Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wyniki Nokii po 4Q2010

Wyniki Nokii po 4Q2010

WitekT 27 Stycznia 2011 12:46

0 0

W IV kwartale 2010 roku Nokia zanotowała przychody na poziomie 12,7 mld euro, co stanowi wzrost o 6% w ujęciu rocznym i 12% w kwartalnym. Dział urządzeń i usług mobilnych miał przychody na poziomie 961 mln euro, co stanowi spadek aż o 24% w porównaniu do IV kwartału 2009 roku, ale wzrost o 28% w porównaniu z III kwartałem 2010 roku.

W całym 2010 roku Nokia miała przychody o wielkości 42,5 mld euro, o 4% większe niż rok wcześniej. Swojego wyniku nie poprawił dział urządzeń i usług mobilnych - przychody miał o 9% mniejsze (3,16 mld euro). W tym czasie fiński producent zanotował zysk na poziomie 742 mln euro, o 140 mln euro mniej niż w 2009 roku.




W IV kwartale Nokia sprzedała 123,7 mln sztuk telefonów, o 3% mniej niż w IV kwartale 2009 roku, ale o 7% więcej niż w III kwartale 2010 roku. Ich średnia cena wyniosła 69 euro (około 5 euro lepiej niż w porzednich kwartałach). Spośród nich, 28,3 mln telefonów było smartfonami (wzrost o 36% w porównaniu z analogicznym okresem zeszłego roku i o 7% w porównaniu z poprzednim kwartałem).

Nokia szacuje, że w 2010 roku spadł jej udział rynku pod względem udziału ilościowego o 2 punkty procentowe - do 32%. Cały rynek także się skurczył, ale producent nie podał swoich dokładnych szacunków.

Źródło tekstu: Nokia, wł     

Dodaj do:
w sumie: 22
  • -1

    3. ~Paweł  2011-01-27 13:20:31  host: 89-76-121-120.dynamic.chello.pl

    Kazdy chyba juz zapomniał o tej firmie. Liczy się teraz: Sony Ericsson, LG CZY HTC :/

  • 0

    4. ~rysiek  2011-01-27 13:30:16  host: 212.160.172.70

    "W całym 2010 roku Nokia szacuje, że w 2010 roku spadł jej udział" - jakoś tak nie po polsku

  • 0

    6. ~  2011-01-27 13:36:17  host: gw2.lublin.eu

    @3 Liczy sie Sorry Edison z 3% udzialem w rynku?:D Nooo powazny gracz, nie ma co:D Mialem trzy telefony od SE i nigdy juz nie wroce do tej firmy.

  • 0

    7.  2011-01-27 13:54:57

    rysiek: fixed, dzięki! :-)

  • 0

    8.  2011-01-27 14:04:21

    SE robi dobre telefony. Dał ciała z aktualizacją,ale to nei zmienia faktu, że to dobra marka.

  • 0

    9. ~me  2011-01-27 14:05:54  host: 194.114.62.71

    Niedługo po wprowadzeniu Meego będzie tendencja wzrostowa.

  • 0

    11. ~  2011-01-27 14:09:52  host: apn-77-113-41-96.dynamic.gprs.plus.pl

    Czyli cały zysk Nokii w ostatnim kwartale (około 1 mld $) jest ponad dwa razy mniejszy od zysku Apple tylko ze sprzedaży jednego modelu telefonu (około 2,4 mld $, cały zysk 6 mld $).

  • 0

    12. ~  2011-01-27 14:22:10  host: 77-255-9-221.adsl.inetia.pl

    @11 - twoje porównanie miałoby równie dużo sensu, gdybyś porównałwynik Nokii do wyniku kopalni złota... Nokia ma inną gamę produktów, inwestuje także na inną skalę. Zresztą, nie każdy telefon może być przepłaconym iPhone, Nokia jest mocna w tanich, prostych telefonach i tyle. Apple to fenoment potrafiący wmówić swoim fanom (bo nie klientom) przepłacanie za 'bebechy' z łątwością spotykane w innych urządzeniach...

  • 0

    13. ~jak pisac komenty na zielono:)  2011-01-27 14:26:50  host: user-46-112-49-194.play-internet.pl

    uzytkownika prędkości GPRS internetu telefony prędkości

  • 0

    14. ~  2011-01-27 14:27:09  host: user-46-112-49-194.play-internet.pl

    nie udalo sie :)

  • 0

    15. ~  2011-01-27 14:34:46  host: p15-03.opera-mini.net

    1# przecież przecież spółka córka nadal produkuje opony, znam tylko trzy marki finskie nokia, nokian, fiskars, wszystkie uchodzą za renomowane. Te cyferki i procenty nokii mogą się wkrótce zwiększyć bo jak wczoraj mieliśmy okazję czytać konkurencyjne w segmencie smartfonów iphony wybuchają na mrozie, ciekawe co się dzieje przy wysokich temperaturach

  • 0

    16. ~  2011-01-27 14:39:04  host: apn-77-112-89-194.dynamic.gprs.plus.pl

    @12 - to jest zestawienie konkretnych danych, przecież Nokia sprzedaje też bardzo drogie smartfony, z ceną powyżej 2 tys., telefon to nie tylko "bebechy" ale i system operacyjny i baza programów. No tak, ale jak czegoś nie potrafimy wytłumaczyć to szukamy irracjonalnych przyczyn. Może ufoludki przylatują i kupują telefon Apple?

  • 0

    17. ~ttd  2011-01-27 15:23:04  host: 77-255-36-33.adsl.inetia.pl

    SE to żywy trup - najdalej za 2 lata firma się rozpadnie. Przespali przez swoje skąpstwo erę dotykowców i obudzili się jak konkurencja sprzedawała już je w milionach. Jakość wykonania i jak zwykle nieracjonalnie szybkie zużycie baterii w tych fonach robi swoje....

  • 0

    18. ~  2011-01-27 15:35:32  host: p15-08.opera-mini.net

    17 że co niby? Jakby w mojej nokii bateria trzymała tyle co w se to bym był szczęśliwy. Szukam dobrych zamienników do nokii jak ktoś zna. Sam używam baterii nieoryginalnej bo jest lepsza.

  • 0

    19. ~  2011-01-27 15:36:46  host: z08-01.opera-mini.net

    No to chyba nie jest dobra informacja dla klientów Apple, że mają większy zysk z jednego telefonu niż cały rynek razem...

  • 0

    20.  2011-01-27 17:50:32

    Co do se to zgodze sie, ze niektore modele maja bardzo alaba baterie, ale u wiekszosci se bateria trzyma ok. 4dni przy umiarkowanym uzytkowaniu, wiec jest dobrze.

  • 0

    21. ~  2011-01-27 18:58:47  host: z26-10.opera-mini.net

    @19 Rozsmieszyles mnie :-) Jest dokladnie odwrotnie. Klient dokladnie wie za co placi (czasem po fakcie)wbrew marzeniom marketingowcow o mitycznym idiocie nie wyciagajacym zadnych wnioskow. Firma dyktuje takie ceny na jakie moze sobie pozwolic. Po uchwycie smierci mysle ze nastepny IP moze byc troszke tanszy :-) Podsumowujac dla IP maniakow jest to wiadomosc ze trafil nienajgorzej...

  • 0

    22. ~gekon  2011-01-27 19:28:50  host: apn-77-112-108-108.dynamic.gprs.plus.pl

    bardzo się ciesze!!! nokia niech idzie na dno!!!

  • 0

    23. ~Elektron  2011-01-28 12:00:07  host: 77-254-132-255.adsl.inetia.pl

    Ad 22.: "gekon", no i z czego się cieszysz?? ...że mogłeś sobie przy użyciu telefonu "opluć" Nokię?! Jak cię takie rzeczy cieszą to gratuluję... ;-) Ciekawe czemu wstydziłeś się napisać ten sam tekst ze swojego komputera stacjonarnego? Czyżbyś sam stwierdził, że jest on na tyle denny, że nie będziesz się publicznie kompromitował pokazując nam swój "host"? ;-)

  • 0

    24. ~gekon  2011-01-28 15:19:53  host: 178-37-140-31.adsl.inetia.pl

    ELEKTRONIE!!! napisałem to z komputera(notebooka),na którym używam iPlusa,i to jest mój host domowy,bo teraz pisze z roboty. Komputerek nie jest denny!!! bo producenta Samsung i uwazam że jego produkty zwłaszcza telefony,są o niebo lepsze od wspomnianej Nokii!!!

Dodaj swoją opinię