Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wyniki P4 po 3Q2011

Wyniki P4 po 3Q2011

WitekT 20 Października 2011 10:52

0 0

Po III kwartale P4 miało ponad 6,5 mln aktywnych kart SIM. Postpaid stanowi 44% bazy.

Te wyniki oznaczają, że w III kwartale P4 pozyskało ponad 0,5 mln aktywnych kart SIM, na co złożyło się ponad 230 tys. kart abonamentowych i ponad 270 tys. kart prepaid.

1/8 sprzedawanych przez P4 kart prepaid to startery Red Bull Mobile. Jeżeli chodzi o ofertę abonamentową, to większość klientów wybiera opcję za 88 zł niż za 66 zł.




Najpopularniejszymi smartfonami w Play w III kwartale były kolejno HTC Desire Z, Samsung S5830 Galaxy Ace oraz Samsung S5330 Wave 2 Pro.

Do programu testujsmartona.pl zapisało się już ponad 150 tys. osób. 70% z nich to klienci konkurencji, w całej ich masie przeważają abonenci sieci Orange. 90% wszystkich testerów jest zadowolonych z programu. Te;efpn kilka tysięcy osób, ale P4 podkreśla, że nacisk kładziony jest nie na sprzedaż, a na zapoznanie ze smartfonem.

Z jeszcze niezakończonej akcji SmartNet Surfers wynika, że prędkość transmisji w sieci P4 wynosi 2128 kb/s, kolejny jest Centertel (1708 kb/s), a trzeci Polkomtel (1474 kb/s).

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 114
  • 0

    1.  2011-10-20 10:54:26

    Internet Play ma najlepszy, ale gdy mam jakiś zasięg, gdy go nie mamy, możemy tylko mówić 4G Ready!

  • -2

    2. ~Kamil_K  2011-10-20 10:56:38  host: pcs111.beuth-hochschule.de

    "Postpaid stanowił 44% bazy", przy czym 50% bazy postpaid stanowił LongPlay 1 MNP :P

  • 0

    4. ~Kamil_K  2011-10-20 10:58:27  host: pcs111.beuth-hochschule.de

    Ale serdecznie gratuluję najlepiej sprzedającej się trójki. Mimo usilnego promowania technologicznej pomyłki zwanej Nokią C6, nie załapała się na podium.

  • 2

    5.  2011-10-20 10:59:37

    O LongPlay 1 MNP wie bardzo niewielka ilość osób. Ponadto większość z nich nie ma ochoty się bawić.

  • -1

    7. ~  2011-10-20 11:01:25  host: pcs111.beuth-hochschule.de

    @5, tak, zwłaszcza że pracownicy wielu salonów wciskali taryfę LP1 jako dodatkowy SIM każdemu, kto zawierał jakąkolwiek umowę.

  • 0

    8.  2011-10-20 11:02:49

    1, Gdy nie mamy zasięgu sieci Play to możemy mówić 2G Ready :P Poza tym potwierdzam, Play ma najlepszy internet, a także bardzo wysoką jakość zarówno w Play Online jak i usługach głosowych, ale tylko na 3G (HSPA lub wyżej). Gdy ktoś próbuje korzystać na 2G to czekają go albo zaniki zasięgu, albo inne kłopoty.

  • -3

    11. ~  2011-10-20 11:06:15  host: 213.146.54.31

    Jak przenosiłem dla bonusu do Fresha, to odradzali i wciskali MNP 1zł

  • 3

    12.  2011-10-20 11:06:25

    Kamil_K, gdybyś krytykował Play od czasu do czasu nie miałbym ci za złe, bo ja także czasami krytykuje Play. Ale ty się na tą sieć uwziąłeś. Wszędzie krytykujesz i oczerniasz. Jak dla mnie jesteś po prostu błaznem. Taki T-Mobile jest idealny? "w twojego boga o imieniu P4" - To, że dla ciebie bogiem jest "T", nie znaczy, że każdy jest takim idiotą.

  • -2

    13. ~yh  2011-10-20 11:06:34  host: bp53.internetdsl.tpnet.pl

    @5: chyba z kosmosu wlasnie przyleciales, mnie przy przenoszeniu calej rodziny do fresha (ok. 10 simow w roznych odstepach czasu) za kazdym razem mnie namawiali zeby jednak wziasc ten abonament za zlotowke (niektorzy byli bardzo nachalni), wiec nie piep.... glupot ze nikt o tym abonamencie nie wie

  • 2

    14.  2011-10-20 11:09:08

    7,11 - kiedy to było? MNP 1 jest ważny tylko 6 miesięcy, a już od dłuższego czasu polityka P4 jest taka, że sprzedawcy mają odradzać zakładanie nowych abonamentów tego rodzaju. Wiem, bo mój kolega pracuję w P4 i teraz każdy salon ma limity na MNP 1.

  • -3

    15. ~Kamil_K  2011-10-20 11:09:14  host: pcs111.beuth-hochschule.de

    @12, mam swoje powody do krytykowania Playa. W przypadku mojego SIMa zupełnie nic im się nie udaje. Oczywiście żadna z pozostałych trzech sieci nie jest idealna, a T technicznie zapewne również nie jest liderem, więc nie faworyzuję żadnej z pozostałych trzech sieci. Doceniam ofertę Play, lecz nie lubię fałszu w ich marketingu i słabości ich infrastruktury i dopóki nie zostanie to doprowadzone do porządku, dopóty będę ich krytykował.

  • 2

    16.  2011-10-20 11:10:53

    @13 - ja nigdy nie słyszłąem o czymś takim w salonie, ani przenosząc numer, ani przedłużając umowę, anie przechodząc z umowy na fresh. Jedynie wiem z telepolis, czy blogów, więc sporo ludzi nie wie i nie wciskają komu popadnie.

  • -3

    17. ~Kamil_K  2011-10-20 11:11:33  host: pcs111.beuth-hochschule.de

    16 - widocznie zależy to od polityki konkretnego salonu.

  • -2

    18. ~  2011-10-20 11:12:29  host: z40-08.opera-mini.net

    oczywiscie, ze jest gros abonamentow za 1zl. Jak sam przenosilem numer do Fresha to musialem twardo splawiac konsultanta, ktory mi na sile wciskal MNP 1 zl (6 mies do Play). Jak nie dalo sie na przenoszony numer, to powiedzial, ze mi da starter z innej sieci, zebym tylko przeniosl... Takie to sa statystyki Play, ile w mich prawdy wiedza tylko oni.

  • 4

    19.  2011-10-20 11:12:39

    15, proszę bardzo krytykuj, ale nie przesadzaj z krytyką. Gdybym ja miał krytykować tak zaciekle Orange (z którym miałem rekordowe problemy) to pewnie już bym miał bana, tymczasem Witek i spółka jakoś Ciebie toleruje.

  • 4

    20.  2011-10-20 11:14:22

    18, pytam kiedy to było. Polityka P4 od kwietnia lub maja jest taka, że pracownicy salonów mają ODRADZAĆ ten rodzaj abonamentu.

  • 1

    21.  2011-10-20 11:14:40

    15: Daleko tak nie zajedziesz, krytykując każdy podmiot. Nie podoba Ci się nie patrz, nie korzystaj, inni zrobią to za ciebie i będą zadowoleni. Pierwsze naucz się korzystać z usług operatora i telefonu.

  • -1

    22. ~yh  2011-10-20 11:14:51  host: bp53.internetdsl.tpnet.pl

    @16: przenosilem w 4 roznych salonach play i w kazdym przy przenoszeniu nr do fresha - odradzali i namawiali do abonamentu 1zl (z mniejsza lub wieksza nachalnoscia)

  • 4

    23.  2011-10-20 11:15:38

    17, dobra. Właśnie spojrzałem na hosta. Nie ma co się dziwić, że tak bronisz T, a krytykujesz Playa...

  • 1

    24.  2011-10-20 11:16:25

    15: ale chyba chwalisz Playa tym stwierdzeniem, bo jak rozumiem to MNP 1 jest tanie dla klienta, a niekorzystne dla operatora, tak? Chcesz po prostu powiedzieć, że Play dopłaca do interesu, ma słaba bazę itp, czyli, że zaraz padnie i temu podobne?

  • -3

    25. ~yh  2011-10-20 11:17:43  host: bp53.internetdsl.tpnet.pl

    @19, 20: przenosilem w maju, czerwcu i we wrzesniu, wiec nie opowiadaj bajek, cos uslyszales i sie popisujesz jakie ty to masz znajomosci i wiedze z salonu play. Wchodz im dalej bez wazeliny

  • 2

    26.  2011-10-20 11:18:23

    @17, @22 - szczerze? z różnych powodów każdą operację związaną z kartami sim robiłem w kilku salonach. Dotyyczyło to zaróno mixów, jak i kart fresh, w żadnym mi tego nie proponowali, praga południe, mokotów, śródmieście... Złote tarasy, plac zbawiciela, itp, nigdzie. Wiec nie przesadzajcie że "zawsze"

  • -4

    27. ~Kamil_K  2011-10-20 11:18:51  host: pcs111.beuth-hochschule.de

    23, host hostem, moje podejście do Niemców jest neutralne, jak do każdego innego narodu zresztą. 21, z chęcią przestanę korzystać jak się tylko kontrakt skończy. Co do nauki korzystania z telefonu, to wybacz ale nie będę latać po dachach z jakimiś śmiesznymi antenami i wychwalać pod niebiosa jak Ty operatora, który nie ma zasięgu w miejscu gdzie mieszkasz.

  • 3

    28.  2011-10-20 11:19:45

    swoja drogą, co za różnica jaki abonament? widocznie ten za złotówkę opłaca sie operatorowi, widocznie i tak ludzie wydają w nim więcej niż tylko 1 zł. a poza tym czym różni się taki abo od prepaidów które ludzie dołądują raz na pół roku? prawie niczym wieć liczmy tak samo

  • 3

    30.  2011-10-20 11:22:46

    @23 - nie obrażaj innych, sam byś poszedł do gimnazjum, bo najwyzsza pora. LEpiej jak masz sie wypowiadać to rób to konkretnie a nie piszesz takie pierdoły. Co do play to nie widze roznicy pomiedzy starterem ktore rozdaja wszyscy inny operatorzy a starterami play wiec po co Wam te klotnie? liczymy starter to liczmy a nie dzielmy ich na lepsze i gorsze. bo nie ma żadnych wytycznych co do tego

  • 4

    31.  2011-10-20 11:22:53

    27, to po co podpisywałeś umowę z operatorem, który nie ma u Ciebie zasięgu? No ludzie... Ja to przynajmniej miałbym powód na narzekanie na Orange. Bo zasięg był, ale z internetu się korzystać nie dało. A tu zasięgu nie ma, a ten podpisuje kontrakt... n/c

  • 2

    32.  2011-10-20 11:23:09

    ech, to do @29 było :(

  • 2

    33.  2011-10-20 11:23:27

    @31 - true ;)

  • -3

    34. ~  2011-10-20 11:23:46  host: t18-13.opera-mini.net

    Czekam na kod migracyjny z pf do rbm albo odejdę gdziekolwiek i wrócę do pf po 65zł jeśli już mam się trudzić

  • 3

    35.  2011-10-20 11:25:33

    30, Nie obrażam nikogo poza Kamilem_K. Do Niemców nic nie mam, ale to gdzie znajduje się ten człowiek oraz jego podejście do niemieckiej sieci świadczy wyraźnie o jego "neutralności". Co do tekstów z przedszkolem i gimnazjum... może lepiej nie będę komentować

  • 5

    36.  2011-10-20 11:26:16

    #6 Kamil_K kultury mamusia nie nauczyła?

  • -4

    37. ~yh  2011-10-20 11:27:22  host: bp53.internetdsl.tpnet.pl

    witek na konferencji, a tu dzieciarnia burdel robi

  • 2

    38.  2011-10-20 11:27:52

    @35 - sorki, ale dalej napisałem że właśnie to co wrzuciłęm to było do @29 a nie do Ciebie. Z Twoją wypowiedzią w pełni się zgadzam ;)

  • -1

    40.  2011-10-20 11:30:53

    Kolejny raz "Wyniki" oznaczaja jedynie ilosci kart, a nie finanse..

  • -2

    41. ~Kamil_K  2011-10-20 11:31:25  host: pcs111.beuth-hochschule.de

    31, w obu miejscach gdzie mieszkam Play ma pełny zasięg UMTS. Pisałem o przypadku Spamera. 36, post #6 był odpowiedzią na post #3 @divhashmorex, w którym nazwał mnie frajerem za żart na temat udziału LP1 w post-paidzie Play.

  • 1

    42.  2011-10-20 11:32:06

    @39 - wystarczy zdjęcie Twojej...:P Nikt nie adoruje, stwierdzamy fakty, których Wy nie potraficie ogarnąć swoimi rozumkami ;) po prostu mówię: jak liczymy karty to wszystkie, a nie dzielimy na lepsze i gorsze ;P

  • -2

    44. ~Kamil_K  2011-10-20 11:32:53  host: pcs111.beuth-hochschule.de

    divhashmorex, poza tym nie przypominam sobie, żebym jakoś wyjątkowo wychwalał T-Mobile. Raczej Plusa za jakość i Heyah za ofertę, ale niech ci będzie. Niektórzy wszędzie widzą niemiecki/żydowski/jakikolwiek spisek.

  • 1

    45.  2011-10-20 11:34:11

    @43 - mózg sobie oczyść, jak już będziesz go miał

  • -1

    46. ~  2011-10-20 11:35:52  host: 213.146.54.31

    Plejaki minusują jak pisze się prawdę o MNP1zł :D Jeżeli to nie jest tajemnicą, to dlaczego nie podają takich informacji? Wyniki P4 to zawsze ilość kart. To świadczy o profesjonalizmie tej firmy.

  • -1

    47. ~yh  2011-10-20 11:36:07  host: bp53.internetdsl.tpnet.pl

    @35,36,38: jeszcze nie spicie? z tego co wiem to w przedszkolu jest teraz pora lezakowania

  • 3

    48.  2011-10-20 11:36:59

    @47 - a co jest o tej porze teraz u Ciebie w psychiatryku??

  • 3

    49.  2011-10-20 11:38:01

    @46 - a w3 podaje wyniki ile kart rozdało za darmo z innymi umowami? ile gratisów na festynach i eventach? w3 podaje ile abonamentów to najtansze i mało warte? chyba nie za bardzo...

  • 0

    51. ~  2011-10-20 11:41:47  host: 213.146.54.31

    Gdzie jest ARPU i AUPU?Bedziemy rozmawiać poważnie, bo na podstawie samej ilości kart sim nic nie można praktycznie powiedzieć o prawdziwych wynikach.

  • 2

    52. ~  2011-10-20 11:41:49  host: anubis.lot.pl

    @50 - no ale co za różnica? skoro liczymy ilość kart sim z których ludzie korzystają, to liczbę kart sim a nie ilość minut. ogarnijcie się ludzie, to są dwa różne raporty wiec nie czepiajcie się tego co to za karty...

  • 1

    53.  2011-10-20 11:42:47

    @51 - no nie można. ale niestety nie podali. może innym razem coś więcej powiedzą.

  • 0

    54.  2011-10-20 11:51:51

    48, haha :) Co do tego, że są to szczątkowe wyniki to się zgodzę. Mogliby opublikować szersze. Mnie osobiście ich finanse nie interesują, ale już dla świętego mogliby je opublikować. PS. Czy telepolis.pl wie, że parsowanie znaków nowej linii jest bardzo proste? Wystarczy dodać JEDNĄ LINIJKĘ kodu, a dla zabezpieczenia dwie kolejne. Ot cała filozofia, a treść by się nie zlewała.

  • 0

    55. ~  2011-10-20 12:05:22  host: dcv169.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Widzę że Kamilek i yk trzymają poziom chodnikowy w dyskusji. Podali to co podali. Może się podobać lub nie, ale konkurencja nie abo za 1 zł. A tu jakieś gimbusy mają problem z tym abo.

  • -2

    56. ~  2011-10-20 12:32:14  host: t13-13.opera-mini.net

    wesoło wam choć ludzie nadal nie mają zasięgu na wsiach a oni liczą napompowane miliony kart, jak tak ma wyglądać wszystko w play to przy zmniejszającej się asymetrii wkrótce będą robić to co jojo czyli liczyć ale grosze za które opchną interes

  • 0

    58.  2011-10-20 12:34:38

    Na koniec 2010 Play miał 5,16 mln klientów z czego 2,237 mln kontraktowych i 2,925 w prepaid. W tym roku w 9 miesięcy wzrost bazy wyniósł blisko 1,4 mln klientów. Robi wrażenie.

  • 1

    59. ~  2011-10-20 12:34:43  host: dcv169.neoplus.adsl.tpnet.pl

    56. Ludzie na wsi mają co najmniej Plusa, więc co ty bzdurzysz o zasięgu?

  • 1

    61. ~  2011-10-20 12:37:50  host: dcv169.neoplus.adsl.tpnet.pl

    58. Robi, robi. Dlatego TM pierwszy pękł i wydłużył ważność kont w prepaid. Playa niszczyli na różne sposoby, ale na szczęście dla nas Polaków pijawkom z W3 się te manewry nie udały. Pozostała jedynie wysoka cena do P4 pomimo obniżek MTRów.

  • 0

    63. ~  2011-10-20 12:40:02  host: dcv169.neoplus.adsl.tpnet.pl

    60. Jak to? W o**a przecież śmiga POnK, więc już Play jest. Sam pisałeś na forach, że kupiłeś ful wypas antenkę i z 24 km ciągniesz.:P

  • 0

    64.  2011-10-20 12:41:45

    Uzupełnieniem wcześniejszej wypowiedzi dogrzebałem się do wyników operatorów po 4Q2009 i wtedy Play miał 3,447 mln klientów.

  • 1

    65.  2011-10-20 12:54:23

    czyli w dwa lata wzrost bazy klientów o 100% (bo chyba nikt nie ma wątpliwości, że na koniec roku będzie 7 mln), robi wrażenie. Przy tak szybkim wzroście teraz potrzeba tylko nowych częstotliwości.

  • -1

    66. ~  2011-10-20 12:55:10  host: t13-13.opera-mini.net

    Spamer łapie bo wstąpił do sekty nergala który ma w posiadaniu tajne zapiski edisona dzięki czemu nawet do zaswiatów można dzwonić ale inni w wiosce nie mają w ogóle zasięgu

  • 0

    67. ~  2011-10-20 12:59:28  host: V32-04.opera-mini.net

    Do piątego wymiaru się podobno dodzwonił z 4G Play, które tak uparcie powtarza, że to jest 4G choć koło 4G to nawet nie stało.

  • 0

    68.  2011-10-20 13:05:55

    Jeszcze przeliczając obecne 44% bazy należącej do postpaidu z podaną dziś liczbą klientów (6,5 mln) to będą mieć jakieś ok. 2,9 mln w abonamencie, reszta prepaid.

  • 0

    69. ~antyFioletowyGlut  2011-10-20 13:44:04  host: 77-255-230-193.adsl.inetia.pl

    6,5 mln kart z czego 2,5 mln to pływające w kiblach karty prepaidowe

  • 0

    70.  2011-10-20 13:53:51

    Niedługo koszt utrzymania w systemie kart pływających w kiblach przekroczy zyski z pre paidu, ciekawe ile czasu sami siebie będą oszukiwać. Ja bym jednak zrobił bardziej rygorystyczne warunki, wprowadził model Tmobile tylko bardziej zaostrzony, czyli jeśli karta nie będzie odbierać połączeń przez okres i nie zostanie doładowana przez 4 miesiace zostanie wyłączona, to znacząco obniży liczbę martwych kart.

  • 0

    71.  2011-10-20 13:57:54

    Akurat Teuer Mobil już osiągnął szczyt desperacji bo wszyscy jakoś dziwnym trafem od nich odpływają bez oglądania się za siebie, ciekawe czemu...

  • 0

    72.  2011-10-20 14:21:34

    Pozostałe opy, nie licząc Plusa, który chyba już zapadł w sen zimowy muszą popracować nad terminem ważności pakietów. Tutaj Play prowadzi, gdyż ma 30 dni, a nie jak T lub Orange 3,7 czy 14.

  • 0

    73. ~  2011-10-20 14:37:36  host: 213.146.54.31

    @MK_ nie przesadzaj. Na prepaidy t-mobile a szczególnie Heyah teraz narzekać nie można. Za bardzo osobiście do tego podchodzisz. Nie każdy ma słaby zasięg jak Ty. Uważam, że nawet heyah uwzględniając wszystkie aspekty włącznie z infrastrukturą jest dla niektórych lepszym rozwiązaniem

  • 0

    74.  2011-10-20 14:40:07

    Spojrzałem na to przez pryzmat ostatniej tabelki pt "ile komu uciekło kart SIM" ;)

  • 0

    75. ~  2011-10-20 14:44:55  host: 213.146.54.31

    @MK_, obecnie nie mozna patrzeć na statystyki przechodzenia a niedługo wogóle nie będzie to miarodajne. Oferte oceniajmy a nie sztucznie generowane statystyki.

  • 0

    76.  2011-10-20 14:46:14

    Czyli twierdzisz, że T-Mobile nie ma odpływu klientów, a wszyscy walą drzwiami i oknami bo oferta jest z resztą taka, jaką widać :) ?

  • 0

    77. ~  2011-10-20 15:56:07  host: 89-69-77-226.dynamic.chello.pl

    @MK_, daj spokój. Ziejesz nienawiścią do TMobile, że stajesz się jak hotelarz. Nikt poza Tobą nie napisał, że walą drzwiami i oknami. Tak lubisz sam ze sobą pisać? Kiedyś wychwalałeś Play, teraz widzę, że już zacząłeś dostrzegać jego wady a o T stale piszesz jakby tobie coś na siłę wciskali i kazali płacić. Zobaczymy za kwartał co będziesz pisał jak Orange i T będą mieli po 1mln klientów więcej, bo zaczną stosować metodę Play. Odpływ może i mają ale oferta dla niektórych jest dobra. Redakcja Telepolis ma telefony w TMobile ;)

  • 0

    78. ~Słoneczny  2011-10-20 17:02:21  host: 84-10-45-129.dynamic.chello.pl

    Dla mnie jako użytkownika Play głosowego, to nie jest dobra wiadomość. Bo im więcej klientów w sieci tym gorsze promocje, no i z infrą może być różnie. Ale póki co jest dobrze.

  • 0

    79.  2011-10-20 18:56:32

    Panowie (dzieci) przy obecnych technologiach, sieć może bez problemu mieć i 4 mln kart "pływają w WC" nic komu do tego. Koszty nie są kosmiczne, zważywszy iż sprzęt tanieje i jest wydajniejszy. Mam wrażenie, iż fanatycy, by całe biurowce swoich bożyszczy wysprzątali za darmo, byle się czymś (czym?) wywyższyć...

  • 0

    80. ~  2011-10-20 20:05:54  host: 209-pra-24.acn.waw.pl

    Imponujący wynik. Pół miliona w kwartał. @78 ja jestem użytkownikiem kilku ofert i jestem zadowolony.

  • 0

    81. ~United  2011-10-20 20:16:43  host: 89-79-17-54.dynamic.chello.pl

    Dobry wynik! Lubię to!

  • 0

    82. ~  2011-10-20 20:18:49  host: user-109-243-229-74.play-internet.pl

    Jeszcze jakis czas Remy nikt z mooch znajomych nie mial Plej. Teraz co drugs osoba. Nie dziwi mnie wcale ten wynik

  • 0

    83. ~United  2011-10-20 20:19:27  host: 89-79-17-54.dynamic.chello.pl

    @78 - nie bedzie tak zle.. Play zawsze bedzie chcial byc kozakiem ;-) Przynajmniej do momentu, jak nie wyrownaja sie z innymi opami.

  • 0

    84. ~stachu  2011-10-20 20:20:04  host: v07-15.opera-mini.net

    W tym roku przekrocza 7 milionow i jak widac po tych liczbach niezle im idzie pozyskiwanie nowych klientow kolejny rok.

  • 0

    85. ~United  2011-10-20 20:22:03  host: 89-79-17-54.dynamic.chello.pl

    @84 - bo to juz nie jest maly pikus.. a wzrost sprzedazy co roku zaskakuje kierownictwo i wlascicieli. Ciekawe, czy Play stanie sie kurką znoszącą fioletowo-zlote jajeczka? :-)

  • 0

    86. ~  2011-10-20 20:22:10  host: 209-pra-24.acn.waw.pl

    @83 na to nie ma szans. Szczególnie po zmianach z ważnością kont w Orange i Timobile. Tamte sieci już za kwartał będą mieć o milion więcej klientów itd.

  • 0

    87. ~United  2011-10-20 20:26:08  host: 89-79-17-54.dynamic.chello.pl

    BTW. Dodam tylko, ze Play to jedyny operator, ktory cokolwiek zmienil na rynku.. Nastepna nadzieja w Cyfrowym POLkomtelu - ale przeciez druh Solorz ma giga kredyt do splacenia.... tfu! Klienci Plusa mają do splacenia ;D

  • 0

    88. ~United  2011-10-20 20:27:27  host: 89-79-17-54.dynamic.chello.pl

    @86 - czyli to dobrze..(dla klientow) plej bedzie nadal najlepszy ofertowo :-)

  • 0

    89. ~popers  2011-10-20 20:28:39  host: user-31-175-68-208.play-internet.pl

    Bardzo ciekawe będą statystki w T-M i Orange jak zaczną doliczać "martwe karty" w przyszłym kwartale. Nie zdziwię się jeżeli Plus spadnie na 3 miejsce a T-Mobile awansuje oczko wyżej.

  • 0

    90.  2011-10-20 20:30:33

    poczekajmy jak sie zrównają stawki MTR, wtedy bedzie równa walka i sprawiedliwa. Póki co P4 korzysta na nich i zarabia z połączeń przychodzących. Poczekamy jeszcze rok i wtedy sie zobaczy ile P4 tak na prawde jest wart.

  • 0

    91. ~popers  2011-10-20 20:34:20  host: user-31-175-68-208.play-internet.pl

    HTC Desire Z to raczej drogi smartfon więc zaskakująca jest informacja że znalazł się w czołówce najpopularniejszych smartfonów w Play. Miałem go w ręku, nie powiem fajny ale nie wiele piszę smsów i ostatecznie wybrałem inny bez wysuwanej klawiatury qwerty.

  • 0

    92. ~andriu  2011-10-20 20:38:03  host: dtj9.neoplus.adsl.tpnet.pl

    91- moja panna ma tego hateceka jako telefon służbowy i jest bardzo zadowolona, no może czasem narzeka na baterię, bo max. 2 dni trzyma

  • 0

    93. ~stachu  2011-10-20 20:39:19  host: v07-15.opera-mini.net

    Play zarabia ale i W3 tez zarabia nie malo przy cenach 80 groszy za minutę do sieci Play.

  • 0

    95. ~Słoneczny  2011-10-20 20:44:06  host: 84-10-45-129.dynamic.chello.pl

    @90, według mnie to to równa i sprawiedliwa walka już jest. P4 korzysta z MTRu, W3 korzysta z jego zawyżania. :-) Jak się wszystko wyzeruje na to samo wyjdzie.

  • 0

    96. ~  2011-10-20 20:46:27  host: public-gprs185290.centertel.pl

    Kiedy Smart Net Surfers się zakończy?

  • 0

    97. ~stachu  2011-10-20 21:03:07  host: v07-15.opera-mini.net

    96 to jeszcze akcja nie zakonczyla sie

  • 0

    98. ~  2011-10-20 21:10:23  host: 46.205.66.0.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Moj stary testowal tego calego hjuliego ale oddal go i kupil sobie Wildfire s.

  • 0

    99. ~deszczowy  2011-10-20 21:20:56  host: user-188-33-24-170.play-internet.pl

    To jaki teraz procent udzialu w rynku ma play z 6,5 milionami klientow, z 15% juz moze bedzie.

  • 1

    100.  2011-10-20 23:06:57

    Ciekawy jestem gdzie się podzieli ci, którzy na tym forum już rok temu wrozyli koniec Playa?

  • 0

    101.  2011-10-21 00:09:13

    Również dorzuciłem swoją cegiełkę, przenosząc kilkanaście numerów do Play, któremu dziękuję, za wprowadzenie nowych standardów: 29 gr za minutę do wszystkich, bez gwiazdek, oraz rocznej ważności konta. Należało by sobie życzyć wzrostu poziomu obsługi BOK-u i stałej poprawie jakości połączeń, bo przy całej mojej sympatii do tego operatora, jest sporo do polepszenia w tych aspektach.

  • 0

    102. ~iffot  2011-10-21 00:19:08  host: 62.152.139.47.dsl.dynamic.t-mobile.pl

    Na ścianie wschodniej Ukraina odpaliła na tych samach częstotliwościach swoje usługi i teraz kaszalot nie można się nigdzie dodzwonić jak tak mam w Przemyślu cały czas

  • 0

    103. ~  2011-10-21 08:50:09  host: 209-pra-24.acn.waw.pl

    Dziś Rzepa napisała, że są najszybciej rozwijającym się opem w Europie.

  • 0

    104. ~Ola  2011-10-21 10:22:27  host: acbp213.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ludzie nie dajcie z siebie zrobić idiotów Play nigdy nie miał i niema tylu klientów iloma się chwalił Ma te 3mln postpaidow bo wciskają ludziom abonamenty bez telefonu za 1zl miesięcznie z 60min do innych lub darmowymi w sieci Prepaid to już sam wirtual Kiedys kazali we wszystkich swoich salonach odpalić wszystkie karty sim Fresha żeby sztucznych klientów przybyło pewnie

  • 0

    106. ~  2011-10-21 10:54:23  host: 213.146.54.31

    @105, ja słyszałem że do 12mln.

  • 0

    107.  2011-10-21 11:01:12

    103@ Wrzuć linka do tego artykułu bo nie mogę znaleźć na rp.pl.

  • 0

    108. ~mic  2011-10-21 11:35:57  host: bnv62.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @104 ciekawe. W ciągu pół roku z rodziny i znajomych przeniosło się do Play 9 osób, wszystko abo(w tym 4 powyżej 70zł). Nikt nic nie słyszał o 1zł abo. Może warto zmienić uprzedzenia :]

  • 1

    109. ~  2011-10-21 11:53:16  host: ip-78-30-123-193.free.aero2.net.pl

    @104. Olu, sprawdzałaś w ogóle dane które podaje Play i wyszło tobie że coś oszukują, czy jedynie masz takie przeczucie wewnętrzne? Ja akurat takie dane dość dogłębnie analizuje. Do tego jeżeli nie wierzysz w dane podawane bezpośrednio przez przedstawicieli Play to musisz wiedzieć, że oni raportują także informacje o ilości aktywnych kart SIM oraz przychodach na klienta do GUS. Fałszowanie takich danych szybko wyszłoby na jawa i za to grożą poważne konsekwencje. Ogólnie powinnaś wiedzieć, że Play zaraportował 5,162mln aktywnych kart SIM na koniec 2010 roku oraz przychód na klienta o 5% mniejszy niż średnia na rynku (42 złote). Z tego niestety bezpośrednio nie wyliczysz przychodu na 2010 rok, gdyż ilość klientów gwałtownie się zwiększała (z 3,44mln do 5,16) a najwięcej przybyło ich w 4 kwartale. Sam Play podał, że osiągnęli w tamtym czasie przychód powyżej 2 mld złotych (prawdopodobnie w okolicach 2,066 przy ARPU 40zł) i EBITDA 419 mln złotych. Masz dostęp do jakiś odmiennych danych przykładowo z KRS? Ja rozumiem, że wiele osób pracujących w POSach konkurencji lub mających tam bliskich lub/i znajomych, ewentualnie po prostu bojący się zmian, będą podważali każdą pozytywną informacje o Play a potwierdzali każdą negatywną ;), ale bez twardych dowodów nie ma sensu tego robić.

  • 1

    110. ~kacha  2011-10-21 12:24:26  host: 93-186-31-80.rdns.blackberry.net

    Ja mam telefon w orange, ale to bardzo dobrze ze play idzie do przodu. Jest to korzystne dla wszystkich. Gdyby nie play stawki za minutę połączenia byłyby dużo wyższe a waznosc konta po doladowaniu nie zmienilaby się. Dlatego do playa potrzeba podchodzić z szacunkiem.

  • 0

    111. ~Słoneczny  2011-10-21 16:04:45  host: 84-10-45-129.dynamic.chello.pl

    @104, w takim razie napisz szybko gdzie najlepiej uciekać z tego pleja, żeby się nie dać zrobić w konia?

  • 0

    112. ~  2011-10-21 16:11:55  host: 89-69-77-226.dynamic.chello.pl

    @słoneczny; a Ty kolejny dzień ciągniesz swoje :D Zabawny jesteś i chyba bardzo się Tobie nudzi w domu

  • 0

    113. ~  2011-10-21 17:42:51  host: ekx22.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Nie ma co dywagować, każdy operator ma martwe karty. A Play najbardziej się mi opłaca bo ma najniższą, stałą stawkę do wszystkich sieci. W żadnym abonamencie tyle nie znajdę.

  • 0

    114. ~  2011-10-22 08:47:50  host: dbp99.neoplus.adsl.tpnet.pl

    104. Może równie dużo zaangażowania Olu wykaż opisując, jak W3 robi z ludzi idiotów utrzymywaniem strasznie wysokich stawek 73-80gr stawek do Play. Ilość klientów w Play nie wpływa na kieszeń tych klientów, natomiast wysokie stawki do P4 drenują kieszenie klientów W3. A tak na marginesie nie podoba się abo za 1zŁ? Może konkurencja też wprowadzi. :P

  • 0

    115. ~Słoneczny  2011-10-22 15:31:51  host: 84-10-45-129.dynamic.chello.pl

    @112, a ty kolego dziwnym trafem tu się często nie udzielasz i tobie się nie nudzi? To taka moralność Kalego, co? Może mi jeszcze dasz wytyczne, kiedy i w jakich godzinach wolno mi odpowiadać na komentarze? Może się zamienimy cwaniaczku, bo ja nie mogę chodzić i wcale mi nie w śmiech siedzenie w domu. Odezwał się mądrala od siedmiu boleści.

  • 1

    117. ~  2011-10-22 19:00:36  host: ekv221.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Kogo to obchodzi że stawki z Play drenują kieszenie klientów W3? Ja mam Play i jakoś się tym nie przejmuję. Jak komuś to nie odpowiada to ma problem. Niech zmieni sobie sieć na Play żeby mieć taniej albo niech się pogodzi z wyższymi kosztami albo niech w ogóle nie dzwoni. To oni mają sprawy do mnie a nie ja do nich. Zresztą do mnie i tak mało ludzie dzwonili nawet jak miałem kiedyś numer w innej sieci i tak jest też teraz gdy mam w Play. Już dosyć się kiedyś namartwiłem o ludzi i ich sprawy i guzik z tego miałem. Teraz już się martwię i dobrze mi z tym i dlatego patrzę na swoje koszty a nie na cudze.

  • 0

    118. ~  2011-10-22 23:56:10  host: dbp99.neoplus.adsl.tpnet.pl

    117 A powinno obchodzić. A kto jest w jakiej sieci to jego prywatna sprawa.

  • -1

    119. ~  2011-10-23 05:30:03  host: z27-14.opera-mini.net

    117, ja jak widze numer play to tylko puszczam dzwonka i jak jelen ma sprawe to niech oddzwaniaja

  • 1

    120. ~luki  2011-10-23 08:29:15  host: ip-99-048.smtvsat.pl

    @ 119 sam jesteś jeleń, bo jak masz sprawę to TY dzwonisz i TY płacisz 73-80 gr za połączenie do Play. Więc jakbyś nie był jeleń to byś wybrał opcję gdzie jest tanio do wszystkich sieci czyli PLAY

  • -1

    121. ~  2011-10-23 08:34:05  host: t18-14.opera-mini.net

    ja dzwonię na koszt odbiorcy w orange-konto mam ważne 2 lata, używam też play żeby wysyłać powiadomienia by frajer oddzwonił-tu wydaje 5zł na rok

  • -1

    122. ~  2011-10-23 08:41:33  host: z47-10.opera-mini.net

    121, identycznie postepuje. Wysylam tylko prosbe o kontakt. Jelenie dzwonia.

  • 0

    123.  2011-10-24 10:54:00

    ad drenowania... Śmieszne argumenty, bo co kogo obchdzi po ile ktoś coś kupuje? Też zastanawiacie się dlaczego niektóre samochoduyy sa po 30 tysięcy a niektóre po 300? A jeszcze można i za 3 tysiące jeżdżące kupić - dla niektórych jeśłi to stosowena marka lepsze niż inne nowe z salonu? Jeśli komuś się coś opłaca bardziej, to normalne, ze kupi to co uważa. Ja powtarzam - dla mnie nie ma znaczenia cena do Play (zresztą w moim cenniku akurat tejst taka sama do Play ja do innych operatoró), bo dzwonię do Play ułamek procenta czasu - jeden dwa numery, jedno-dwa połączenia miesięcznie... Coś na rzeczy jest, skoro w bazie moich kontaktów ciągle Playa nie ma (bo nie mózna mówić, że 2 numery (przeniesione) u kontaktów posiadających także inne numery w innych sieciach - co ciekawe - na ponad 400 kontaktów w ksiązce to jakiś znaczący udział ;-)

  • 0

    124. ~  2011-10-24 11:08:00  host: public-gprs284595.centertel.pl

    haha wlo masz typowo polskoruskie podejscie do sprawy

  • 0

    126. ~Ola  2011-10-24 18:39:12  host: acbq237.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Pewnego czasu na gwałt kazali nam poodpalać wszystkie simy prepaid z półek a także startery zasięgowe. Innym razem widziałam na Allegro dosłownie stosy po kilkadziesiąt tysięcy kart sim do sprzedania które były tylko aktywowane

  • 0

    127. ~  2011-10-24 18:49:28  host: z27-07.opera-mini.net

    ola, fanatykow nie przekonasz. Oni rzeczywiscie wierza ze to jest rzeczywista liczba :D. Ja wiem, ze niby play ma polowe tego co orange czy plus ale sporadycznie trafiam na nr w play a dzwonie sporo. Duzo osob ma freshe dla sd i na handel na allegro a glowne numery maja w w3.

  • 0

    128. ~  2011-10-24 20:01:53  host: 31.41.144.41

    @126. I pewnie w salonie Play zajmujesz się rejestracją starterów z Ery i przenoszeniem ich do tej sieci? ;) Nawet jak widziałaś podobne sytuacje to nie koniecznie dotyczyły one całej sieci. Poza tym tak aktywowane karty były ważne zaledwie około 4-5 miesięcy. Jedyne logiczne wyjaśnienie podobnego zjawiska to chęć osiągnięcia założonych limitów sprzedaży przez dany POS (Point of Sale). A ponieważ te punkty nie są własnością firmy P4 to bardzo prawdopodobne jest, iż była to "prywatna" inicjatywa właściciela danego salonu. Pracujesz w jednym z dawnych punktów Germanos? Czy to raczej jeszcze inny właściciel? Ja w swoich analizach ilości kart w sieci Play opieram się na twardych danych i nie zauważam większych nieprawidłowości w porównaniu do innych operatorów. Przynajmniej w przypadku wyników za 2010 rok.

  • 0

    129. ~Ola  2011-10-25 19:19:05  host: acew86.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Mój chłopak już bardzo długo pracuje w serwisie telefonów i mają tam bardzo dużo kart sim innych operatorów Sam się często dziwi że karty które mają po kilka lat i nigdy nie były doładowane nagle przestają działać a po jakimś czasie znowu są aktywne

Dodaj swoją opinię