Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wyniki P4 po 3Q2015

Wyniki P4 po 3Q2015

Piszemy o tym pierwsi WitekT 24 Listopada 2015 11:00

27 19

III kwartał był dla P4 bardzo ważny. W tym czasie prześcignął Cyfrowy Polsat pod względem ilości wszystkich kart SIM, a T-Mobile - abonamentowych.



Na koniec III kwartału P4 miał 13,548 mln aktywnych kart SIM (wzrost o 520 tys. w III kwartale), z czego 6,717 mln stanowiły karty abonamentowe (wzrost o 276 tys.), a 6,831 mln prepaid (wzrost o 244 tys.).




Dla przypomnienia, Cyfrowy Polsat na koniec III kwartału miał 13,522 mln kart SIM, a T-Mobile 6,640 mln kart abonamentowych.

Przychody P4 w III kwartale wyniosły 1,367 mld zł (wzrost w ujęciu rocznym o 19%), przychody z usług wyniosły 1,293 mld zł (wzrost o 19%), a od użytkowników 1,070 mld zł (wzrost o 15%). EBITDA wyniosła 422 mln zł (wzrost o 53%), a marża 30,9% (wzrost o 6,9 pkt. proc.).

W trakcie III kwartału zadłużenie P4 spadło z 816 mln euro do 749 mln euro.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:

Tagi: p4

w sumie: 87
  • 1

    71.  2015-11-25 14:30:32

    Trzy razy więcej danych na starterach Play Internet
    Od dzisiaj możecie spotkać na stacjach benzynowych, kioskach i wszystkich innych punktach sprzedaży nasze nowe startery Play Internet na Kartę.
    Co się zmienia?
    Jak w tytule – dajemy Wam trzy razy więcej danych za tę samą cenę.

    Oczywiście startery są w standardzie multiSIM, co oznacza, że karta w środku jest docięta do 3 rozmiarów:
    miniSIM (standardowa)
    microSIM
    nanoSIM

  • -1

    72. ~  2015-11-25 15:28:02  host: host83-89-206-34.limes.com.pl

    utrzymuje play sztucznie ilość kart sam w domu kilka kart play już po okresie ważności a nadal są aktywne choc nie używane bardzo długo

  • 3

    73. ~LepikPL  2015-11-25 16:35:11  host: user-94-254-147-139.play-internet.pl

    @70 Absolutnie nie mnie oceniać naszą ofertę. Ocenia ją rynek, czyli Klienci. Jeżeli kupują i aneksują 98% umów na kolejne lata, to znaczy że oferta jest atrakcyjna, tak samo jak atrakcyjny jest Samsung Grand Prime, jaki by nie był. Prosze nie zarzucaj "ludziom" głupoty od oglądania reklam. Na tanie chwyty marketingowe można się złapać raz, ale jeżeli współpraca z operatorem trwa kolejne lata, to znaczy że Klient jest zadowolony. Jeszcze jedna mega ważna sprawa. Jeżeli coś nie działa, jeżeli coś jest słabe, coś wnerwia Klienta, telefon jest tandetny, zasięg słaby, oferta droga itp. to JA wiem o tym natychmiast od Klienta. Uwierz mi, bo JA mu to sprzedałem i własną gębą obiecałem to i tamto oraz ostrzegłem o tym i tamtym. Cały czas zbieram "feedback" od Klientów. Pytam jak zasięg, pytam jak nowy telefon, jak dostęp do Internetu itp. Wszystko działa i poza częstymi babolami przy generowaniu faktur, prawie wszystko jest OK. Cytując baaardzo wielu Klientów: "JESTEŚCIE (PLAY) SIECIĄ KTÓRA MNIE WNERWIA NAJMNIEJ, A BYŁEM JUŻ WSZĘDZIE". I niech to będzie moja opinia na temat sieci, którą reprezentuję. Uwierz mi, jestem obiektywny.

  • 4

    74. ~LepikPL  2015-11-25 16:49:36  host: user-94-254-147-139.play-internet.pl

    @72 Bzdura. Simy są wycinane, jeżeli nikt ich nie używa. Było to ogłaszane i faktycznie baza jest dobrze wyczyszczona. O ile wiem Plus też się wyczyścił z martwych Simek. Orange i T-Mobile są z kolei napompowane, bo żrą się permanentnie, który ma więcej Klientów, jakby premie kwartalne kierownictwa zależały tylko od cyferek w excelu (bo pewnie tak jest). Nie prowadzi ich to w dobrym kierunku.

  • -2

    75.  2015-11-25 16:52:06

    74 - jeśli ktoś TEŻ się wyczyścił, to właśnie Plej... Ale nie wydaje i się. Jakby się wyczyścił, Sieć nie odpowiadałaby, że numer który od roku jest nieużywany jest poza zasięgiem tylko ;-) A po włożeniu do telefonu - normalnie logującym się w sieci ;-)

  • 0

    76.  2015-11-25 16:54:51

    61 - Nie muszą niemowlaki dzwonić. Ja sam mam dwa abonamentowe i dwa prepaidowe - aktywne - numery. A niedawno miałem aktywne w TT i w Plej - zapewne nadal liczone jako aktywne, bo plejowy loguje się do sieci ciągle, mimo ponad roku od ostatniego użycia.

  • 0

    77. ~elf  2015-11-25 17:31:24  host: eae90.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @ 61, Karty SIM używane są też jako backupy pod łącza kablowe, alarmy, rozwiązania m2m. Będą pewnie i przez lodówki ;) Nie ma więc co liczyć średniej ludzi, bo nie tylko ludzie z nich korzystają, Rozdawnictwo i brak wyłączania kart sim pokazuje ARPU. Np w III kwartale 2013 w T-Mobile spadło do 4 złotych... P4 chyba nie podaje tego wskaźnika, ciężko więc coś powiedzieć.

  • -1

    78.  2015-11-25 19:14:15

    @73 LepikPL to nie jest tak do końca, że ludzie są w 98% zadowoleni z sieci, a być może z Twojej obsługi. Po prostu pilnujesz sobie terminów lojalki i w odpowiednim czasie "wbijasz" do klienta z aneksem. Taki klient nie zdąży zapoznać się z ofertą konkurencji i podpisujesz aneks. Kawał dobrej roboty wykonują handlowcy PLAY i wiem, że tak jest bo sam znam paru. Wiem też, bo znam parę ( narzeczeństwo ), w którym jedno jest handlowcem PLAY a drugie handlowcem PLUSA i w momencie kiedy wbijają razem do jednego klienta to PLAY bardzo często przegrywa z ofertą...Taka jest prawda, że ludzie się przyzwyczaili, że w PLAY jest najtaniej. Jest to zasługa zarówno marketingu jak i handlowców....za co należą się brawa, bo jest to bardzo dobrze wykonana robota.

  • -3

    79. ~Kamil  2015-11-25 21:40:04  host: n23-05-01.opera-mini.net

    Byłem w tej sieci prawie 5 lat i dałem sobie z nią spokój. Bardziej cenię sobie jakość niż tandetę zasięgu 4 sieci. Telefon głupial, co trochę przełączał się z jednej sieci na inną aż w końcu gubil zasięg i nie mógł zalogować do żadnego nadajnika. Jakość rozmowy była żenująca, wieczne chrząki i stęki. Play w tej chwili nie jest ani najtańszy ani najlepszy. Nie jestem tam już 3 lata i nie mam zamiaru wracać...

  • 2

    80.  2015-11-25 23:26:31

    @79 Skoda Fabia też nie jest najtańsza ani najlepsza, a jednak się sprzedaje i nie budzi u Ciebie takich kontrowersji. :)

  • -2

    81. ~Ja±  2015-11-26 08:42:59  host: n23-04-07.opera-mini.net

    80). aleś porównał... Śkoda nie wydaje chrzęków i stęków, i z drogi nie wybija na pobocze. Gdyby tak było - byłyby i kontrowersje
    :-P

  • -1

    82.  2015-11-26 11:10:57

    Ruszamy z konkursem Testuj Prawdziwy Wi-Fi Calling z Play
    Obiecałem Wam fajny konkurs? No i jest :-)
    Obiecałem Wam dwa super smartfony do wygrania? Są :-)

    Konkursem powinni zainteresować się zwłaszcza ci, którzy nie mogą się doczekać testowania prawdziwego Wi-Fi Calling a nie mają odpowiedniego telefonu. Zadanie konkursowe jest bardzo skomplikowane i wymaga nie lada wysiłku ;-)
    Trzeba w komentarzu pod tym wpisem odpowiedzieć na pytanie:

    Jak po polsku nazwiesz Wi-Fi Calling?

    Koniecznie wypełnijcie też formularz zgłoszeniowy na www.play.pl/wificalling! Czekają na Was dwa flagowe smartfony – Samsung Galaxy S6 oraz LG G4. Mamy dwie super nagrody, więc wygrają dwie super odpowiedzi :-) Czekamy na nie do 4 grudnia! Pisząc komenatarz proszę wpisujcie prawdziwy adres email bo inaczej nie skontaktujemy się z Wami.

  • 0

    83.  2015-11-26 11:15:23

    konkurs >> http://tlp.is/8ad

  • 0

    84.  2015-11-27 01:27:26

    @81. I tu Cię mam. Bo w necie znajdziesz mnóstwo narzekaczy na ten model. Podobnie jak Ty narzekasz na P4. Morał z tego taki, że takie opinie są nic niewarte i nie odzwierciedlają całości.

  • -1

    85. ~słoneczny  2015-11-27 05:58:56  host: user-94-254-198-244.play-internet.pl