Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wyniki Nokii po 1Q2011

Wyniki Nokii po 1Q2011

LuiN 21 Kwietnia 2011 18:02

0 0

w I kwartale 2011 roku sprzedaż Nokii urosła o 9 proc. względem analogicznego okresu 2010 roku i wyniosła 10,4 mld euro. Na rynek trafiło w tym czasie 108,5 mln sztuk telefonów Nokii - w tym 24,3 mln sztuk smartfonów.



Przychody netto Nokii spadły w I kwartale 2011 roku o 18 proc., do 10,4 mld euro względem 12,653 mld euro w IV kwartale 2010 roku. Fiński gigant sprzedał już w tym roku 108,5 mln sztuk telefonów - o 15,2 mln mniej niż w poprzednim kwartale i zarazem o 0,7 mln więcej niż w analogicznym okresie 2010 roku. Sprzedaż smartfonów wzrosła o 13 proc. w ujęciu rocznym i o 14 proc. w stosunku do IV kwartału 2010 roku, dając wynik 24,3 mln sztuk (dla porównania Apple sprzedał w tym czasie 18,65 mln iPhone'ów).




Średnia cena telefonu (ASP) spadła z 69 euro w IV kwartale 2010 roku do 65 euro w I kwartale tego roku (62 euro w I kwartale 2010 roku).

Sprzedaż w podziale na regiony
(mln sztuk) Q1 2011 Q1 2010 zmiana YoY (%) Q4 2010 zmiana QoQ (%)
Europa 23,4 23,9 -2% 33,5 -30%
Środkowy Wschód i Afryka 22,2 22,2 0% 22,2 0%
Chiny 23,9 21,1 13% 21,9 9%
Azja-Pacyfik 27,3 29,2 -7% 31,3 -13%
Ameryka Północna 1,2 2,7 -56% 2,6 -54%
Ameryka Łacińska 10,5 8,7 21% 12,2 -14%
Suma 108.5 107,8 1% 123,7 -12%

Źródło tekstu: Nokia     

Dodaj do:
w sumie: 17
  • -1

    4. ~  2011-04-21 18:20:39  host: z20-03.opera-mini.net

    Mam Nokie N8 i jakosc rozmów ma bardzo dobrą a i w przeciwieństwie do iPhone łapie mi zasięg w domku drewnianym w lesie poza miastami.

  • -1

    9. ~  2011-04-21 18:35:26  host: t19-12.opera-mini.net

    1500zł to wiele. Mogę za to gadać przez 300lat. Fresh jest najlepszy.

  • 0

    10. ~dasda3  2011-04-21 18:58:33  host: 212.160.172.70

    nokia odpada z rynku europejskiego dziekuje dobranoc :) ludzie ona 8 lat temu byla dobra... czasy sie zmieniaja a wszszczy dalej nokia nokia nokia

  • -3

    11. ~  2011-04-21 19:04:23  host: z33-08.opera-mini.net

    10@ Nokia była i jest najlepsza. Tylko wam nowości Samsungach HTC w głowach siano zrobiły. Tak samo było i jest sieć W3 ale weszedł Play na rynek i pomieszał wam w głowach. Jestem wiernym wyznawcą Nokii i W3 bo wiem co jest najlepsze.

  • 1

    14.  2011-04-21 20:29:48

    NIe wiem czy kogoś to obchodzi, bo w Play wszyscy są i mają darmo rozmopwy, ale na nowe nokie z Symbianem 9.4 (S60 5th Edition) i ^3 są nowe wersje Skype'a - 2.0(odpowiednio 2.0.0.6 i 2.0.0.5). Całkiem fajne.

  • 0

    15. ~  2011-04-21 21:01:00  host: z15-14.opera-mini.net

    Hej nr.8, ale w kazdej sieci po podpisaniu cyrografu wisi nad Toba kara pieniezna! Nikt nie bawi sie w ceregiele. Pamietaj o tym! NIE MA NIC ZA DARMO. A JEST ZAWSZE COS ZA COS. Nie inaczej. Zapamietajcie to na cale zycie :-)

  • 0

    16. ~Calm7  2011-04-21 21:09:01  host: z15-14.opera-mini.net

    16, sluchaj, tlumaczylem jednemu: NIE MA TELEFONOW za 1zl. A on dalej swoje, nie, bo jest! Gadam dalej, ze i tak wyda 300zl a nie 1zl. Nie, nie, nie-1zl. To opadlem z sil, i niech mysli dalej , ze ma fon za 1zl :-D

  • 0

    17.  2011-04-22 07:41:23

    Żeby tylko takie awaryjne nie były, to wszystko było by ok. No ale piszę tak, bo kiedyś można było liczyć u Nokii na niezawodną pracę, tak jak u SE. Teraz tylko na HTC pod tym względem można polegać.. choć w sumie nawet im się czasami zdarza bubel

  • 0

    18. ~Kretyn  2011-04-22 08:19:37  host: us211.boltbrowser.com

    Kupiłem ostatnio nokie 6021 bo używane są tanie a bateria trzyma bardzo długo, wiele groszy oszczędzić można na ładowaniu. Teraz jak kupiłem karte playa to zrozumiałem że każdy grosik jest ważny. Wczoraj jak wracałem z miasta to nie wsiadłem do autobusu ale biegłem za nim i też zaoszczędziłem parę groszy. Polecam PLAY. Ta sieć uczy ludzi myślenia.

  • -1

    19. ~nokiaplay  2011-04-22 08:41:03  host: 212.160.172.70

    @18 Ja postępuje podobnie. Dodatkowo telefon (nokia 3210) mam cały czas wyłączony. Włączam tylko wtedy kiedy mam zamiar gdzieś zadzwonić. Ostatnio dzwoniłem w czerwcu, musiałem bo złamałem sobie noge jadąc swoim bicyklem. Dobrze, ze konto w Play Fresh jest ważne az rok po doładowaniu i kolejne włączenie telefony zaplanowałem na 1 czerwca(na dzień dziecka dostane doładowanie)

  • 0

    20. ~Dżeki z Los Angeles  2011-04-22 09:02:49  host: dpg141.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Jak dla mnie, ostatnia dobra Nokia to 6120 ktora byla telefonem idealnym. Zawsze miala zasieg, bateria trzymala naprawde dlugo, swietna jakosc rozmow, itd... Potem mialam 5800- spadek w dol i to ostry. Przesiadlem sie na Wave i wkurza mnie zarowno bateria jak i nie moznosc cofania sie kiedy jestem w danej aplikacji. Mimo wszystko stosunek produkt-cena: Wave jak najbardziej na plus. U Nokii telefon o podobnych parametrach nie dosc ze nigdy nie wyszedl, to jeszcze jesli kiedykolwiek wyjdzie, bedzie kosztowal z jakies 3 tys. :-/

  • 0

    21. ~  2011-04-22 09:16:45  host: t14-11.opera-mini.net

    Odtwarzacz i jego efekty przestrzenne w 6120 naprawdę są super ale klawiatura jest niewygodna.

  • 0

    22.  2011-04-22 09:34:45

    Wczoraj ustawiałem pocztę w E72,telefon uważam za dość dobry model,jednak email to jakaś masakra,po używaniu iphona i telefonów z androidem poczułem się jakbym się cofnął o jakieś 3 lata do tyłu,dzwonienie tak,multimedialność niestety nie w Nokii

  • 0

    23.  2011-04-22 09:44:33

    pivko77 - no E72 to raczej multimedialny telefon nie jest... On do roboty jest ;-)

  • 0

    24. ~  2011-04-22 11:10:52  host: ckb61.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Za Reuters: przychód Nokii ze sprzedaży wszystkich telefonów (9,4 mld $) mniejszy od przychodu Apple ze sprzedaży iPhone (11,9 mld $). W uzupełnieniu, zysk Nokii w tym kwartale to: 344 mln euro.

  • 0

    25. ~xxx  2011-04-22 11:52:53  host: 088156223133.bialapodlaska.vectranet.pl

    pivko77, wlo - czego brakuje z multimedialności dla E72?

  • 0

    26.  2011-04-22 12:39:30

    chociażby interfejsu ;-) to jest biznesowy telefon, mniejszy nacis na to co seria X np. ma tu jest położonny. przykładem może być E52 - mój syn chciałby taki telefon pod względem możliwości, ale właśnie - np. "głupi" odtwarzacz mediów - zero intuicyjności... No ale właśnie - po to jest seria X ;-)

Dodaj swoją opinię