Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wyniki Motoroli po 1Q2009

Wyniki Motoroli po 1Q2009

Q! 3 Maja 2009 12:51

0 0

Motorola ogłosiła swoje wyniki finansowe za pierwsze trzy miesiące bieżącego roku. I po raz kolejny są to złe informacje. Tym razem kwartalna strata całej spółki wyniosła 231 mln dolarów.

Z przedstawionych danych wynika, że całkowity przychód z działalności wyniósł 5,4 mld dolarów i był wyraźnie niższy od zanotowanego rok wcześniej na poziomie 7,5 mld dolarów. Jednak dane te dotyczą całej spółki i są lepsze od tych, które przedstawił dział telefonów komórkowych. Odnotował on sprzedaż na poziomie 1,8 mld dolarów, czyli o 45% niższą, niż przed rokiem. W tym czasie udało mu się sprzedać 14,7 mln telefonów, jednak nie uchroniło go to od zanotowania kolejnej poważnej straty finansowej. W pierwszym kwartale wyniosła ona aż 509 mln dolarów.




Patrząc na ostatnie wyniki Motoroli trudno oczekiwać, aby jej kondycja w najbliższym czasie mogła się poprawić. O wynikach firmy za trzeci kwartał 2008 roku pisaliśmy w tej wiadomości, natomiast o wyniku finansowym za ostatnie trzy miesiące ubiegłego roku pisaliśmy w tej wiadomości.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 21
  • 0

    2.  2009-05-03 13:01:27

    zapomnieliście o linkach do poprzednich wiadomości.

  • 0

    3.  2009-05-03 13:01:49

    Ostatni akapit- nie ma linków pod wiadomości... Chodzi mi oto: "O wynikach firmy za trzeci kwartał 2008 roku pisaliśmy w tej wiadomości, natomiast o wyniku finansowym za ostatnie trzy miesiące ubiegłego roku pisaliśmy w tej wiadomości. (Q!)" tej- powinien być odnośnik ;)

  • 0

    4. ~hansen  2009-05-03 13:50:05  host: 94.254.216.74

    robią ciekawe telefony ale trochę przekombinowane, ludzi chca teraz kombajnów w jednym kawałku by miał wszystko, a u nich nie dośc ze dziwne kształty to służy tu przeważnie tylko do komunikacji. I to akurat mi pasuje - zdjęcia robię aparatem, nawiguje w czasie jazdy nawigacją a dzwonie telefonem. Zasada jest taka że jak cos jest do wszystkiego to jest do niczego. Telefony bardzo trwałe - nie udało mi sie spotkac SE który by tyle wytrzymał (może pierwsze nokie 5110, 6110, 6310)

  • 0

    5. ~  2009-05-03 13:52:23  host: 80.51.91.245

    sory za offtopic - gdzie znajdę w necie stronę z firmawer do komórek LG?

  • 0

    6. ~  2009-05-03 13:52:37  host: 80.51.91.245

    *firmware

  • 0

    7. ~SHIBBY  2009-05-03 14:04:22  host: host-62-141-237-129.tomaszow.mm.pl

    Kurcze... Szkoda, że Motka upada... To były całkiem niezłe telefony i nie chciałbym żeby firma zniknęła na rzecz jakichś szajsungów...

  • 0

    8. ~xx2  2009-05-03 14:29:43  host: dmf24.neoplus.adsl.tpnet.pl

    to ta firma jeszcze istnieje ;] .... nie pamiętam kiedy ostatnio widziałem jakieś nowe modele telefonów Motoroli u nas w sklepach do kupienia ... chyba już zrezygnowano z sprowadzania ich do nas ... trochę szkoda tej Motoroli bo to zawsze jest większy wybór i konkurencja na rynku telefonów.

  • 0

    9. ~  2009-05-03 14:42:19  host: public57902.cdma.centertel.pl

    jak dla mnie to te tel sa fajne z wygladu ale maja skomplikowane menu, chcialem kiedys kupic v3 mamie i bawilem sie nią w salonie przez kilka minut, chcialem zobaczyc jak sie wysyla smsy ale przez tych kilka minut nie doszedlem do tego i zrezygnowalem z zakupu a w nokii wysylanie bez problemu:)

  • 0

    10.  2009-05-03 14:52:52

    Bez przesady. Trudne to było w Alcatelu 10 lat temu.

  • 0

    11.  2009-05-03 15:22:23

    Ale ich jakość przewyższa wszystkie SE, LG, SZAJSUNGI czy też NOKIE. Ile razy spadła mi v9 i nic albo w375 tani model a jaki wytrzymały. WIELKA SZKODA, może zn5, a3100 czy też i9 i z12 pomogą bo jak nie to PAPA :-(

  • 0

    12. ~  2009-05-03 15:50:26  host: public57902.cdma.centertel.pl

    10- no niestety kompletnie sie pogubilem wysylajac smsa ale to byl moj 1 kontakt z motorola wiec moze dlatego... a wyglad i wykonanie bdb jak na tamte czasy. 11- fakt ale np n6300 6500c se k800 tez byly dobrze wykonane czego nie moge powiedziec np o k770 czy k550- plastikowe, trzeszczace made in china:(

  • 0

    13.  2009-05-03 15:59:10

    #12: Kolego Motorola to skopane menu miała już 20 lat temu. Pewnie do dzisiaj nie są wstanie stworzyć prostego i logicznego:)

  • 0

    14. ~iskra  2009-05-03 16:17:24  host: xdsl.154.c93.petrotel.pl

    nie no w zn5 juz jest normalne menu i aparat kodaka ale mniejsza motorola to wytrzymaly telefon tylko ze zatrzymal sie juz dawno i nie leci do przodu jak inni...

  • 0

    15. ~hans  2009-05-03 18:12:55  host: 217.96.52.247

    w motorolach jest inne menu nie tak intuicyjnie ułożone jak w nokii ( podobnie ma se) jest za to duża możliwośc dostosowania tego menu i mozna tak ustawic telefon że by wysłać smsa to trzeba dosłownie 2x nacisnąc przycisk na klawiaturze a pomiędzy wpisać tresc smsa, jest też w tych telefonach duża możliwośc "grzebania" w sofcie ale nie przez lamerów którzy mówia że jest cięzkie menu i telefony są do kitu. Motorola sprzętem do łączności profesjonalnej zajmuje sie już z 80 lat i jakośc tych urządzeń jest bardzo dobra, żaden se czy samsung nie wytrzyma tyle co motorola! Ale to nie zmienia faktu ze te telefony sa trochę dziwne i nie każdemu pasują.

  • 0

    16.  2009-05-03 19:29:16

    #2. thx, to przez ciezki weekend ;)

  • 0

    17.  2009-05-03 20:11:51

    ha ale to proste . wystarczy postawic na jakośc a nie na ilość

  • 0

    18. ~SHIBBY  2009-05-03 22:10:36  host: host-62-141-237-129.tomaszow.mm.pl

    @17 Właśnie szkoda, że tak nie jest a ludzie kupują to co ładniejsze, bardziej szpanerskie itd. Używam Nokii z Symbianem jako główny telefon (tak było od... zawsze ;p), a jako drugi... 8-letnia MOTOROLA v50 ;D.

  • 0

    19.  2009-05-04 22:55:14

    Motorola nie umie powtórzyć sukcesu marketingowego i sprzedazowego V3, bylo wiele znanych modeli ale K1, V8, V9 modele znane ale liczy się udział w rynku. Osobiście zawsze uznawałem V3 za porażke, ale wiele razy mało za to w morde nie dostałem. Przez pewien czas wypatrywałem jakiego telefonu uzywają aktorzy w amerykańskich filmach. Ostatnie 3 lata to V3, nawet wujt z Ranczo używa top model. Z V8 jeszcze była reklama w TV ale w ządnym salonie żadnego operatora nikt klientowi motki nie poleci jednym z powodów jest fakt iż top 4 Nokia, SE, LG, Samsung punktuje, finansuje sprzedawców u operatorów. V8, V9 jakośc wykonania super telefon jest naprawde cięzko zniczyć jakość wykonania super.

  • 0

    20. ~vs  2009-05-25 18:48:19  host: dxl1.neoplus.adsl.tpnet.pl

    nie wiem ale do motki nic nie mam, i nie mam zamiaru zmieniac na inną marke. Fakt nie wszstkie modele sa udane, a patrząc na wykoananie i trawałośc tel to plus. Prowda jest tak ze Motorola nie umi potwurzyc sukcesu V3

  • 0

    21. ~JP  2009-06-26 16:59:24  host: 77-254-136-140.adsl.inetia.pl

    MOTOROLA powinna wypuścić na rynek jakąś nową wersje e1, e1**0 i więcej telefonów w stylu iFONa z lepszymi aparatami i na systemie Windows Mobile bo telefony z klapką już od dawna się słasbo sprzedają wtedy mogla by odzyskać 3 miejsce po noki i samsungu. SAMSUNGI dobrze sie sprzedają tylko przez niską cenę i aparaty 3mpx 5mpx bo z wykonaniem jest gorzej w e250 taśma się urywa, w d900 koledze po pół roku farba zaczeła schodzić w mojej e398 po 4 latach dżojstik się wytarł i lekko obudowa starła i dużo samsaungów ma jeden głośnik do rozmów i muzyki i często sie psuje.

Dodaj swoją opinię