Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wyniki Polkomtela po 1H2007

Wyniki Polkomtela po 1H2007

WitekT 13 Sierpnia 2007 13:37

0 0

W I półroczu przychody Polkomtela wyniosły 3,759 mld zł i były większe o 6,1% niż w analogicznym okresie zeszłego roku. Zysk netto Polkomtela w pierwszych sześciu miesiącach tego roku wyniósł 631,4 mln zł, czyli był wyższy o 24,6% niż w odpowiednim okresie 2006 roku.



Wyniki uzyskane przez Polkomtel w pierwszych sześciu miesiącach tego roku są potwierdzeniem coraz silniejszej pozycji firmy na rynku. Biorąc pod uwagę wysoką jakość i konkurencyjność naszych usług, których potwierdzeniem jest dynamiczny przyrost bazy klientów sieci, nie widzę żadnych zagrożeń, aby Spółka na koniec roku osiągnęła jeszcze lepsze wyniki i zajęła jeszcze wyższą pozycję wśród operatorów obecnych na rynku - powiedział Adam Glapiński, prezes Polkomtela.




Z sieci Polkomtela korzysta już 13 milionów użytkowników. Na koniec II kwartału łączna liczba klientów Plusa była o 2,5 mln wyższa niż przed rokiem, co stanowi wzrost o 24%. Przyrost ten miał miejsce zarówno wśród klientów bez kontraktu, gdzie wyniósł powyżej 1,5 mln użytkowników (+26%), jak i na rynku klientów z kontraktem, których liczba wzrosła w porównaniu z I półroczem ubiegłego roku o ponad 900 tys. (+21%).

Realizując nasz nadrzędny cel, jakim jest stałe podnoszenie wartości spółki, będziemy dalej poszerzać ofertę naszej sieci o kolejne atrakcyjne produkty i usługi, starając się utrzymać zaufanie i lojalność klientów. Wysoki standard świadczonych przez nas usług, właściwie ukierunkowane inwestycje i efektywne gospodarowanie zasobami finansowymi to priorytety naszej aktywności w zakresie wszystkich marek oferowanych przez sieć Plus - dodał Glapiński.

Źródło tekstu: Polkomtel     

Dodaj do:
w sumie: 33
  • 0

    14.  2007-08-13 17:36:09

    rcicho - procenty są bardzo złudne ;-) wystko zależy od wartości odniesienia. wiesz, że wzrost o 100% od wartości 2, to niewiele w porównaniu ze wzrostem o 5% od 40?

  • 0

    15. ~szalony  2007-08-13 17:40:43  host: apn-101-29.gprsbal.plusgsm.pl

    Madmax ja Ci mogę powiedzieć że napewno nie w ciągu minimum roku ... Sieć Ery po prostu ma ogromne braki w infrastrukturze i nie może sobie pozwolić na tak "masowy" dostęp to gprs niestety :/

  • 0

    16.  2007-08-13 17:49:39

    ~szalony - to zależy... Sprawy prowadzą w imieniu operatorów inwestorzy zastępczy i powiem Ci, że to najbardziej od nich zależy jak szybko i jak dobrze dana inwestycja "idzie". Także w części biurokratycznej - lokalizacje, pozwolenia itd. Powiem Ci, że u mnie Plus planuje już od 2 lat co najmniej 2 jeśli nie 3 całkiem nowe lokalizacje z UMTS (niestety nie wiem na pewno czy ta 3 ma być z UMTS) i nic z tego nie wychodzi bo utknęło to na różnych etapach postępowania - przeważnie protestów społeczeństwa i organizacji "proekologicznych".

  • 0

    17.  2007-08-13 17:51:47

    ~Drugi_Szalony - a to fioletowy operatr ma lepszy zsięg EDGE niż Plus? Wydaje mi się, że argument nieco... bez sensu? No ae zawsze można powiedzieć, ze coś jest lepsze gdzieś, nawet jeśli się tego nie używa ;-)

  • 0

    18.  2007-08-13 17:53:08

    wlo - Na konkurencyjnym rynku cięzko aby przychody firm rosły w nieskończoność. Rynek po osiągnięciu 100% już się nasycił i nowych klientów pozyskiwać o wiele trudniej a sztuka jest nawet utrzymać obecnych. Ceny powoli ale jednak spadają, pojawił się dynamiczny i ostrogrający Play. Tak wiec w ogole mnie to nie dziwi że przychody nie rosną już tak jak kiedyś. A w przyszlym roku mogą być bliskie zera a nawet na pewnym minusie. Dotyczy to całej wielkiej trójcy.

  • 0

    19.  2007-08-13 18:08:56

    rcicho - nie mówisz o przychodach a o trendzie mam nadzieję?

  • 0

    20. ~n  2007-08-13 18:26:09  host: egm106.neoplus.adsl.tpnet.pl

    > 20. Nie ma to jak kawa na ławę :)

  • 0

    21.  2007-08-13 18:40:00

    do smoot: to zapraszm do orange... wiesz czemu dobrze zarabiamy??:)

  • 0

    22.  2007-08-13 18:47:52

    hmmm... tak się zastanowiłem... rcicho, nie wiem na pewno i nie mam czasu teraz sprawdzić (ale zrobię to na pewno jutro popołudniu) - przyrost przychodów Plusa raczej nie przekraczał 10% w ostatnim czasie... I chyba nigdy nie przekraczał - może w latach przed 2003, 2004 rokiem niewiele ponad 10%. Ale nie w ostatnich dwóch, trzech!

  • 0

    23. ~dzodzo  2007-08-13 18:52:19  host: 34-pr2-9.acn.waw.pl

    Era nie idzie do dolu, wrecz przeciwnie, zas w te wyniki to ja zbytnio nie wierze z niba wziete. nie ma zadnego linku nic... malo wiarygodna informacja,

  • 0

    24. ~erin  2007-08-13 19:27:37  host: apn-232-110.gprsbal.plusgsm.pl

    Plus jest ok a jakby dał tanio coś jak era domowa to byłaby bajka.

  • 0

    25.  2007-08-13 19:44:38

    S!D - ale chyba nie u agentów, bo w moim mieście kumpel z Orange zarabia dużo mniej ode mnie - aż dziw, że jeszcze tam pracuje.. No chyba, że mówisz o SF-ach, ale to już inna bajka :) smoot

  • 0

    26. ~mirekb  2007-08-13 20:34:55  host: apn-99-6.gprspla.plusgsm.pl

    sukcesy sa u calej naszej 3.nikt nie ma strat.wszyscy maja zyski ;-)))po prostu jest coraz lepiej..to pewnie przez braci k..

  • 0

    27. ~  2007-08-13 22:25:34  host: public-gprs7070.centertel.pl

    Braciom K. już podziękujemy a i simplusowi również

  • 0

    28. ~huba  2007-08-14 09:54:23  host: dpj251.neoplus.adsl.tpnet.pl

    powiedzcie mi jak to sie dzieje ze ida do przodu a nic takiego super to niemieli telki maja przecietne abo dla indywidualnych odbiorcow tez bez rewelacji no moze dla firm jakos sie postarali ale i tak niewiem jako oni poszli tak w gore, chyba bracia im pomagaja hiiiiiiiii

  • 0

    29. ~  2007-08-14 14:21:04  host: aub243.neoplus.adsl.tpnet.pl

    To może niech te łajzy z PLUSa zaiwestują w końcu w porządne technologie do obsługi PLUSNETu i smsów w ich sieci bo się wszystko sypie. I oczywiście wszyscy są zadowoleni i udają że się nic nie dzieje.

  • 0

    30.  2007-08-14 20:17:28

    ~dzodzo - ofiarom już dziękujemy... Jeśli Cię nie interesuje, to nie komentuj. Jakby Cię interesowało, wiedziałbyś, gdzie szukać takich informacji "w oryginale" ;-) Jeśli bardzo chcesz to proszę: www.polkomtel.com.pl w dziale prawowym ;-)

  • 0

    31.  2007-08-14 20:19:45

    prasowym oczywiście ;-)

  • 0

    32. ~Gonzo  2007-08-17 10:31:30  host: dlw48.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Plusik jak zwykle pnie się w górę. Jak zwykle najlepszy :)

  • 0

    33. ~Marcin  2007-08-23 11:35:24  host: dry216.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Tak, czytałem wczoraj jak Orange pozycje lidera na rynku uzyskał-wysyłał darmowe karty SIM z różnymi promocjami i prośbą o aktywacje. Plus sam zdobył ponad 600 tys abonentów a teraz z nową stronką i super konkursami na pewno będzie liderem. spójrzcie na ten telefonik do wygrania! jeszcze go w Polsce nie ma;) www.tiny.pl/5pb3

Dodaj swoją opinię