Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wyniki Nokii w 3Q2006

Wyniki Nokii w 3Q2006

WitekT 21 Października 2006 19:09

0 0

Liczba sprzedanych telefonów przez Nokię w II kwartale, licząc rok do roku, wzrosła o 33%, do 88,5 mln sztuk. O 20% wzrosły przychody (do 10,1 mld dolarów), ale o 4% spadł zysk netto (do 845 mln euro).

Nokia sprzedała 88,5 mln sztuk telefonów, tj. o 13% więcej w porównaniu z poprzednim kwartałem i o 33% więcej licząc rok do roku. Szacunkowy udział Nokia w rynku telefonów wyniósł 36%, co jest wzrostem w porównaniu z 34% w II kwartale i 33% w III kwartale 2005 roku.

Na rynku smartfonów sprzedaż wzrosła do szacunkowego poziomu 19,9 mln sztuk w porównaniu do szacunkowej wielkości 14 mln sztuk w III kwartale 2005 roku. Sprzedaż smartfonów Nokia wzrosła do 10,4 mln sztuk w porównaniu do 7,1 mln sztuk w III kwartale 2005 roku. W skali globalnej rynek smartfonów nadal był jednym z najszybciej rozwijających się obszarów branży urządzeń mobilnych. Wielkość sprzedaży Nokia Nseries zdecydowanie wzrosła i w ciągu III kwartału osiągnęła poziom przekraczający 4 mln sztuk.
Średnia cena sprzedaży telefonów wyniosła 93 euro, co jest spadkiem w porównaniu do 102 euro w II kwartale.

Nokia przewiduje, że w roku 2006 rynek urządzeń mobilnych będzie miał wielkość około 970 mln aparatów, podczas gdy, według oszacowań firmy, w roku 2005 rynek miał wielkość 795 mln urządzeń. Nadal Nokia spodziewa się, że branża telefonów zanotuje wzrost wartości w roku 2006, ale przewiduje pewien spadek średniej ceny sprzedaży, odzwierciedlający głównie coraz większy wpływ rynków rozwijających się i czynników walki konkurencyjnej w ogólności.

Źródło tekstu: Nokia     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-235-183.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

W jaki sposób najczęściej oglądasz transmisje meczów piłki nożne podczas tegorocznego mundialu?

Jakość i płynność gry - tego online szukają kibice

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet