Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wyniki Netii po 4Q2015

Wyniki Netii po 4Q2015

LuiN 25 Lutego 2016 08:19

2 2

W 2015 roku Netia miała 1,572 mld zł przychodu, o 6% mniej niż przed rokiem. Zysk netto spadł o 99%, do zaledwie 2,213 mln zł.



W samym IV kwartale przychody wyniosły 402,697 mln zł - były o 1% wyższe niż w III kwartale, a firma odnotowała 13,894 mln straty netto. Skorygowany zysk EBITDA spadł przy tym o 10% do 110,608 mln zł, a marża skorygowanego zysku EBITDA wyniosła w IV kwartale 27,5% oraz 29,1% w całym 2015 roku.




W IV kwartale nastąpił spadek ogólnej liczby usług (RGU) o 1%, przy czym odpływ usług był w dalszym ciągu najbardziej odczuwalny wśród stacjonarnych usług głosowych oraz usług szerokopasmowych w dostępie regulowanym, natomiast wzrost usług wystąpił w usługach mobilnych i TV. Ponadto odnotowano spadek ARPU z usług mobilnych.

Na koniec 2015 roku Netia miała 756,5 tys. klientów łączy szerokopasmowych, co oznacza spadek o 4% w skali roku i o 2% względem końca III kwartału (kwartalny spadek o 12,1 tys. usług).

Liczba łączy telefonii stacjonarnej wyniosła na koniec roku 1,2528 mln. Oznacza to odłączenie w ciągu kwartału 30,7 tys. usług netto i 2% spadek kwartalny oraz 6% spadek w ujęciu rocznym. W IV kwartale z 50,7 do 63,5 tys. wzrosła liczba mobilnych usług głosowych, a z 18,9 do 17,8 tys. spadła liczba usług mobilnego Internetu. Usługi mobilne Netia świadczy w ramach umowy z P4.

Źródło tekstu: Netia     

Dodaj do:

Tagi: wyniki 4q2015 | netia

w sumie: 17
  • 0

    1. ~Heyah banana daje mi bana  2016-02-25 08:47:13  host: user-94-254-226-2.play-internet.pl

    A kiedy dacie wyniki tego różowego trupa?

  • 0

    2. ~cdd  2016-02-25 08:52:14  host: n25-04-01.opera-mini.net

    trupie @1. przecie nie odczytasz

  • 0

    3. ~klimass  2016-02-25 08:59:41  host: 212.160.172.84

    2 mln zysku przy 1.5 mld przychodu? Jak to mozliwe?

  • 2

    4. ~serti  2016-02-25 09:01:37  host: d34-202.icpnet.pl

    Mam od nich TV i neta - działa ok, a dzięki pakietom tematycznym płacę za to co oglądam. Jest tylko jeden problem - kilkudziesięcio sekundowe opóźnienie nadawania podczas oglądania sportu na żywo co skutkuje tym, że najpierw wiem, że wpadła bramka po krzykach sąsiadów a dopiero po chwili ją oglądam ;-)

  • 1

    5. ~  2016-02-25 09:12:41  host: ajn57.neoplus.adsl.tpnet.pl

    3, normalnie - niskie marże, duże koszty. Można mieć ogromne przychody i stratę.

  • 0

    6.  2016-02-25 09:47:37

    @3: W tej skali działalności zysk zależy od tego jaki chcesz wykazać. Wykazanie straty na poziomie kilkudziesięciu mln nie byłoby większym problemem, tak samo jak wykazanie podobnego zysku. Kwestia dobrych księgowych.

  • 0

    7. ~lolik  2016-02-25 09:48:03  host: 62.244.136.24

    Po 9 latach współpracy oferują umowę na 24 miesiące i 1 miesiąc gratis na internet. Niepoważne...

  • 0

    8. ~MI$  2016-02-25 09:54:30  host: gateway-wroclaw.eltron.pl

    7. Polecam pójść do stacjonarnego biura Netii jeśli masz w pobliżu. Mi zaproponowali dużo lepsze warunki niż konsultanci przez tel. 3 miechy za 1zł i obniżyli dotychczasowy abonament. A to wszystko po 2 latach współpracy :-)

  • 0

    9. ~heyah badada daje mi bana  2016-02-25 10:03:51  host: user-94-254-226-2.play-internet.pl

    hej dzieci, odkryłem fajną promocję na "ajfonaczteryes" w tmobile! śpieszcie się bo oferta jest ograniczona! ;)

  • 0

    10. ~heyah badada daje mi bana  2016-02-25 10:04:10  host: user-94-254-226-2.play-internet.pl

    a tu link http://tlp.is/95z

  • 0

    11. ~  2016-02-25 10:56:13  host: 178-37-231-5.adsl.inetia.pl

    @lolik Zloz wypowiedzneie, warunki beda duuuzo lepsze.

  • 0

    12.  2016-02-25 12:18:15

    Powiem szczerze... korzystałem z Netii 4 lata (do czasu przeprowadzki, brak możliwości kablowych) i za internet do 50mb i telewizję(pakiety jakie wybrałem dawały jakieś 130 kanałów) i przez te 4 lata pamiętam dosłownie jedną awarię, która trwała jakieś 2 godziny.

  • 0

    13.  2016-02-25 12:20:15

    I płaciłem 103 zł razem ze stacjonarnym telefonem który niestety wymuszają. Ogólnie byłem całkiem zadowolony.

  • 0

    14. ~gosc  2016-02-25 12:24:05  host: host-46-186-14-127.dynamic.mm.pl

    a jak przełożył się zakup TK Telekom na wyniki Netii? bo jednak TK to spory operator

  • -1

    15.  2016-02-25 12:28:56

    netia operator na papierze, u mnie w bloku śladu po tym czymś nie ma na nastotysięcznym osiedlu.

  • 0

    16. ~pablosox123  2016-02-25 12:47:24  host: 77-255-244-154.adsl.inetia.pl

    Nie polecam netii to najgorszy z możliwych dostawców,klienta maja gdzieś,łacze slabe a kaza placic za nic bo internet zrywa znika co chwile.Omijać szeroko.

  • 0

    17. ~UFOjudku  2016-02-26 04:33:38  host: 212.109.132.229

    Ja też żczeże ci POwiem, Netia dawała mi za 30zł przez dwa lata po kablu od Dialogu, sam internet ale częściej nie działał niż działal. Teraz mam w Playu za 9zł dwa giga z dużo większą szybkością i bez kabli.

Dodaj swoją opinię