Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wyniki Microsoftu po 4Q2014

Wyniki Microsoftu po 4Q2014

LuiN 27 Stycznia 2015 08:32

4 1

Microsoft ogłosił swoje wyniki za II kwartał roku fiskalnego 2015, czyli kalendarzowo za IV kwartał 2014 roku. Firma sprzedała 10,2 mln sztuk smartfonów Lumia.



Dział telefonów zwiększył sprzedaż urządzeń w skali roku o 28%. Przed rokiem sprzedano 8,2 mln sztuk Lumii, w IV kwartale 2014 roku już 10,2 mln sztuk (za łącznie 2,3 mld dolarów). Wciąż jednak daleko jest działowi do rentowności - Microsoft poniósł kolejne 243 mln dolarów kosztów dalszej integracji przejętego od Nokii działu mobilnego ze strukturami firmy.




Bardzo dobrze trzyma się dział tabletów. Skok sprzedaży urządzeń Surface 3 o aż 24% przyniósł w efekcie przychód na poziomie 1,1 mld dolarów.

W IV kwartale Microsoft sprzedał 6,6 mln sztuk konsoli do gier (wszystkich generacji), sprzedaż licencji OEM na Windowsa spadła o 13%, wzrosła natomiast o 9% sprzedaż usług serwerowych i o aż 116% opartych na chmurze.

Źródło tekstu: Microsoft, wł     

Dodaj do:

Tagi: 4q2014 | lumia | microsoft | wyniki

w sumie: 13
  • 1

    1.  2015-01-27 09:49:05

    A jak prezes Huawei powiedział, że na WP nie da się zarobić to fani okienek byli gotowi go gołymi rękoma rozerwać na kawałeczki.

  • 0

    2. ~Mianioooo  2015-01-27 10:08:30  host: 89-70-241-145.dynamic.chello.pl

    Zobaczymy wyniki za rok, kiedy sprzedaż będzie 3x większa. Microsoft jest w tyle, więc wypełnia rynek tanimi urządzeniami by dotrzeć do jak największej grupy odbiorców. Na low endach się nie zarabia kokosów, a niestety drugiego tak dobrego systemu nie ma, także pozostaje wspierać WP8 i W10.

  • 0

    3. ~Jacek  2015-01-27 10:10:37  host: 093105195234.skierniewice.vectranet.pl

    @1 Czasami mam wrazenie, ze fanboye WP sa jeszcze bardziej fundamentalni niz ci od sadownika. Szczegolnie jak sie poczyta serwis z komorka w nazwie to mozna raka dostac

  • 0

    4. ~andruszka82  2015-01-27 10:13:30  host: aczp143.neoplus.adsl.tpnet.pl

    W Selgros pojawila się Lumia 535. 399zl netto. Kiedy inne sklepy?

  • 0

    5. ~rako  2015-01-27 10:56:16  host: 91-233-114-169.dg-net.pl

    android tez już zadyszki dostaje. sony na androidzie przynosi same straty, lg to samo, poza samsungiem który coraz słabiej zarabia to tylko chińskie wytwory zarabiają na androidzie. taki rynek, jest duże nasycenie, a nikt po trzy sartfony w kieszeni nie będzie nosił

  • -1

    6.  2015-01-27 11:05:09

    @4 - ja bym 535 nawet za darmo nie chciał, biorąc pod uwagę problemy z dotykiem... Ponoć w hardware revision są rzadsze, ale po peirwsze z pudełka (przed zakupem) nie odczytasz jaka to rewizja, a po drugie nadal słychać o problemach. Ponadto nie porównuj sklepu z ofertą dla firm z tą dla klientów indywidualnych. 535 w normalnych sklepach jest po 499 zł, tyle, że za tę cenę to rozsądniej jest brać 630, którą w promocji też za 499 widziałem... Jedyny minus to 512MB RAM, ale, jak na razie, to nie razi zbytnio.

  • -1

    7.  2015-01-27 11:06:01

    Hardware revision 5, nie wpisało. 3 - z Azji częstsze problemy, alei użytkownicy z Europy, także po hotfixie nadal donoszą o problemach.

  • 0

    8. ~KGHM  2015-01-27 11:19:49  host: 31-178-233-149.dynamic.chello.pl

    Powinno byc tak jak na PC. Uruchamiasz smartfona i mozesz wybrac system operacyjny.

  • 0

    9.  2015-01-27 11:42:12

    @5 bzdury..... Kto ci takich głupot do głowy nakładł? LG zarabia, nawet HTC zarabia, a że Sony traci? No cóż, ciężko na to pracowali.

  • 0

    10.  2015-01-27 11:44:04

    @2 skąd Ci się ta 3 razy większa sprzedaż wzięła? @3 a wyobraź sobie.... applefan vs norbe.

  • 1

    11.  2015-01-27 11:48:11

    Microsoft sprzedaje głównie w Indiach i Chinach budżetowe smartfony, i tak nie mogę się nadziwić że znaleźli aż tylu chętnych na ten badziew.

  • 1

    12. ~mitsufan  2015-01-27 15:35:49  host: 159-205-239-252.adsl.inetia.pl

    Cieniutko. Na Lumiach strata, w przypadku Surface podano tylko przychód (a co z zyskiem, był czy go nie było?), spadek licencji Windowsa (nic dziwnego), zero danych nt. Office. Widać za to na czym się zarabia (Cloud). Ciekawe kiedy kierownictwo MS obudzi się i stwierdzi, że w działach konsumenckich nic jednak nie zwojuje i skupi się na tym, co robi najlepiej.

  • 1

    13.  2015-01-27 18:11:55

    Który to już rok "dobrych wyników" ? Tle to niektórzy sprzedają jednego i to topowego - drogiego modelu. A ile Microsoft sprzedaje modeli z wyższej półki ? Jaki procent sprzedaży to biedniejsze państwa ? Czy Microsoft wlicza tutaj kasę z Andka ? Jeśli nawet nie celowo (w co trudno uwierzyć) ubili Nokię to przejście z Symbiana i MeeGo było jednym z gorzej wykonanych w historii. No, ale jak się oferowało g..badziewie z ograniczeniami, a rywalizowało z Apple i Google, gdzie oferta była znacznie większa (zaplecze, sklep Apple), mnogość telefonów, producentów, softu, gier, szybszych zmian. Ale M$ jak widać stać na taką politykę. Nokia poddała się zanim w ogóle pokazali chociaż jeden porządny telefon z Androidem...a udział w rynku i sprzedaż mieliby z miejsca, a do tego zamiast tanich Samsungów ludzie mieliby na Androidzie wybór przez te lata.

Dodaj swoją opinię