Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wyniki P4 w 2015 roku

Wyniki P4 w 2015 roku

WitekT 23 Lutego 2016 11:15

21 11

Na koniec 2015 roku P4 miał 14,150 mln aktywnych kart SIM, co czyni go drugim największym (po Orange) operatorem w Polsce pod kątem bazy. W IV kwartale przybyło mu 602 tys. kart.



31. grudnia obsługiwał 7,080 mln kart prepaid (wzrost o 249 tys. w IV kwartale i 603 tys. w całym 2015 roku) oraz 7,070 mln kart postpaid (wzrost o odpowiednio 353 tys. i 1,26 mln). Przychody operacyjne w 2015 roku wyniosły 5,363 mld zł (wzrost o 22% w porównaniu do 2014 roku), przychody z usług 4,982 mld zł (wzrost o 20%), a przychody od użytkowników 4,102 mld zł (wzrost o 16%). EBITDA wyniosła 1,544 mld zł (wzrost o 44%).




Przychody operacyjne w IV kwartale wyniosły 1,47 mld zł (wzrost o 22% w porównaniu do IV kwartału 2014 roku), przychody z usług 1,308 mld zł (wzrost o 16%), a przychody od użytkowników 1,065 mld zł (wzrost o 13%). EBITA wyniosła 425 mln zł (wzrost o 47%).

Najpopularniejszymi telefonami w 2015 roku w Play były:
W sieci P4 nastąpił 5-krotny wzrost transmisji danych w ujęciu rocznym w sieci LTE. Typowy użytkownik smartfona z 4G zużywa 5 GB danych - 3 GB więcej niż użytkownik telefonu bez LTE. Wzrost w całej sieci wyniósł 150%. Przez sieć P4 przetransferowano w 2015 roku 221 PB danych.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:

Tagi: p4

w sumie: 86
  • 2

    68.  2016-02-23 17:59:38

    @65 w której to sieci duże pakiety danych są tanie w cenniku bez pakietu ? Play przynajmniej z wyprzedzeniem informuje o zmianie oferty i klient decyduje czy kupuje na później czy nie.

    Sraj w domu pewnie się opłaca Plusowi ;) Ja mam taniej w Play bo Plus takich bonusów nie daje.

  • 2

    69.  2016-02-23 19:04:20

    @66. Ale ja nie pisalem nigdzie o przyciaganiu nowych klientow. Mnie to nie interesuje. Ja jestem klientem Play, i ta oferta jest idealnie pode mnie dopasowana. Dla mnie licza sie najlepsze warunki dla mnie, a nie dla tysiecy innych ludzi. Co mi do tego z jakich ofert korzystaja ? :)
    Podaj linka do oferty Smart Dom 40zl z pelnym no limit i telefonem za 800zl - bo jakos nie umiem znalezc na ich stronie takiej oferty. Tylko nie pisz czasem ze to oferta laczona np z telewizja itd bo mnie interesuja tylko uslugi telekomunikacyjne. Podobnie z Orange Open - o czym ty piszesz ? Znowu jakies uslugi laczone ktore zreasumowane dadza cos powyzej 100zl miesiecznie ? I jak to sie ma do 19.90 zl na miesiac Play ? Wyjasnij.

  • 2

    70. ~Adam  2016-02-23 20:18:01  host: user-94-254-224-94.play-internet.pl

    W tym roku już 8 lat w Play. Poprzednie Era i Idea (orandż poszły do lamusa i nigdy nie wrócimy do nich. Teraz gdzie się nie rusze to wszyscy w Play, a na początku zdziwienie gdzie to sie przeniosłem. Nawet internet mam od 5 lat w Play. Chodzi jak tzreba na mojej wiosce.

  • 1

    71. ~lavenda1234  2016-02-23 21:39:05  host: 77-255-244-154.adsl.inetia.pl

    Ja jestem w play od samego początku od testów.

  • 1

    72.  2016-02-23 22:09:22

    Jeśli chodzi o mnie to mogą już tracić klientów. Tak duża baza i drastyczny wzrost przesyłu danych nie wróżą dobrze na przyszłość. Tym bardziej, że Play nie ma bogatych zasobów częstotliwości, a roaming krajowy na pstrym koniu jeździ. Chyba tylko super słaba i zagmatwana oferta TMobile sprawia, że Play nadal mocno rośnie.

  • -1

    73. ~  2016-02-23 22:59:17  host: 89-64-29-197.dynamic.chello.pl

    Im lepsze wyniki Play tym gorzej dla ich abonentów. Już widać, że oferta jest droższa niż kiedyś. Dzisiaj taniej można znaleźć dobrą ofertę u konkurencji, szczególnie z telefonem.
    Prawdę mówiąc u mnie nadal niewiele osób ma numer w Play. To pewnie zależy od środowiska, wśród małoletnich Play może i jest popularny.
    Poza tym, ceny są na tyle niskie, że oszczędzone w ten sposób pieniądze są niewielkie. Na szczęscie nie każdy musi zawsze kupować najtańsze pozornie rzeczy. Jak to mówią nie każdego stać na tanie rzeczy.

  • 0

    74. ~  2016-02-23 23:01:36  host: n08-07-08.opera-mini.net

    tak jak niektórzy piszą, zarówno w Plus jak i Orange są tańsze oferty. Ja w Plusie za 3 usługi średnio płacę 45-50zł (tv, telefon, net) więc Play jest dla mnie drogi.

  • 2

    75. ~pracownik konkurencji wyznaje  2016-02-23 23:36:34  host: 31-179-8-184.dynamic.chello.pl

    Fakt, faktem, że dzięki Play konsumenci mogą być zadowoleni. Im więcej konkurencji, tym taniej.

  • -1

    76. ~Mexille  2016-02-23 23:45:39  host: 8.37.225.119

    Tyle, że przesadna tanizna prowadzi do patologi

  • 2

    77.  2016-02-24 00:40:20

    Trzeba przyznać, że liczba klientów robi wrażenie. Przebić TM i Plusa w kilka lat.... Na początku świetna oferta, później marketing i się da. Dzisiaj Play wcale nie zawsze jest najtańsze ( chociaż oczywiście czasem tak ) to i tak ludzie myślą, że taniej niż w Play mieć się nie da. Fenomen marketingu. Gratulacje !

  • -3

    78. ~pablosox123  2016-02-24 01:00:19  host: 77-255-244-154.adsl.inetia.pl

    A o tak play jest najbardziej *** siecią ze wszystkich,gimnazjum tego korzysta czy co.A minusijecie sobie jelopy ☺mnie to wali ale macie lipna siec.Play Najgorszy badziew.

  • 0

    79.  2016-02-24 01:03:30

    @77 Czy ja wiem czy tak myślą? Chodzi raczej o wkur... na poprzedniego operatora, który za coś podpadł klientowi. Na przykład reklamacje etc...

  • 0

    80. ~jaro  2016-02-24 01:28:24  host: user-164-126-158-237.play-internet.pl

    Coraz bardziej widać brak konkurencji, szczególnie w ofertach internetowych. Brakuje 5 operatora i tutaj spece PO zmarnowali okazję przy okazji podziału częstotliwości 800/2600.

  • 2

    81. ~Mexille  2016-02-24 02:01:54  host: 8.37.225.117

    5 operator? Mało jest 4+wirtualni? ☺

  • -2

    82.  2016-02-24 09:15:00

    @79 Słoneczny, zapewne część klientów jest w Play z tej przyczyny, którą opisałeś ale w Polsce głównym czynnikiem wyboru operatora jest cena. Zdecydowana większość klientów Play myśli, że taniej mieć już się nie da. A co do reklamacji i obsługi to Play wcale nie jest lepszy od pozostałych. Potrafi mocno wkur...

  • -1

    83.  2016-02-24 09:31:02

    KrzysiuJarzyna - mówisz... Przebić TM i Plusa w kilka lat... Pytanie, czy dałoby się to zrobić, gdyby Plus nadal raportował sztuczną bazę? Dałoby się to osiągnąć bez raportowania własnej sztucznej bazy? T-Mobile już całkiem się wydurnia z raportowaniem pustych kont prepaid. Może jednak - jeśli ta konkurencja ma znaczenie dla operatorów, dla GUS-u czy może dla UKE - opracować jednolite zasady? Nie wiem jak Wy, ale ja od bardzo dawna nie patrzę na to ilu klientów ma konkretna sieć.

  • 2

    84.  2016-02-24 09:54:06

    Wlo, oczywiście masz rację, baza ma znaczenie dla samych operatorów i nie jest wyznacznikiem dla nas jako klientów. Przy niejednolitym raportowaniu kart sim jest nie do końca uczciwe. Zgodzisz się jednak, że samo tempo pozyskań klientów przez Play jest imponujące i to o tym piszę. Żeby była jasność nie jestem fanem Play i już dawno od nich odszedłem ale trzeba im przyznać, że wbili się w rynek z kopa i dość szybko usadowili się na 2 miejscu ( jeśli ta informacja jest w ogóle prawdziwa ).

  • -3

    85. ~velux1234  2016-02-24 10:56:13  host: user-94-254-161-222.play-internet.pl

    A plus lepszy jakościowo tmobile tak samo,wiec te 2 miejsce play o niczym nie świadczy,ludzie sa ciemni w tym i ja :)

  • -2

    86.  2016-02-24 11:04:39

    Jeśli chodzi o prepaid to wiadomo czym nabili te karty. Między innymi promocją fanta/sprite. Sam mam z 5 numerów dodatkowych z tej promocji które są aktywne, część z aktywnych rozdałem też po ludziach. A dużo z tej promocji starterów leży w szufladach. Znam osoby które mają po około 50 takich kart:)
    Druga promocja to 10gb za 10zł. Niektórzy tylko dla niej kupili starter.
    Piszecie że to nie ważne ile kto ma kart. Może coś w tym jest ale raczej chodzi w tym po prostu o marketing, i zawsze jedna czy druga sieć będzie się tym chwalić.

  • 1

    87.  2016-02-25 14:22:58

    Każdy ma swoją "ulubioną" sieć i każdy będzie oczerniał wszystkich innych operatorów , jestem pracownikiem jednej z sieci ale jej nie faworyzuję i zgadzam się z wcześniejszymi wypowiedziami że PLAY wybił się ponad wszystko a to że klientów im przybywa świadczy o tym że muszą coś konkretnego proponować nikt nie przejdzie do innego operatora na gorszych warunkach no cóż wiadomo każdy ma swoje upodobania i tyle wolny kraj każdy może wygłosić swoje zdanie na każdy temat

Dodaj swoją opinię