Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wyniki Netii po 2Q2016

Wyniki Netii po 2Q2016

orson_dzi 4 Sierpnia 2016 08:23

2 1

Netia zaprezentowała wyniki finansowe za II kwartał 2016 roku. Firma zakończyła go na plusie.



Przychody firmy wzrosły o 2% do analogicznego okresu 2015 roku, do ponad 386 mln zł. Zysk netto wyniósł niecałe 13,5 mln. zł, z kolei skorygowany zysk EBITDA wyniósł 115 mln zł. Marża zysku EBITDA wyniosła z kolei 29,7%.




Na koniec II kwartału liczba usług świadczonych przez operatora spadła do 2,189 mln (2,219 mln w I kwartale roku), z czego w sieci własnej Netia świadczy 1,230 mln usług. Z telewizji korzysta 172,3 tys. osób (168,4 tys. w I kwartale), a z usług szerokopasmowych 728,2 tys. (742,1 tys. w I kwartale) - 423,6 we własnej sieci, 116,2 tys. usług LLU i 188,4 tys. usług BSA. Z usług mobilnych Netii korzysta 100 tys. osób - 82,9 tys. z usług głosowych i 17,1 tys. z Internetu mobilnego. Liczba linii głosowych zatrzymała się w II kwartale 2016 roku na poziomie 1,189 mln.

Liczba pracowników etatowych Netii wyniosła 1437 (wzrost z 1403 w stosunku do I kwartału), a w przejętej w III kwartale 2015 roku spółce TK Telekom 283 (spadek z 316 na koniec I kwartału).

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:

Tagi: 2q2016 | netia

w sumie: 21
  • 1

    2. ~e  2016-08-04 09:04:16  host: public-gprs216483.centertel.pl

    Przez ich partactwo mam teraz multum spamu na emailu. Powinien im się jakiś urząd dobrać do d... tak jak i oni za byle co karzą swoich klientów! Partacze!

  • 0

    3.  2016-08-04 09:40:37

    @1 Dlatego przy tej umowie bardziej opłaca się wypowiedzieć umowę z jej zakończeniem (taniej wyjdzie). Inna sprawa że przy 24m. kontrakcie OW za zerwanie umowy to też tylko 500zł w przypadku samego Internetu. OW są bardzo przejrzyste: TV: 200zł, Telefon: 200zł, Internet: 500zł. Każdy produkt ma swoje OW, które jest niezależne. Przykład - masz neta+tel. Nie potrzebujesz już Telefonu - zapłacisz max 200zł za wcześniejsze rozwiązanie umowy.

  • 0

    4. ~zdrajcy z popisu  2016-08-04 10:05:08  host: apn-37-7-186-51.dynamic.gprs.plus.pl

    dane im ukradli faszyści z ukrajny a że jest na to emargo jak na zachodzie o muslimach to cisza.
    Nasze dane krążą po upadlinie i są robione lewe paszporty dla ich ludzi którzy zaleją nas już wszędzie jest ukrajniec w każdym miejscu zatrudniają. Nigdy nie będzie pensji jak na zachodzie z takim podejściem.
    Wygnać 5 milionów młodych Polaków na zachód a w ich miejsce osadzic wrogi nam naród z roszczeniami...
    by nie podnieść wynagrodzenia.
    Wzrost przestępczości napaday w Lublinie na kierowce w Legionowie na kobiety trzy i w Oławie to upadlińskie chochoły

  • 1

    5. ~piotrmak  2016-08-04 10:13:12  host: static-46-238-249-247.awacom.net

    A ja we wrześniu przenoszę nr stacjonarny właśnie do nich. Nie z miłości do Netii ale z "partactwa" Orange

  • 1

    6. ~  2016-08-04 10:37:53  host: 89-64-7-72.dynamic.chello.pl

    Netia jest zdesperowana. Po trzy razy dziennie dzownili do mnie jacyś naganiacze od nich. Oczywiście z firmy "zewnętrznej", tyle, że pod numer, który uzyskali z Netii... Ba, dzwonili i tylko "proszę czekać na rozmowę było słychać" Pajace.

  • 0

    7.  2016-08-04 10:58:53

    Gdzie wy tą netię macie? Z netią to jest tak jak z FTTH orange, gdzieś ktoś słyszał, ktoś mi coś o tym mówił, ale namacalnie to jakiś tam promil miast gdzie w ogóle coś świadczą. Wykupili TK Telekom i co i nic. Tam gdzie kiedyś było Aster i je podkupili to coś tam świadczą, a poza tym nie widzę żadnego rozwoju w postaci nowych instalacji na blokowiskach.
    Przecież blokowiska, które stoją wzdłuż głównych traktów kolejowych już powinny mieć okablowanie od netii i szybki net.
    To już taki dialog, którego kiedyś wchłonęli działał bardziej widocznie. Jak byli w takiej Legnicy to rzeczywiście w blokach piony dialogu, wręcz wygryzali TP, pełno wtedy ich budek na mieście było. A netia co? Bida z makiem.
    U mnie na blokowisku ani netii, ani "wypasionego" FTTH od orange nie ma. Gdyby nie kablówka to by tu nic nie było prócz neo 6Mbit.

  • 0

    8.  2016-08-04 11:00:46

    @5 co orange ci konkretnie zrobiło ze stacjonarką? :)

  • 0

    9. ~  2016-08-04 13:08:42  host: 178-36-222-53.adsl.inetia.pl

    @jedrek Netia inwestuje w nowe osiedla. I tyle.

  • 0

    10. ~  2016-08-04 13:43:30  host: 188.146.67.250.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Działa Wam strona Netii?
    U mnie po kliknięciu na większość linków wyświetla się tylko "Internet za darmo do końca roku!
    Sprawdź dostępność Internetu w Twojej lokalizacji" z formularzem wpisania adresu.

  • 0

    11.  2016-08-04 15:45:24

    @9 no to szaleństwa nie będzie.

  • 1

    12. ~piotrmak  2016-08-04 16:56:13  host: static-46-238-249-247.awacom.net

    Jędrek, Orange zostało w epoce dawnej komuny. Myślałem, że coś w tej kwestii się zmieniło ale najwyraźniej zmienili tylko nazwę z TP S.A. na Orange.
    Wyłączyłem DSL-a firmowego i próbowałem kupić neostradę na tym samym numerze stacjonarnym. Schody były takie, że pół ich firmy walczyło z tym problemem, działy pisały między sobą o interwencję, mi już ręce opadały. Tam nie ma z kim rozmawiać. Nie ma ludzi decyzyjnych. Po dwóch tygodniach odpuściłem i mam net radiówką z prywatnej firmy. Stacjonarny w firmie idzie do Netii, mobilny pójdzie do Plusa, niestety za 1,5 roku i kończę przygodę z Orange. Tak jak kiedyś żygałem na słowo TPSA tak teraz mam dosyć Orange. To wszystko działo się na przełomie czerwca i lipca tego roku więc sprawa bardzo świeża

  • 0

    13.  2016-08-04 20:48:04

    Z orange mam podobne doświadczenia, niekompetencja, ludzie z pierwszej łapanki, nic nie mogę, z nikim nie połączę, bo nikogo tam nie ma kto się nad problemem pochyli gdy dotyczy on zwykłego śmiertelnika. Generalnie w PL jest bida o drutowych dostawców ogólnopolskich. Wynika, że jest to orange i w kilku % netia.
    Chciałbym aby w dużym mieście na drut miedziany było przynajmniej z 5 firm od których sobie można wziąć stacjonarkę za dobrą dla przeciętnego Polaka cenę - czyli cenę jak no limit do wszystkich w PL w ofertach karcianych.
    Czy netię też ktoś wyregulował (regulacja po to by Polak więcej bulił) i nawet na swoich drutach mają haracz utrzymaniowy za linię?
    Z tego co widzę CLIP w netii to też usługa dla "elit", ekstra płatna - tak jakby to była nowość pół roku temu wprowadzona na rynek.

  • 0

    14. ~Nie doszły klient  2016-08-05 06:32:55  host: 87-239-181-138.rev.inds.pl

    Mnie umowa z Orange wygasła 1 sierpnia, ponieważ miałem z nimi 3-miesięczny okres wypowiedzenia to do połowy kwietnia musiałem podjąć ostateczną decyzje co z umową w Orange. W tym celu w styczniu pierwszy raz wypełniłem formularz na stronie Neti z prośbą o kontakt przedstawiciela i przedstawienie mi oferty przejścia do Neti, na e-mail dostałem informacje z automatu, że konsultant skontaktuje się ze mną do 24 godzin. W styczniu nikt się nie kontaktował, w lutym ponownie wypełniłem formularz na stronie i znów brak kontaktu. Po tym wszystkim w marcu wypełniłem podobny formularz u jednego z operatorów Voip i ofertę miałem już po 3-4 godzinach.
    Jedyny kontakt z Neti to poczta na e-mail „Informacja o naruszeniu danych osobowych Netia S.A.” z 09.07.2016 r. – jakiego kol wiek innego kontaktu brak, oferty na przejście do Neti do tej pory nie dostałem.
    No cóż ja chciałem zostać klientem Neti ale oni nie chcieli, więc od 5 dni korzystam z oferty operatora Voip a Netia jak tak traktuje potencjalnych nowych klientów to dziwie się, że ma jakikolwiek dodatni wynik podsumowania.

  • 0

    15. ~  2016-08-05 08:18:12  host: 188.146.132.53.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Ile wynosi standardowy (niepromocyjny) abonament za internet 100Mb/s w tej firemce (gdybym chciał podpisać umowę bezterminową)?
    To prawda, że coś ok. 450zł?

  • 0

    16. ~  2016-08-05 08:32:25  host: 188.146.132.53.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    I jeszcze jedno - kiedyś można było normalnie do nich zadzwonić z zapytaniem o ofertę na normalny numer 227 111 111, a obecnie połączenie wymaga identyfikacji klienta. Czy mają jakiś normalny numer infolinii handlowej czy tylko 801 801 100, dla którego koszt połączenia z Play to jakieś 60gr/min i nie można się połączyć przy włączonej blokadzie premium?
    Dlaczego firmy-krzak takie jak Netia spychają wszystkich na partyline 801, które u każdego operatora są płatne poza abonamentem/z konta głównego (nie obejmują ich żadne nolimity, darmowe minuty, konto promovyjne, itp)?

  • 0

    17.  2016-08-05 13:54:15

    @16 sam sobie odpowiedziałeś, bo netia to firma krzak stąd infolinia dla głuptasów z serii 801xxxxxx. Sam orange też już do nich zrównał, bo jak nie masz stacjonarki to dzwonisz na płatne infolinie, bez możliwości skorzystania z bezpłatnej infolinii błękitnej 19393, a potem po nastu minutach czekania przy dobrych wiatrach odbierze studencik z zewnętrznej firmy za najniższą krajową, który w ogóle nie wie co się dzieje w orange i sobie pogadacie o d... marynie.
    Z relacji osób, które miały na rok usługi od netii na dawnej infrastrukurze Aster, na drugim końcu osiedla, cudów nie było, fonia się rozjeżdżała na tv z obrazem (oni tam ponoć tv przesyłają jako stream i jak za dużo ludzi ogląda to się zaczyna dławić, a nie jak w typowych kablówkach jako paczkę cyfrową-nadajnik w paśmie UHF) i jak zwykle nic nie umieli z tym przez rok zrobić - więc klient podziękował za takie pseudousługi. Jakże ma być zysk z amatorszczyzny?
    Na początku lat 2000 też się do nich przymierzałem (nawet podreptałem do ich siedziby - jakie jeszcze wtedy w miastach mieli, aby ustalić na czym stoję), na osiedlu widziałem już wtedy studzienki z logo netii.
    Jak się potem okazało są dostępni tylko w studzienkach, w bloku ich nie ma - więc nie było jak skorzystać. Sytuacja przez naście lat nic się nie zmieniła w temacie. Naprawdę bym się nie obraził jakbym w bloku mógł mieć tak ze 3 kablówki, FTTH orange, skrętkę netii. Im więcej tym lepiej, bo wtedy jest prawdziwa konkurencja i ceny najlepsze dla klientów.

  • 0

    18. ~  2016-08-05 14:10:30  host: 188.146.132.53.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    @17: Na 19393 można zadzwonić z komórki przez dowolny kierunkowy np. 22 czy 71 i płacisz wtedy jak za stacjonarny. A od jakiegoś czasu większość spraw da się chyba załatwić na 510100100 (sprzedaż i obsługa).

  • 0

    19. ~  2016-08-05 22:30:17  host: user-5-173-178-185.play-internet.pl

    17) Mieszkam w Krk w nowym bloku na Nullo (centrum). Orange FTTH jest... w salonach na plakatach :) Żeby było śmieszniej, deweloper wybudował tak blok, że w każdym mieszkaniu są już odpowiednie gniazdka. Nic tylko podciągnąć światło do bloku i rozprowadzać sygnał, bez niepotrzebnego wiercenia i prowadzenia korytek po korytarzach.

    Myślisz, że komukolwiek oprócz Netii (o zgrozo, po drucie tel!) i T-mont (ci są jeszcze "lepsi", bo max upload mają 10Mbs) komukolwiek chce się fatygować?

    To nie technologia, nie urzędy (jest wręcz ustawa zmuszająca deweloperów, by budowali bloki tak, żeby różni operatorzy internetowi/sat/tv mogli świadczyć usługi), nie klienci, a kretyni od inwestycji są jacy są w tych telekomach. A nawet jak już dorwiesz to FTTH od Orange, to jakiś wsteczny inteligent wymyślił, że upload to 1/10 downloadu i stałego IP nie uświadczysz. Oferty dla firm też nie ma, pomimo że chciałoby się płacić więcej - dla firm jest super zajebiaszczy iDSL z oszałamiającą prędkością max 20Mbps (w praktyce do 10, bo VDSL to takie samo cudo, które jest tylko na papierze w Orange) i uploadem 1Mbps...

    Polska...

  • 0

    20.  2016-08-06 21:03:43

    U mnie w tym samym mieście FTTH jest na wielkim billboardzie obok bloku :D VDSL też tu nigdy nie dotarł. Dla orange ponad 200 rodzin w bloku to nieopłacalna inwestycja... Tak więc widząc co się dzieje w KRK obstawiam jakoś koło roku 2030 może ktoś kto przejmie upadłą orange doprowadzi ten ich papierowy światłowód.

  • 0

    21. ~Netia  2016-08-08 13:04:38  host: dhcp46-187-150-205.eaw.com.pl

    Jesli jest ktos zainteresowany oferta to sluze pomoca

Dodaj swoją opinię