Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wyniki Motoroli po 4Q2008

Wyniki Motoroli po 4Q2008

WitekT 3 Lutego 2009 14:00

0 0
W IV kwartale 2008 roku dział urządzeń mobilnych Motoroli zanotował sprzedaż na poziomie 2,35 mld dolarów i 595 mln dolarów straty. Oznacza to, że w porównaniu z IV kwartałem 2007 roku przychody zmalały o 51%, a strata wzrosła aż o ponad 53%.

W całym 2008 roku sprzedaż wyniosła 12,1 mld dolarów (o 36% mniej niż w 2007 roku) i przyniosła 2,2 mld dolarów straty (o ponad 83% więcej niż w 2007 roku).

W 2008 roku Motorola sprzedała 19,2 mln sztuk telefonów, co dało jej udział w globalnym rynku na poziomie 6,5%.


Źródło tekstu: Motorola, wł     

Dodaj do:
w sumie: 9
  • 0

    1. ~facet  2009-02-03 14:04:58  host: sub223-100.elpos.net

    i jest git-Tak trzymac.Ciekawe kiedy wypier$%&%#@$@! zarząd odpowiedzialny za ten bajzel i wprowadza kogos kto ma wizje czegos nowego.Diametralnie nowego.

  • 0

    2.  2009-02-03 14:28:56

    Wierze w Motke, mam nadzieje że ich nowe portfolio smarfonów będzie nowym początkiem

  • 0

    3. ~kwistas  2009-02-03 16:12:40  host: w3cache.wignet.pl

    Taa jasne... Telefony jeśli nie będą się psuć, automatycznie sprzedaż ich będzie malała.

  • 0

    4. ~rookie  2009-02-03 16:42:34  host: 167.202.222.228

    Motorola to już chyba sprzedaje mniej fonów niż Sagem ;) Sami sobie winni, ceny na motorole serii V o niskich parametrach były z kosmosu...design też mi się bardzo nie podobał. Prawda jest taka,że teraz najwięcej udanych fonów ma Samsung i Motorola nie ma szans sprzedawać więcej fonów...

  • 0

    5.  2009-02-03 17:20:30

    Być może INNOV8 troszkę zmniejszy te straty a przynajmniej sprawi iż użytkownicy stwierdzą, że "jeszcze Motka nie zginęła". Ktoś tam wreszcie poszedł w firmie po rozum do głowy i słusznie załozył, że samymi brzytwami i innymi klapkami rynku się nie zdobędzie w tak gęstej konkurencji. Tylko czy nie zapóźno aby?...

  • 0

    6. ~  2009-02-03 17:27:54  host: ipw100.internetdsl.tpnet.pl

    @5 przecież innov8 to samsung a nie moto ...

  • 0

    7.  2009-02-03 18:07:18

    #3: nie gadaj, jeszcze rest coś takiego jak postęp technologiczny. Nie każdy używa np. nokii 3310 choć niejeden ma ją pewnie w szufladzie jako "rezerwowca". Psucie się w niewielkim stopniu napędza sprzedaż nowych urządzeń.

  • 0

    8.  2009-02-03 18:09:14

    No właśnie, jak sprzedaż ma iść w górę jak nie mają nic ciekawego do sprzedania. Jeśli nie wypuszczą szybko nowych modeli to czeka ich ostre pikowanie i wypad z gry. Śladem Simensa.

  • 0

    9.  2009-02-03 19:50:51

    szkoda mi tej firmy :(

Dodaj swoją opinię