Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wyniki Nokii po 1Q2014

Wyniki Nokii po 1Q2014

LuiN 30 Kwietnia 2014 08:59

2 5
Nokia uzyskała w I kwartale 304 mln euro zysku operacyjnego (o 20% więcej niż przed rokiem), który stanowił 11,4% sprzedaży netto. Dział urządzeń sprzedany został drożej niż planowano.



Całkowita sprzedaż Nokii wyniosła w I kwartale 2664 mln euro i była niższa o 15% niż przed rokiem (3140 mln euro) oraz o 23% mniejsza niż w IV kwartale 2013 roku (3476 mln euro).

Sprzedaż telefonów wyniosła 1,93 mld euro i przyniosła w I kwartale producentowi 326 mln euro straty. Stratę tę wyrównały m.in. zyski z kontynuowanej działalności (242 mln euro, głównie Nokia Networks) oraz sprzedaży usług nawigacyjnych Here (10 mln euro).

Sprzedaż Microsoftowi działu urządzeń i usług przyniosła ostatecznie Nokii 170 mln euro więcej, niż pierwotnie ogłoszona kwota przejęcia. Transakcja została zamknięta z kwotą 5,44 mld euro.

Źródło tekstu: Nokia, wł     

Dodaj do:

Tagi: 1q2014 | nokia | wyniki

w sumie: 23
  • Ten komentarz został ukryty.

    4

    4. ~  2014-04-30 10:40:32  host: n13-07-02.opera-mini.net

    na pw z takimi

  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    6.  2014-04-30 11:11:08

    @ applefan_ - napisałem priva... Koment można skasować.

  • Ten komentarz został ukryty.

    3

    7. ~Fobs  2014-04-30 11:22:52  host: 89-76-117-155.dynamic.chello.pl

    macbook air jest całkiem fajny, ale przewyższa konkurencję o podobnej specyfikacji tylko ceną. Ma też wady w postaci dziwnych złączy, jakieś thunderbolty nie potrzebne i wypadająca wtyczka zasilacza przy trąceniu kabla.

  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    8.  2014-04-30 11:24:14

    @6 on nie odpowiada na priv

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    9. ~Kuzyn1920  2014-04-30 11:51:00  host: 92.60.132.22

    No, załatwcie to na priv. Wracając do tematu czyli Nokia faktycznie cienko przędzie? MS poprostu z czasem ją pochłonie, wraz z konsumentami?

  • Ten komentarz został ukryty.

    -6

    10.  2014-04-30 11:58:49

    @9 konsumenci są jak kapitan koreańskiego lub włoskiego promu, dawno już uciekli.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    11.  2014-04-30 12:07:29

    @up i temu zmieniają iP5s na SGS5?

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    12.  2014-04-30 12:07:45

    @ applefan - na forum nie chcesz co by komentów nie usunęli i na prv też nie odpisujesz? To jak się z tobą skontaktować?

  • Ten komentarz został ukryty.

    -4

    13.  2014-04-30 12:09:47

    @11 jakoś po raportach sprzedaży tego nie widać. Same rekordy sprzedaży iPhona.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    14.  2014-04-30 12:14:20

    @13 widać, widać. Nie jest napisane, o które iPhony i Samsungi chodzi

  • Ten komentarz został ukryty.

    -4

    15.  2014-04-30 12:24:20

    @14 można wyliczyć ze średniej ceny sprzedaży jakie mniej więcej modele schodzą. Samsung 2xwiecej sprzedanych szt od Apple a przychód i zysk mniejsze: wniosek raczej SGS i Note nie stanowią u nich znaczących ilościowo pozycji...

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    16.  2014-04-30 12:29:01

    @15 wystarczy, że stanowią połowę i już się zgadza

  • Ten komentarz został ukryty.

    -4

    17.  2014-04-30 12:30:48

    @16 ale nie stanowią połowy. Z liczb to nie wynika niestety. Chyba, że Samsung nie sprzedaje po cenach oficjalnych ale oddaje SGS i Note z 50% rabatem.

  • Ten komentarz został ukryty.

    -3

    18.  2014-04-30 12:32:43

    @16 z resztą to nie moja analiza ale Wall Street tak to właśnie liczy. Po wzrostach akcji Apple o 14% po wynikach za 1Q2014 śmiali się z tych spadków udziałów w rynku smartfonów za 100 USD.

  • Ten komentarz został ukryty.

    2

    19.  2014-04-30 12:39:16

    Im Apple i Samsung mają mniejsze udziały tym dla nas lepiej.

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    20. ~Adam M  2014-04-30 12:47:47  host: h6-52.net.euron.pl

    @12 - http://www.apple.com/pl/contact/ - Dział reklamy.

  • Ten komentarz został ukryty.

    2

    21. ~teserra  2014-04-30 14:47:10  host: 109241122205.warszawa.vectranet.pl

    Aplefan ma obsesje tego że ludzie kupują INNE telefony niż Apple. To jest obsesja a ten człowiek jest po prostu chory :( I kłamie :(

  • Ten komentarz został ukryty.

    2

    22.  2014-04-30 16:19:47

    Applefan, ty cos masz z tego wyznawania apple religion czy tak z wlasnego przekonania? ;) Ci wszyscy z Apple, ktorzy zarabiaja na sprzedazy urzadzen, zyja dzieki takim jak ty, ale tak naprawde maja was gdzies. Liczy sie kasa. Tacy jak ty, i miliony na calym swiecie, dalo sobie WMOWIC, ze posiadajac produkt apple jestescie...z gornej półki? szlachta? trendy? wybierz sobie. Chlopie, zwolnij z ta "robota" bo sa wazniejsze rzeczy w zyciu niz pogon za zabawkami.