Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wyniki P4 po 4Q2012

Wyniki P4 po 4Q2012

WitekT 26 Lutego 2013 11:15

16 3

W IV kwartale P4 pozyskało 500 tys. kart SIM powiększając swoją bazę do 8,7 mln. W całym 2012 roku zwiększyła się o 1,62 mln.

W 2012 roku P4 pozyskało 795 tys. kart abonamentowych (ma ich teraz 3,915 mln) i 825 tys. prepaid (4,785 mln). Z szacunków TELEPOLIS.PL wynika, że w samym IV kwartale P4 przybyło około 265 tys. kart abonamentowych i 235 tys. prepaid. Operator chwali się, że na koniec 2012 roku miał 1,1 mln klientów biznesowych, czyli o 107% więcej niż 12 miesięcy wcześniej.

Operator podaje, że 36% transmisji danych wykonanych w sieciach komórkowych w Polsce generują jego klienci. Najchętniej kupowanymi telefonami były Samsung S5660 Galaxy Gio, Samsung S5830 Galaxy Ace oraz Nokia 500.




Przychody P4 w 2012 roku wyniosły 3,44 mld zł, co stanowi wzrost o 29%. Co ciekawe, około 960 mln zł (29%) z tej kwoty stanowią przychody z tytułu interkonektu (MTR). W 2011 roku było to około 908 mln zł (34% z kwoty 2,44 mld zł). EBITDA wzrosła o 40% do poziomu 1,23 mld zł. Dług netto zmalał w 2012 roku o 20 mln euro.

Telekom chwali się swoją efektywnością marketingową. Jak podano w prezentacji, koszt pozyskania klienta przez Orange to 1100 euro, T-Mobile 930 euro, Plusa 716 euro, a Play tylko 91 euro.

Zobacz: P4 oficjalnie o roamingu w sieci PTC.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:

Tagi: p4

w sumie: 87
  • 0

    72.  2013-02-27 21:59:36

    ciekawy,wymyśl swój nick,o vectone porozmawiamy jak e ogóle wejdzie do tego kraju i oby vecton odebrał klientów sieci T szczególnie użytkowników na kartę, PLAY z pewnością będzie zyskiwał cora więcej klientów.

  • -1

    73. ~camry  2013-02-27 23:57:30  host: adku49.neoplus.adsl.tpnet.pl

    71. Faktycznie, zasięgnąłem języka u źródła i nie ma tych modeli w ogóle dostępnych. Wygląda to jakby Play celowało w sprzedaż oferty abonamentowej bez telefonu. Umowa na rok, bardzo dobry pakiet usług, tylko bez telefonu. Zobaczymy czy to tak na stałe czy może w ciągu miesiąca nastąpią w portfolio telefonów jakieś zmiany.

  • 0

    74. ~Zimny  2013-02-28 14:52:52  host: dwp67.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Dzisiaj zniknęła Nokia Lumia 920 i to na stałe jak można wyczytać ze strony internetowej a przecież to w miarę nowy model. Oczywiście Nokia Lumia 820 też jest "chwilowo" niedostępna. Co się jednak dzieje!!! Chyba jednak nie da się zachęcać do Play samą ofertą abonamentową bez telefonów. Przynajmniej do nie dawna działało to inaczej.

  • 0

    75. ~  2013-02-28 17:23:23  host: adsn74.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Te koszty pozyskania są niesamowicie wysokie - dlaczego operatorzy nie robią nić aby klienta zatrzymać we własnej sieci i nie wzruszają się gdy wypowiada umowę?

  • 0

    76. ~  2013-02-28 21:11:36  host: host-37-190-230-7.dynamic.mm.pl

    @75 bo i tak następuje rotacja - jesteś u jednego z nich, po kilku miesiącach spada ci zadowolenie z oferty i przechodzisz do innego.

  • 0

    78. ~majk  2013-03-02 12:47:41  host: ip-78-30-88-116.free.aero2.net.pl

    dylan u mnie było podobnie z Play kiedyś wiele osób się śmiało, że jestem w tej sieci teraz może z 60% numerów w książce to ludzie w Play. Sam nie wierzyłem, że ta sieć się tak rozwinie.

  • 0

    79. ~EBITDA  2013-03-02 15:42:08  host: 87-207-216-162.dynamic.chello.pl

    EBITDA Play (p4) jest inna niż u pozostałych operatorów. P4 księguje telefony z 12 miesięcznym okresem amortyzacji. Podbijają sobie statystyki. Czas o tym może publicznie napisać?

  • 0

    82. ~Maciek  2013-03-03 14:09:31  host: 79-139-92-10.rzeszow.hypnet.pl

    Zacznie się dopiero ..wchodzą opłaty u Czerwonej Łapy i T mobile za niedługo...ciekawi mnie czy któryś z operatorów to wykorzysta...

  • 0

    84. ~natasha  2013-03-04 09:26:28  host: 81.219.84.18

    @zoll, nie narzekaj na zasieg, bo mozesz go manualnie zmienic ;] moim zdaniem play jest ok :)

  • 0

    85. ~Paco (Partyzant)  2013-03-04 13:18:03  host: 89-67-170-158.dynamic.chello.pl

    Ja całe lata byłem w Playu. Ostatniego dnia lutego przeszedłem do Plusa, bo dostałem tam lepszą ofertę niż przy przedłużaniu umowy w Playu.

  • 0

    86. ~  2013-03-04 16:31:35  host: 37.228.49.41

    Ją polecam oręż . mam u nich telefon od 2008 roku i za rok się dla mnie kończy umowa i chyba pójdę do playa bo ma największy zasięg w polsce. nie chodzi tu o ceny że w play taniej bo mam orange to stać mnie na play. o ten zasięg wszystkich opów dla mnie chodzi. ją muszę mieć zawsze kontakt z bazą . oręż jest dobry tylko zasięgiem gdzie niegdzie nie bardzo. na ceny w orange nie narzekam, stać mnie.

  • 0

    87. ~  2013-03-04 16:33:44  host: 37.228.49.41

    Ale neta to na play nie zamienię bo tu mi przynajmniej szybkości nie obcinaja . limity gigabajtow też OK. polecam oręż jest.

  • 0

    88. ~były użytkownik orange  2013-03-04 22:13:07  host: 89-72-221-223.dynamic.chello.pl

    abonament w play 12,30zł brutto w tym 103zł - pakiet złotówkowy na wszystko do wszystkich (na rozmowy/smsy internet itd =350minut), + no limit play i stacjonarki / umowa 12mc i później z tymi warunkami na czas nieokreślony - ostatni w orange gasi światło... /

  • 0

    89. ~jalo  2013-03-05 00:33:54  host: aart26.neoplus.adsl.tpnet.pl

    "chwilowo brak w magazynie" - nie ma żadnych topowych smartfonów. To niech zmienią reklamy ,że play NIC nie ma w ofercie

  • 0

    90. ~  2013-03-05 19:20:00  host: v44-16.opera-mini.net

    88, zaznacz, ze to nie jest standardowa oferta tylko przedluzeniowa dostepna przewaznie po zlozeniu wypowiedzenia. Podkreslic nalezy fakt, ze pakietu zlotowek nie mozna wykorzystac na internet. Slabo jestes zorientowany.

  • 0

    91. ~  2013-03-05 19:21:02  host: v44-16.opera-mini.net

    88, i jest to oferta dla firm

  • 0

    92. ~fggh  2013-03-07 11:30:48  host: accb54.neoplus.adsl.tpnet.pl

    PLAY TO LIPA Z AZJI Z WIELKIMI DŁUGAMI, TYLKO PATRZEC JAK KLAPNĄ, LUB KUPI ICH KTOS , BO PO TO TA SIEĆ POWSTAŁA.

  • 0

    93. ~GOŚĆ  2013-03-07 12:38:14  host: aesl134.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Najchętniej kupowanymi telefonami były Samsung S5660 Galaxy Gio, Samsung S5830 Galaxy Ace oraz Nokia 500. BO NIE MA NIC INNEGO , OFERTA CORAZ GORSZA , NIE DBANIE O KLIENTÓW NAGMINNE, KONSULTANCI CORAZ GŁUPSI. OBY TO NIE POCZĄTEK KOŃCA.

  • 0

    94. ~Adam  2013-03-09 07:35:13  host: 91.244.190.26.tvkhajnowka.pl

    Witam z dostępnością telefonów w Play potwierdzam robi się cienko ale sieć w podlaskim działa w miarę dziwi mnie fakt iż w Białowieży gdzie masa turystów mają tylko e-gsm i to o słabym zasięgu . Oferta internetowa niestety ze względu na zasięg i porównując ceny wybrałem Plusa był nawet tańszy od Play

  • 0

    95.  2013-03-09 14:16:06

    ale nuda na portalu ;)

Dodaj swoją opinię