Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wyniki P4 w 1Q2015

Wyniki P4 w 1Q2015

Piszemy o tym pierwsi WitekT 26 Maja 2015 10:10

11 6

W I kwartale baza aktywnych kart SIM P4 przyrosła o ponad 400 tys. do poziomu 12,7 mln. Liczba kart abonamentowych wzrosła o 324 tys. (do 6,134 mln), a prepaid o 89 tys. (do 6,565 mln).

Przychody P4 w I kwartale wyniosły 1,228 mld zł, o 24,5% więcej niż w analogicznym okresie zeszłego roku. Przychody od użytkowników wyniosły 959 mln zł (wzrot o 18,7%). EBITDA wzrosła o 35,7% do 323 mln zł.




Na koniec marca 75% Polaków było w zasięgu sieci LTE. Przez tę sieć przechodziło 60% transmisji danych, która w marcu wyniosła 15,5 tys. TB. Wygenerowało ją prawie 6 mln kart SIM.

Zadłużenie P4 na koniec marca wyniosło 856 mln euro.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:

Tagi: p4

w sumie: 49
  • -3

    31. ~rrrrr  2015-05-26 12:28:04  host: host-89-230-177-101.gdynia-laczpol.mm.pl

    Zadłużenie prawie takie jak roczne przychody firmy i to rozumiem przed zakupem częstotliwości , ciekawe czy zysku starcza na odsetki :/ jak nie to wkrótce następne podwyżki

  • 0

    32.  2015-05-26 13:04:39

    lubię wlo bo nie muszę czytać jego komentarzy żeby dać minusa - i jak widzę nie jestem jedyny

  • -2

    33. ~nick  2015-05-26 13:08:20  host: static-ip-77-89-111-196.promax.media.pl

    U mnie sieć Play macierzystego zasięgu nie ma wcale,a zezwolenie ma od kilkunastu lat .

  • -1

    34. ~  2015-05-26 13:24:02  host: n05-06-07.opera-mini.net

    # 16 (radzioslot), bzdury piszesz! Play miał raportować tak jak CP, ale się z tego wycofał. Poszukaj, a znajdziesz wypowiedź prezesa Play na ten temat.

  • -1

    35.  2015-05-26 13:26:58

    27 - ja osobiście nie mam nic przeciwko temu ;-) Ani mnie to ziębi ani parzy... Wg innego kryterium wybieram usługi czy towary niż ilość klientów danego sprzedawcy ;-)
    32 - możesz klikać nie lubiąc mnie... Jw. - ani mnie to ziębi ani parzy ;)

  • -1

    36.  2015-05-26 13:27:42

    Jestem natomiast rozczarowany, że nie zminusowany jeden mój komentarz ciągle jest...

  • 2

    37.  2015-05-26 14:14:04

    @36: teraz juz nie mogę go zminusować bo napiszesz że dałem sie sprowokować:P

  • -1

    38.  2015-05-26 14:16:27

    37 - nie napiszę... Minusuj ;-) Akurat zupełnie mnie to nie obchodzi, a przynajmniej w jednym kolorze będą moje komentarze ;)

  • 2

    39. ~  2015-05-26 14:21:04  host: bzo7.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @30, http://tlp.is/6f1 w skrócie część zadłużenia to środki na rozwój sieci, a cześć (1,75 mld zł) właściciel Play wziął do własnej kieszeni. Ale najlepszy jest fragment: "Dzięki obu emisjom kontrolowany przez islandzkiego miliardera Thora Bjorgolfssona fundusz Novator i należący do greckiego miliardera Panosa Germanosa wehikuł Tollerton otrzymaliby od P4 już 3 mld zł." :)

  • -2

    40.  2015-05-26 14:22:46

    Tak sobie okiem rzuciłem na podobną statystykę sprzed 3 lat... Plej (P4 właściwie) nie ma bonusu tak dobrego już jak wtedy - MTR... Ponad 30% przychodów z tego tytułu mieli (wcześniej pewnie jeszcze więcej). Teraz raptem 20% łącznie z innych źródeł niż od użytkowników pochodzi. Dobrze było... Kiedyś ;-)

  • 1

    41. ~  2015-05-26 14:49:02  host: user-94-254-193-111.play-internet.pl

    @39 czyli jeśli dobrze rozumiem, zyski P4 są za małe żeby pokryć środki na rozwój sieci.

  • -3

    42.  2015-05-26 15:28:11

    Ale macie problemy z tymi minusami... strona mobilna i po problemie. Tu widac wszystkie komentarze. :)

  • -3

    43.  2015-05-26 16:03:51

    słoneczny - kto ma?

  • 2

    44. ~  2015-05-26 16:11:04  host: apn-5-172-252-173.dynamic.gprs.plus.pl

    @41, niekoniecznie, ale przedsiebiorstwa rzadza sie innymi prawami niz budzet domowy. Mimo zyskow, czasami dosc pokaznych i tak sie bierze kredyty, a zysk idzie do kieszeni wlasciciela.

  • 0

    45. ~  2015-05-26 16:12:58  host: 213.158.218.188.pat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Ciekawe, ile im przybyło kart z najtańszym abonamentem za 9 złotych? :)

  • 2

    46. ~:D  2015-05-26 17:53:21  host: 89-77-133-251.dynamic.chello.pl

    @33 dobry jesteś z tym pozwoleniem od kilkunastu lat, uśmiałem się :D

  • -2

    47.  2015-05-26 23:15:10

    @31 tak właśnie ludzie czytają wiadomości. Mało kto zauważy, że przychody w PLN a zadłużenie w €. Taki mały przecież szczególik :)

  • -2

    48. ~gol  2015-05-26 23:21:13  host: host-91-217-1-90.fiberway.pl

    dlaczego zadłużenie jest podane w euro ? ktoś tu pięknie kręci

  • 1

    49. ~Luks  2015-05-26 23:53:35  host: user-94-254-145-30.play-internet.pl

    Play od pewnego czasu ostro wyłącza karty. Ostatnio sprawdziłem kilka kart, którym niedawno wygasła ważność na przychodzące - wszystkie już nieaktywne. Za to karta od Ti działa już 1,5 roku ;)

  • 2

    50. ~LepikPL  2015-05-28 11:21:53  host: 83-238-237-203.adsl.inetia.pl

    @49 Faktycznie potwierdzam, że baza jest ładnie pozamiatana z nieaktywnych SIM. Dodatkowo bardzo szybko zamykają konta i likwidują numery niesolidnych płatników. Sugeruję ostrożność, jeżeli ktoś wisi kasę P4. Sprzedają padlinę od ręki i nie da się dogadać. @wlo prosisz, to Ci parę minusów dorzucam.

Dodaj swoją opinię