Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wyniki P4 po 4Q2014

Wyniki P4 po 4Q2014

Piszemy o tym pierwsi WitekT 24 Lutego 2015 10:41

6 2
Na koniec 2014 roku P4 miało 12,3 mln aktywnych kart SIM. 47,3% z nich, czyli 5,818 mln, było abonamentowymi. P4 szacuje swój udział na rynku na 21,3%, p 2,4 p.p. więcej niż na koniec 2013 roku.

W 2014 roku P4 zanotowało 4,392 mld zł przychodów (wzrost o 18,1% w stosunku do 2013 roku), z czego przychody od użytkowników wyniosły 3,524 mld zł (wzrost o 20,8%). EBITDA wyniosła 1,072 mld zł (wzrost o 51,6%).

P4 ma ponad milion użytkowników sieci LTE. Generują oni ponad połowę ruchu w sieci. W zasięgu sieci LTE znajduje się ponad 73% ludności Polski, a HSPA+ - około 90%.


Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:

Tagi: p4 | play

w sumie: 53
  • 1

    34. ~grubiaństwu niet  2015-02-24 17:20:30  host: dnh27.neoplus.adsl.tpnet.pl

    20). Po pierwsze piszę się Play nie Plej, po drugie si pisze mistrzostwo świata! a nie miszczostfo śfiata!! wiem wiem do szkoły było pod górkę a teczka leżał w psiej budzie :-D

  • -7

    35. ~mirekb  2015-02-24 19:31:22  host: user-164-127-97-99.play-internet.pl

    na wstepie warto podkreslic ze to co zaprezentował Play nie kwalifikuje sie do definicji "wyników" ale patrząc na to co widac jasnym jest tylko jedno-tanio to juz bylo.oferty w4 juz od dawna sa porownywalne..kluczowy jest dla mnie zasieg 4mozliwych sieci w ofertach voice i spory zasieg lte1800.ciekawe kiedy sie zacznie konkurencja na jakośc sieci

  • -6

    36.  2015-02-24 19:49:56

    Brawo Play, całe szczęście że już nie wpływam na ten wynik, jestem u konkurencji w której wszystko działa jak powinno, ale jak widać celebryci są cenieni przez przyszłych klientów bardziej niż kalkulator :-)

  • -4

    37.  2015-02-24 20:10:50

    Sporo tu fanatyków Play, celebryci górą ;-)

  • -4

    38. ~Calm7  2015-02-24 20:18:00  host: n20-04-06.opera-mini.net

    37). Włazisz do jaskini lwa, i spodziewałeś się kogo? Wiewiórek? :-D

  • -3

    39. ~  2015-02-24 20:59:09  host: 37-128-14-138.adsl.inetia.pl

    W Play bylem 4 lata, kiedy rzeczywiście byli tańsi. Teraz ceny podobne a często wyższe niż u konkurencji wiec po co meczyc sie z roamingiem i gorsza jakością? Jestem u innej operatora juz i wiem jedno, ze mam znacznie wyzsza jakość połączeń i komfort

  • -4

    40.  2015-02-24 20:59:55

    @38 - spodziewałem się rozsądnych i umiejących liczyć, płonne nadzieje ;-)

  • 0

    41. ~  2015-02-24 21:01:18  host: public-gprs516509.centertel.pl

    Bardzo dobre wyniki w takim tempie juz niedlugo bedzie W4.

  • -5

    42. ~Calm7  2015-02-24 21:02:02  host: n20-04-06.opera-mini.net

    40). No coś pan, w dziczy się spodziewałeś? :-D

  • -6

    43.  2015-02-24 21:03:54

    @39 - wyłamałeś się z trendu, zaraz Cię zjedzą, mnie już jedzą ;-) Pewnie nie mają pojęcia że można mieć lepiej, byłem w Play przez parę lat, wiem co mówię, od zmiany operatora skończyły się jazdy z połową dnia bez zasięgu bo nie chce mnie wpuścić do wolnego BTSa roamingowego a z uporem maniaka czeka aż pojawisz się znowu tam gdzie jest zasięg sieci macierzystej bądź sieci T.

  • 3

    44.  2015-02-24 21:39:52

    Argument o nieumiejących liczyć jest słaby, bo w ten sposób już kilka lat temu wszyscy powinni być w Play. Zmiana operatora to proces. Na zmianę operatora ma wpływ wiele czynników. To, że fani telepolis studiują namiętnie tabelki, jeszcze nie oznacza, że robi to każdy przenoszący numer. W przybliżeniu działa to tak - jak rodzice są w Play, to dokupią dzieciakowi tez aktywację w Play. Głupotą jest im zarzucać, że nie potrafią liczyć. Oczywiście najłatwiej wszystko sprowadzić do fanbojstwa, szydery i ironii. Niestety zmiana operatora ma zbyt wiele zmiennych, żeby sobie to tak łatwo wyszydzić. Poza tym Play już zaczyna tracić na przenoszeniu numerów.

  • 0

    45.  2015-02-24 21:50:35

    ciekawe kogo play dogoni w ilości kart sim, stawiam na plusa.

  • -6

    46.  2015-02-24 21:55:33

    @44- Takie twierdzenie można przecież "podstawić" pod każdą sieć. W wypadku Play bardziej chodzi o to że Hołowczyc czy ktoś inny znany powiedział że jest super to super musi być i już, każdy ktokolwiek podważy zdanie celebryty jest "be". Nie jest istotne czy którykolwiek z tych celebrytów ma numer w tej sieci (bo pewne to nie jest), bardziej istotne jest że mówi że jest super i już wiemy że nie ma lepszej oferty...

  • 0

    47.  2015-02-24 21:59:55

    @25 Lumia 635

  • 4

    48. ~  2015-02-24 22:04:21  host: ip-78-30-81-187.free.aero2.net.pl

    No wiecie, ja tam fanatykiem Play nie bede, ale niech mi ktorys op da 35 GB za 19 PLN- bo w Play mam to za 20. Wiec niech mi da taniej. No i niech wlaczy LTE Orange i T mobile- jak juz da. Plus nie musi, bo mam jego zasieg lte. Z plusa to ja wole aero ; ) co widac.

  • 2

    49.  2015-02-24 22:04:55

    @46 Kiedyś Zborowski, Wojewódzki, Figurski, Nowicki, Mann, Materna, Kayah, Saleta tez mówili w reklamach, że jest super i ludzie też pod ich wpływem podejmowali decyzje o umowie w takiej czy innej sieci. Nikt nie jest be. Po prostu odwieczna walka nowego ze starym. To samo jest w komentarzach o Heyah z 2005 roku. :) Nie wiem po co ludzie się tak napinają.

  • 2

    50. ~  2015-02-24 22:05:36  host: ip-78-30-81-187.free.aero2.net.pl

    Pisze o ofercie tylko sim- na przedluzenie. Jak ktos da taniej, przy przejsciu z Playa- to zapraszam. Przedstawiciele- zostawiajcie maile ; ) haha ! ; D

  • -2

    51. ~zadowolony  2015-02-25 08:59:06  host: 188.147.107.244.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Ja tam robie tego playa w bambuko juz kilka lat.Laduje 5 zeta na rok i bujam sie z okolo 200 godzinami minut w usludze zbieraj minuty.Nie ma lepszej taryfy na swiecie,oby nastepne tak 10 lat!!!!

  • 0

    52. ~oem  2015-02-25 21:41:27  host: 89-79-184-192.dynamic.chello.pl

    #48
    co to za oferta 35GB za 20 PLN

  • 1

    53. ~bonobo  2015-02-26 21:23:01  host: host-89-230-74-20.rzeszow.mm.pl

    Dla tych co chcą mieć maksymalnie tanio proponuję nową taryfę nowego operatora - likwidacja telefonów.

Dodaj swoją opinię