Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wyniki Motoroli po 1Q2008

Wyniki Motoroli po 1Q2008

LuiN 24 Kwietnia 2008 15:47

0 0

Motorola w pierwszym kwartale 2008 roku odnotowała kolejne poważne spadki. Rok temu pierwszy kwartał przyniósł 45,5 mln sprzedanych aparatów, w tym roku producent sprzedał ich o prawie 40% mniej - tylko 27,4 mln.

Alarm wywołał czwarty kwartał 2007 roku, gdy Motorola ogłosiła straty wielkości 380 mln dolarów. Sprzedaż Motoroli spadła wtedy o 38%, dając tylko 40,9 mln sprzedanych telefonów.




Spadek ten sprawił, że niewielką różnicą (2,2 mln sztuk w skali całego roku) Samsung wskoczył na drugie miejsce w światowym rankingu produkcji telefonów, o czym szerzej pisaliśmy w tej wiadomości.

Teraz odległość ta pogłębia się i amerykański producent ląduje w bardzo bliskiej odległości względem wyników LG (24,4 mln) i Sony Ericssona (22,3 mln). Wartość sprzedaży spadła względem danych sprzed roku o 39%, dając 3,3 mld dolarów. Straty operacyjne wyniosły 418 mln dolarów, względem 233 mln dolarów w 1Q2007.

Źródło tekstu: Motorola, wł     

Dodaj do:
w sumie: 17
  • 0

    1. ~joanna  2008-04-24 16:02:58  host: systemy45.toya.net.pl

    ... jakie telefony taka sprzedaż ...

  • 0

    2. ~general  2008-04-24 16:09:57  host: 237.50.jawnet.pl

    Tak jest Asia ,jakie telefony taka sprzedaz kupiłem ostanio K1 dziadostwo jak mało co... beznadziejna motorola,10 lat temu miałem inne zdanie ale widac teraz nic motorola nie robi....

  • 0

    3.  2008-04-24 16:31:09

    To jest fakt Motorola normalnie jest "czasowstrzymywaczem" u nich jakby czas się zatrzymał ... Taka Q9 byłaby hitem gdyby nie zapomnieli dać w niej wlan i 2 kamerę do video ...

  • 0

    4. ~hansen  2008-04-24 16:52:28  host: ust39.p3.interarena.pl

    lubie motorole a przesiadlem sie z nokii i SE, moze nie jest to szczyt techniki ale dobrze zrobiony telefon który jest mi potrzebny do rozmów, sprawdzenia poczty - w tym samym czasie co ja nabyłem motorole (L7) kilku znajomych nabyło nokie i SE - już szukają nowych telefonów bo sie wiesza, trzeszczy obudowa, ekran jakby nierowno podświetlony, a motorolka wciaz jak nowa :)

  • 0

    5. ~quz  2008-04-24 17:51:13  host: chello089076191013.chello.pl

    motorole to istne zlomy mam v3xx i nowke sztuke v8 z linuxem nawet kart pamieci to badziestwo nieobsluguje

  • 0

    6.  2008-04-24 18:12:03

    Nie dziwię aię - moj kumpel ma L6 od 3 (!) lat i nie może się jej pozbyć,bo nikt jej nie chce kupić:P ja miałem V 547 i też nie wspominam jej zbyt dobrze -bardzo g...niana bateria i menu jak dla informatyków ale co sie spodziewać po amerykanskim telefonie ? :/

  • 0

    7.  2008-04-24 18:30:30

    Tak, Motorole mają najgorsze menu od X lat i nic nie zmieniają. Tak, Motorole są najładniesze i mają to coś - styl. W kategorii clamshell'i konkurencja może im skoczyć.

  • 0

    8.  2008-04-24 18:31:20

    Nie wie nikt nic na temat nowego cennika w Play od jutra? Ponoć V9 za 1zł. Coś jeszcze?

  • 0

    9. ~znawca  2008-04-24 19:27:33  host: atropos.tpi.pl

    A ja tam wole motorole

  • 0

    10. ~jojo  2008-04-24 19:43:43  host: ego103.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A moim zdaniem fazi187 w konkurencji "clamshell", to Motorola może "naskoczyć" Samsungowi. ;-)

  • 0

    11. ~  2008-04-24 19:44:22  host: ego103.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Zresztą to chyba jeden z tych "odwiecznych" sporów. ;-)

  • 0

    12. ~oklp  2008-04-24 20:28:58  host: kwiatkowskiego.res.pl

    firma niewidzi co modne.Wydala bezklawiaturowy fon z ekranem dotykowym ale sam ekran zajmuje tylko polowe a iphon caly !Mam wydac kase to kupuje fon z wiekszym ekranem...

  • 0

    13. ~abm  2008-04-24 20:32:04  host: abjk221.neoplus.adsl.tpnet.pl

    a ja mam wlasnie L6, stylistycznie bardzo mi sie telefon podoba (ja za ta kase), po 1,5 roku uzytkowania wyglada prawie jak nowy ale to tez kwestia uzytkowania, juz kilka osob bylo zainteresowancyh jej odkupieniem i w koncu ja sprzedam za calkiem niezla kase zreszta (sprzedaje tylko dlatego ze mam jeszce firmowke spv e650 a dochodze do wniosku ze 2 tel to za duzo)

  • 0

    14.  2008-04-24 20:33:00

    A jakieś to dobre clamshelle ma Samsung? D830 chyba jedynie jest coś warty ale szczyt myśli designerskiej to nie jest raczej.

  • 0

    15. ~jojo  2008-04-24 21:41:19  host: ego103.neoplus.adsl.tpnet.pl

    To zależy fazi co kto uważa za "szczyt piękna". Są gusta i guściki. Dla jednego ideałem jest "szczyt myśli designerskiej". Z drugiej strony nie wiem po co - dla szpanu. A inny ponad design ceni sobie również praktyczność. Nie będę bawił się w podawanie konkretnych modeli komórek Samsunga (tak samo jak i Ty nie podałeś żadnego konkretnego modelu Motoroli), bo i tak możesz mieć inne (niż ja) o nich zdanie. ;-)

  • 0

    16.  2008-04-24 23:36:03

    Nie dla szpanu, a dla własnej małej satysfakcji, pieszczenia własnego zmysłu wzroku i dotyku. Nie którzy cenią sobie właśnie wygląd, styl znacznie ponad wszystkie inne pierdoły bo lubią ładne "gadżety". A telefonu używają, o dziwo, do dzwonienia, ewentualnie smsów. ;) Mi chodzi tylko o desing, wykonanie, jakość na plus dla Amerykańców. I tylko o segment "klapek". Moda nie musi być praktyczna, a to jest kategoria fashion. Nie jestem psychofanem Motoroli, takie fakty. Jakby mi zależało na funkcjonalności to bym do Motoroli się nie zbliżał :)

  • 0

    17. ~lancaster  2008-05-20 16:00:24  host: nat-15.autocom.pl

    co do motoroli, telefony są doskonale zaprojektowane, sieć serwisów też niezła ale niestety menu tego telefonu jest dośćśrednie. Brak logiki w rozlokowaniu, ma to duże konsekwencje wśród nowych klientów ,którzy przyzwyczajeni do SE, Noki mają spore problemy. Telefony Motorola są niesamowite pod względem designu, ale reszta - akcesoria multimedialne, radio, aparat z AF, wi-lan, to jednak słaby punkt firmy. Telefoniki Motoroli to taki gadżet do rozmów jadnak funkcjonalnościązdecydowaniu ustępują firmie SE i Nokia. Smartphone Motoroli nigdy nie odnosi sukcesów, nawet Samsung ( i600 ) swym modelem zajął pewną częśćrynku. Bardzo trudno będzie motoroli wrócić na szczyt ale nie można być konserwatywnym i oczekiwać aprobaty nowoczesnych użytkowników. Trzeba iść z duchem czasu.

Dodaj swoją opinię