Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wyniki Nokii po 4Q2005

Wyniki Nokii po 4Q2005

WitekT 26 Stycznia 2006 14:32

0 0

Nokia zanotowała w IV kwartale 2005 roku zysk na poziomie zgodnym z oczekiwaniami analityków - 1,07 mld euro. Sprzedaż wzrosła o 9% i wyniosła 10,33 mld euro.

Gorzej będzie jednak później w związku z przewidywanym spadkiem cen na rynku telefonów komórkowych. Średnia cena sprzedanego telefonu wynosiła w IV kwartale 99 euro, w III kwartale 102 euro, a w IV kwartale 2004 roku - 111 euro. Kwota ta będzie stopniowo spadać, głównie dzięki większej sprzedaży tanich telefonów na rozwijających się rynkach, głównie w Chinach oraz regionie Azji i Pacyfiku.
Globalny udział Nokii w rynku telefonów komórkowych wzrosła w IV kwartale o procent do 34%. Ostudziło to zapał analityków, którzy przewidywali zdobycie w 2006 roku udziału na poziomie 40%. Całkowita sprzedaż telefonów komórkowym w IV kwartale wyniosła 244 mln sztuk - to wzrost o 23% w ujęciu kwartalnym i 25% w ujęciu rocznym. Wyniki Nokii były trochę lepsze - 84 mln sztuk to wzrost odpowiednio o 26% i 27%.

Źródło tekstu: Nokia, AFP, wł     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-145-103-69.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy używasz smartfonu z rysikiem (takim, jak np. w Galaxy Note)?

Galaxy Note 9 na renderach

 

Zobacz wynik | Opinie (3)

Archiwum Ankiet