ostatnio do nich przyszłam za tymi taryfami cafe plus, widać ze kobitki w salonach stoją i się pytają o to, kusi ich prawie nieograniczone gadanie hihi. pozdrawwiam

  • 0

    29. ~stoj  2007-11-14 12:48:30  host: aavx205.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Plus ma ostatnio najlepsza oferte , mowie tu chociazby o serwisie Plus.pl, czy taryfie Cafe Plus

  • 0

    30. ~con  2007-11-22 16:09:31  host: aavn28.neoplus.adsl.tpnet.pl

    orange rozdało karty za darmo to ma więcej abonentów, by tego nie zrobili to by byli na 2 miejscu. ja sam przeszedłem z orangutanika do plusa na mixa i jestem superzadowolony. dobra sprawa z tym podpisywaniem umowy na ilość doładowań a nie na 2-3 lata.

Dodaj swoją opinię