Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wyniki Microsoftu po 4Q2015

Wyniki Microsoftu po 4Q2015

LuiN 29 Stycznia 2016 12:51

7 2

Microsoft sprzedał w IV kwartale zaledwie 4,5 mln smartfonów Lumia, czyli o 57% mniej niż przed rokiem (10,5 mln).



Producent nie podał dokładnych kwot dla segmentu telefonów komórkowych, jednak poinformował o 49% spadku wartości sprzedaży rok-do-roku, co przekłada się na przychód na poziomie 1,173 mld dolarów.


Dział mobilny ratują rosnące przychody ze sprzedaży usług w chmurze, komputerów Surface i Xboksa (w tym 30% wzrost użytkowników Xbox Live). Cała firma miała w IV kwartale 23,8 mld dolarów przychodu i zysk netto na poziomie 5 mld dolarów.




Źródło tekstu: Microsoft, wł     

Dodaj do:

Tagi: windows 10 | lumia | microsoft

w sumie: 23
  • -3

    4.  2016-01-29 13:37:44

    Dla tych co czytają moje komentarze obecna sytuacja MS nie jest zaskoczeniem. Czy tym razem znowu będziecie winić jakiegoś "Elopa" jak w czasach nieudolnej Nokii, której produktów nikt nie chciał?

  • 0

    5.  2016-01-29 13:41:35

    Katastrofa.

  • 0

    6.  2016-01-29 13:59:20

    Wyniki wynikami, co nie znaczy, że mniej ludzi kupuje np. w Polsce. U mnie znajomi, rodzina, każdy ma telefon na Windows Phone. Nikt nie narzeka, każdy zadowolony z płynności. Od chyba dwóch lat nie widziałem andruta u nikogo.

  • 0

    7. ~luser  2016-01-29 14:14:00  host: 94.42.201.114

    RIP Windows Phone - dołączyłeś właśnie do Symbiana MeeGo i Firefoxa ....
    Jeszcze trochę korpo w Polsce tego trochę kupuje "bo Panie dziury i wirusy w Androidzie" ale to już końcówka ....

  • 1

    8.  2016-01-29 14:23:33

    @2: Gwoli ścisłości: wszystkie inne dywizje MS mają wzrosty i przędą bardzo dobrze. Nawet Surface zaliczył 30% wzrost.
    Tylko dział telefonów jest czarną owcą i zaliczył taki wielki spadek. Na życzenie samego MS, bo to co z działem smartfonów robią woła o pomstę do nieba. Najwyraźniej kładą lachę na Lumii. A szkoda, bo był to system z dużym potencjałem i sam swego czasu bardzo go lubiłem.

  • 0

    9. ~Lux  2016-01-29 14:31:37  host: n10-08-05.opera-mini.net

    Braaawo!.tą firmą dowodzi(zwodzi) rabe petru

  • -1

    10. ~HART  2016-01-29 14:32:58  host: apn-46-77-124-237.dynamic.gprs.plus.pl

    WP dziala sto razy lepiej niz pseudo andrut. WP jest dla ludzi biznesu i prawdziwych mezczyzn. Andrut jest dla gimbazy i gosci w rurkach.

  • -2

    11.  2016-01-29 14:40:46

    @8 MS już zrobił odpis prawie 9 mld USD na inwestycję w Nokię. Tak to jest jak się inwestuje w trupa.

  • 0

    12.  2016-01-29 14:46:33

    Ad: ~HART - cóż za głęboka analiza :-P. Microsoft naprawdę musiał się starać skopać sprawę, skoro system faktycznie działa płynniej i dla większości userów, którzy nie wymagają zbyt wielu aplikacji wystarcza, przyrównując do androida.

  • 0

    13.  2016-01-29 15:20:48

    Mam WP 8.1 prawie rok. Był wymieniony wyświetlacz, ale to wina producenta a nie systemu. Jak na moje potrzeby to ma wszystko co jest mi potrzebne i jestem umiarkowanie zadowolony, bo drobne niedoróbki można zauważyć. Ale za to prosty, nic się nie zacina- wszystko zależy od tego jakie kto ma oczekiwania.

  • 0

    14. ~  2016-01-29 16:26:11  host: google-proxy-66-249-81-157.google.com

    applefan, co ma ios czego nie mają WP i android? Konkretnie.

  • 1

    15.  2016-01-29 17:02:28

    @14 roczną gwarancję producenta

  • 0

    16. ~Mexille  2016-01-29 17:06:52  host: 8.37.225.120

    applefan, microsoft wziął się za niszczenie Nokii, teraz jest mniej sprzedanych Lumii - czy jeszcze nie widzisz winowajcy?

  • 0

    17. ~Mucus  2016-01-29 19:33:41  host: cpc9-live22-2-0-cust70.know.cable.virginm.net

    Oj tam oj tam, ja zmienilem uwaga iPhone na Lumie i nie zaluje ani troche!
    Uwaga nie biore silnych lekow! System jest plynny, kafle fajne po NUDNYM ios, cena 5 razy mniejsza i mam wszystkie aplikacje ktore potrzebuje:P snapchaty i inne badziewia sa dobre dla gimbazy, dirty picture mozna wyslac na innych aplikacjach.

  • 0

    18.  2016-01-29 21:00:37

    Jesli M$ sie nie opamieta, i nie przestanie robic stylingowo nedzy z bryndza - to nie wroze im zbyt dobrze. Jak porzuca LUMIE na rzecz Surface, to cos czuje ze to Surface zaliczy niezle Bottom :) W ogole kto im projektuje te smartfony. Stevie Wonder czy jak ?

  • 0

    19. ~xxxx  2016-01-29 21:30:26  host: nsithb13.blokowe.pl

    Nie wiem Andka mam na xiaomi zaś win 8, 1 na tablecie. Jedyny plus to flash na tym windowsie. Ani apki you tube ani okz

  • 0

    20. ~xxxx  2016-01-29 21:33:08  host: nsithb13.blokowe.pl

    ani olx. Bez bezprzewodowej myszki to ciężkie się w ogóle obsługuje ten tablet. Szczególnie przewijanie filmu na słabym poziomie. Klikam i klikam i bez myszki nie przewine. Nie widzę przyszłości w tym windowsie. Mam xiaomi mi3 i działa jak rakieta.

  • 0

    21. ~Karpie  2016-01-29 21:49:51  host: d92-199.icpnet.pl

    System do bani więc się nie dziwię
    Frajerzy którzy pod to piszą

  • 0

    22.  2016-01-29 22:37:14

    #2 - skoro tak słabo przędą, to dlaczego ich wartość giełdowa po ogłoszeniu wyników wzrosła o 5,83 %? Ponad 55 $ za akcję - nie licząc ostatnich miesięcy 2015 roku taką cenę mieli na przełomie roku 1999 i 2000 (kiedy akcje Microsoftu były najdroższe w historii tej firmy).

  • 0

    23. ~jerry  2016-02-01 09:58:36  host: 80.50.127.22

    Mam 640 LTE i jestem bardzo zadowolony.Płynny i bez zacinania jak mój Galaxy SII nawet po restarcie do ustawień fabrycznych. W WP na pulpicie niezbędne kafle i wszystko pod ręką. Niezły aparat,bateria 2 dni na luzie.

Dodaj swoją opinię