Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wyniki Microsoftu po 2Q2016

Wyniki Microsoftu po 2Q2016

LuiN 20 Lipca 2016 08:51

4 0

Microsoft w IV kwartale fiskalnym miał 22,6 mld dolarów przychodu i zysk netto na poziomie 5,489 mld dolarów. Sprzedaż telefonów dramatycznie spadła.



Chociaż przychody całej firmy wzrosły w ujęciu rocznym o 23%, nie miał na nie pozytywnego wpływu dział smartfonów. Ich sprzedaż spadła o aż 70% względem analogicznego okresu 2015 roku.


Do góry poszła natomiast sprzedaż komputerów Surface (o 9%) i subskrypcji Xbox Live (o 33%, osiągając pułap 49 mln).




Źródło tekstu: Microsoft, wł     

Dodaj do:

Tagi: microsoft | wyniki | 2q2016

w sumie: 15
  • 0

    1.  2016-07-20 09:48:04

    Na sprzedaży telefonów zaważyło ,zabawy z windows 10 mobile.

  • -1

    2.  2016-07-20 09:53:24

    Jest jeszcze ktoś odważny aby mnie wyśmiewać jak pisałem po porażce WP jak wchodziło na rynek?

  • 0

    3. ~jarko  2016-07-20 10:22:05  host: aftj111.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Posiadam telefon z W10M i jak tylko mi padnie to zmieniam na inny system. Dlaczego? Po pierwsze system jest niedopracowany, po drugie sklep.. Niestety deweloperzy od jakiegoś czasu odwracają sie od tego systemu i przestają tworzyć nowe aplikacje pod Windowsa. Po trzecie aplikacje Microsoftu są lepiej dopracowane na innych systemach, niż na swoim wlasnym. Szybkie, ładne i porządne Lumie skończymy sie wtedy, gdy skonczyla sie Nokia.

  • 0

    4. ~Pablok123  2016-07-20 10:27:58  host: user-94-254-225-106.play-internet.pl

    Ja zmienilem na androida i czuje jak bym po 100 latach z lasu wyszedl.Taka ogromna roznica.Nigdy wiecej Windowsa mobilnego.

  • 1

    5. ~&&&  2016-07-20 10:35:12  host: 8.37.235.202

    2. Jesteś "niepowtarzalnym" facetem na telepolis. Jeśli są informacje negatywne o Appl, nie ma Twoich komentarzy. Chyba należysz do grona osob, ktore nie zdają sobie sprawy z tego, że świat się zmienia. Może za kilka lat. ZOSTANĄ UJAWNIONE NASTĘPNE. NIEKORZYSTNE INFORMACJE I FIRMA PADNIE. Czy Ty nie wiesz o tym, że tak może się zdarzyć. To jest biznes.

  • 0

    6. ~&&&  2016-07-20 10:35:45  host: 8.37.235.202

    2. Jesteś "niepowtarzalnym" facetem na telepolis. Jeśli są informacje negatywne o Appl, nie ma Twoich komentarzy. Chyba należysz do grona osob, ktore nie zdają sobie sprawy z tego, że świat się zmienia. Może za kilka lat. ZOSTANĄ UJAWNIONE NASTĘPNE. NIEKORZYSTNE INFORMACJE I FIRMA PADNIE. Czy Ty nie wiesz o tym, że tak może się zdarzyć. To jest biznes.

  • 0

    7.  2016-07-20 10:41:55

    applefan_ - a ja sobie kupiłem telefon z windą... I co mi zrobisz? Fakt - leży na razie w szufladzie, ale myślę, ze będę go używał niebawem ;-)

  • 1

    8. ~iDroid  2016-07-20 10:57:18  host: n26-04-04.opera-mini.net

    @2
    Wielu mówiło to od dawna, MS najpierw posłał kreta, nie wiem jak można było zatrudnić Elopa z wrogiej firmy. Jego decyzje tylko powodowały spadek cen akcji i zniknięcie Nokii z rynku telefonów. Potem MS przejął Nokię (dział telefonów), tanio po tym co odwalił Elop. Ale jak widać pozbycie się Symbiana i MeeGo nie pomogło. Porzucili ludzi przy WP 7, potem przy WM 10 nie wszystkie telefony dostali aktualizację, a były dosyć mocne. Go tego opóźnienia związane z WM10. W sklepie nic się nie zmieniło. Od początku pomysł był zły. Trzeba było dać najlepsze możliwości, funkcje z Symbiana, MeeGo, WM. A nie tworzyć zamknięty ograniczony, pozbawiony wielu możliwości system.
    Są dane finansowe samego działu telefonów czy to połączyli i ukryli ?

  • 0

    9. ~skalarek  2016-07-20 11:56:41  host: static-46-238-243-121.awacom.net

    Wypuszczają wykastrowane telefony z minimalną ilością pamięci i słabymi procesorami, obiecują złote góry w kolejnych aktualizacjach a później (po dwóch latach oczekiwań) okazuje się że góra urodziła mysz.

  • 1

    10. ~r  2016-07-20 12:10:56  host: 83.137.1.217

    Też mam juz drugi Tel z WP ale będzie to ostatni mój sprzęt z tym systemem. Straszny kastrat. Choc jak ktos potrzebuje do dzwonienia jedynie, czy czasem zerknąć w Internet to może być. Aplikacje to jednak nie tu. Niby cos tam jest ale albo nkedorobione, albo akurat jak coś potrzebujemy to nie ma. Poza tym mikro miękki jest niesłowny. Obiecują aktualizacje, których później nie ma, lub są zrąbane. Nigdy więcej tej lipy.

  • 0

    11. ~@  2016-07-20 12:57:38  host: n13-03-04.opera-mini.net

    10 masz racje to o czym piszesz. Niemniej jednak zdania moga byc rozne - uzaleznione od wlasnych potrzeb. Aby bylo troche smiechu, to Ci powiem, ze ja z malzonka przy zakupie wozeczka dla dziecka, zesmy sie poklocili. Jej sie podobal nie ten, ktory ja chcialem kupic!!! hi,hi......... A co tu dopiero porownywac SYSTEMY hi,hi....?

  • 0

    12. ~r  2016-07-20 14:31:59  host: 83.137.1.217

    11: No to właśnie tak mówiłem, zgadzamy się. Jak ktoś ma niewielkie potrzeby to jeszcze ujdzie. Prosty, lekki itp. Jak chcemy więcej wyciągnąć ze smartfonu to w wp nie ma sie co pakować. A w sprawie wózka to u mnie tragedii wielkiej nie było bo mnie wsio ryba jaki by był. Ale przy kupowaniu np. auta miałbyś podejrzewam większy problem ;-)

  • 0

    13. ~Ms  2016-07-20 14:34:39  host: d156-44.icpnet.pl

    *** sprzedają *** zarabiają normalne nie ma co się dziwić

  • 0

    14. ~WANIA  2016-07-20 15:16:13  host: 85.219.203.3

    I dobrze im tak, mieli niezły system WP 8.1 to zachciało się im "gniota" WP10! A najlepszym wyjściem i tak było po kupieniu Noki rozwijać nadal Symbiana i (moje ulubione) MeeGo - to były dobre systemy, a nie to co obecny "kastrat" WP10!

  • 0

    15. ~Wojtaszek  2016-07-20 17:20:04  host: 185.32.20.74

    Na laptopach i stacjonarkach przetestowałem Win10 i wróciłem do WIn7/Win8.1. Co do smartfonów nie mam wygórowanych oczekiwań - oprócz podstawowych zadań, czyli rozmowy i sms'y, korzystam czasem z aparatu i www oraz parę razy w roku z nawigacji i voip'a. O ile nawigacja na Win10 działała dosyć dobrze, o tyle voip to nieporozumienie. Ta sama aplikacja uruchomiona w tym samym miejscu i czasie na smartfonie z Win8.1 działa wyśmienicie. Lumie 650 i 550 do zwrotu. Biorę 735-tki. Generalnie nie ma wyboru - Android to super szpieg, Win 10 niewiele mu ustępuje, do tego mało co działa poprawnie poza aplikacjami Microsoftu. Zostaje ios, ale tyle to ja na telefon nie wydam. To tylko telefon, który lubi sobie spaść. Symbian był fajny.

Dodaj swoją opinię