Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wyniki P4 po 3Q2013

Wyniki P4 po 3Q2013

WitekT 10 Października 2013 11:59

18 21

Po III kwartale P4 zameldowało ponad 10 mln aktywnych kart SIM. 44% z nich to abonamentowe. Od początku istnienia sieci przeniesiono do niej ponad 3 mln numerów.

 

Zobacz: Oficjalnie: P4 ma już ponad 10 mln aktywnych kart SIM.

Na koniec III kwartału P4 miał 1,4 mln klientów biznesowych, co stanowi wzrost o 40% w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Do tego dochodzi 1,1 mln klientów dedykowanych taryf do transmisji danych (Play Online prepaid i postpaid). Operator podkreśla, że w ostatnim czasie nie pozyskiwał agresywnie klientów tym segmencie.




Po trzech kwartałach P4 miał 2,136 mld zł przychodów od klientów (24% więcej niż w pierwszych 9 miesiącach 2012 roku) oraz 412 mln zł z usług hurtowych (42% mniej, na co wpływają spadki stawek MTR). W ujęciu całościowym przychody wzrosły o 5%.

Zadłużenie P4 wynosi teraz około 560-570 mln euro. Co kwartał telekom spłaca 25 mln euro.

Milion klientów P4 korzysta z usług typu VAS, czyli dodatkowych wykazywanych na billingu (Google Play, itp.). Od 2007 roku, czyli momentu wejścia P4 na rynek, klienci Play rozmawiają o 70% dłużej i zużywają aż 64 razy więcej transmisji danych (5000 TB miesięcznie).

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:

Tagi: play

w sumie: 52
  • 2

    36. ~AAA  2013-10-10 17:35:01  host: 78.10.68.74

    @35 20 gB W DZIEŃ + 50 gB nocy za 40zł brutto +E5776 za 1zł

  • 0

    37.  2013-10-10 17:48:50

    @36 po ile rozmowy głosowe ? Na dwóch kartach SIM to mam z 15 GB za 0 zł. cały dzień i 15 zł. za nielimitowane rozmowy miesięcznie. Za 50 zł. biorę nielimitowane rozmowy i te 15 GB nawet bym przełknął ;) na jednej karcie SIM. Telefon z LTE kupie sobie w sklepie.

  • 1

    38. ~play online  2013-10-10 17:49:47  host: user-5-173-66-159.play-internet.pl

    24,95 zł, 24 gb, od 00:00 do 09:00 bez limitu, predkość 6 mb/s - wyciagam 5,5 - wszystko w play :D na czas nieokreślony

  • 3

    44. ~  2013-10-10 23:37:23  host: torland1-this.is.a.tor.exit.server.torland.is

    @43 A ty co? Wczoraj się obudziłeś? Przecież od dawna wiadome jest, że te midasy, aera i inne nie działają pod marką plus tylko i wyłącznie dlatego bo bycie 'małym' jest prostsze i łatwiej się w przetargach startuje. A to wszystko to podmioty solorza handlujące między sobą :-D

  • 0

    45. ~Mentos  2013-10-10 23:40:54  host: n08-02-07.opera-mini.net

    Swoją drogą to jest szansa żeby w miejscowościach liczących ok. 1500mieszkańców Play postawił maszt lub swoje anteny na maszcie Orange i T-Mobile ? Trzeba do nich dzwonić czy wystarczy e-mail ? Jak takie sprawy ruszyć żeby na serio mieli nadajnik w osadzie mojej panny ? Skoro jest tam Networks! to chyba Play też może być, bo Plus to już nie stawia nadajników w nowych lokalizacjach, tylko modernizuje w starych swoją sieć, z tego co mówił jeden konsultant z salonu Plusa.

  • 0

    46. ~Mentos  2013-10-10 23:50:05  host: n08-02-07.opera-mini.net

    44- nie wiedziałem, bo nie mam oferty w Plusie. Miałem jak na wyświetlaczu pokazywało stan konta, np. Plus 23.51PLN. Denerwowało mnie to i kiepski zasięg, więc zmieniłem sieć. Zimno w Islandii, co ? :-)

  • 0

    47.  2013-10-12 10:08:55

    @41. To twój problem. Żadne inne statystyki takiego odpływu klientów nie odnotowują.

  • 0

    48. ~  2013-10-12 18:19:55  host: 93.154.170.163

    41* no cóż, nie masz szczęścia do inteligentnych znajomych.

  • 0

    49.  2013-10-13 10:54:33

    Teraz niech wezmą sie za sieć na zadupiach jak świetokrzyskie

  • 0

    50.  2013-10-14 08:19:48

    Odpływ niestety pomału się zaczyna. Najbardziej zagorzali playowcy z mojego spisu telefonów już przeszli do innych sieci lub czekają na koniec umowy. Prowadzi nju.

  • 0

    51.  2013-10-14 08:38:45

    Red (2) - odnoszę wrażenie, że wszyscy operztorzy tak kwalifikują firmy. Tobie się wydaje, ze taka Era to jakie dodatkowe kryterium stosuje? Samuraj (13) - mix to umowa "pisemna", więc jest zaliczana do postpaid nie prepaid ;-)

  • 0

    52. ~Namakon  2013-10-14 11:32:31  host: 81.219.84.18

    @51 co nie zmienia faktu wlo iż niektórzy operatorzy uznają mixa jako prepaid (co przy przenoszeniu numeru na abo do innych sieci kończy się zwykle wielkimi oczami 'a dlaczego ja nie mam ekstra promocji?')

  • -1

    53. ~tmobileMan  2013-10-15 13:25:06  host: hdl113.internetdsl.tpnet.pl

    @34 Nie ma limitu prędkości - infrastruktura do czasu zakończenia etapu NetWorkS działa do 42mb/s Play NAWET W ABO INTERNETOWYM ma do 4mb/s ... nie wiem gdzie się tu cieszyć

  • 1

    54. ~Adam  2013-10-15 17:55:28  host: user-5-173-125-83.play-internet.pl

    U mnie przybyło w spisie ludzi w Play. Chwali się. Ludziska mądrzeją

  • -1

    55. ~Playak  2013-10-29 11:51:48  host: dynamic-78-9-131-179.ssp.dialog.net.pl

    Play zostanie wkrótce sprzedany. Nie ma już telefonów a dyrektorzy są zwalniani.

  • -1

    56. ~y23  2013-11-02 10:30:54  host: bnx86.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Bylem w play przez 3 tygodnie z kartą płaciłem po 120 zł tygodniowo, ale to nie było tanio ociekłem z play do Plusa i płace w mix 110 zl miesięcznie za rozmowy do wszystkich 90 zł bez stacjonarnych /15 zł za 5 dni/, sms 5 zł, internet za 9 zł. dali mi telefon za 150 zł, LG 7, który sprzedałem za 450 zł. Do play nie wrócę bo ma slaby zasięg, a jakość rozmów jest mierna.

  • 1

    57. ~  2013-11-02 11:40:36  host: user-94-254-146-149.play-internet.pl

    @56 Mamy się śmiać, czy współczuć?

  • 1

    58. ~  2013-11-02 11:57:41  host: z23-10.opera-mini.net

    56, w dobie no limit za 38zl i do tego w NJU umowa na czas nieokreślony ty wybrałeś ofertę, gdzie płacisz 110zl/mc i do tego cieszysz się z warunków?

  • 0

    59. ~  2013-11-02 12:01:07  host: z23-10.opera-mini.net

    55, słyszałem, że Play zwalnia ludzi i to z wyższego szczebla

  • 0

    60. ~Ljuboj  2013-11-27 17:22:06  host: 87-205-206-172.adsl.inetia.pl

    macie problem z tym LTE... wybieracie taniej, duży pakiet, mała prędkość i przez jakiś czas nielimitowane lub drożej, mniejszy pakiet i pełna prędkość LTE... wasz wybór, ja zostaje przy PLAY, do maja no-limit play online, potem 60 GB i w nocy nielimitowane i telefon nielimitowane do końca 2014 a potem 5 gb... mniej więcej wtedy będzie już 3200 stacji bazowych z zakładanych i P4 będzie miał taką samą prędkość jak konkurencja ;)

Dodaj swoją opinię