Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wyniki Mediatela po 4Q2009

Wyniki Mediatela po 4Q2009

WitekT 16 Marca 2010 09:37

0 0

183,06 mln zł przychodu i 18,09 mln zł EBITDA miała grupa Mediatela po 4 kwartałach 2009 roku. To o 6,1% mniej na przychodach i blisko o 20% mniej na poziomie EBIDTA niż telekom obiecał inwestorom w prognozie z lutego ubiegłego roku - pisze Parkiet.

Zarząd w opublikowanym komunikacie tłumaczy, że nie spodziewał się tak dużego wpływu obniżki stawek MTR na przychody, a tym samym na wysokość marży. Inne powody niższych niż planowane wyników to wahania kursów walutowych oraz umocnienie złotego w drugiej połowie ubiegłego roku.
Na ostateczną wartość EBITDA wpłynęło również zawieszenie postępowania finalizującego zakładaną w II połowie 2009 roku transakcję sprzedaży marek Telepin i Telepin Mobi CenterNetowi . Szerzej pisaliśmy o tym w tej wiadomości.

Źródło tekstu: Parkiet     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-198-134-127.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Prawo patentowe powinno chronić:

[Aktualizacja] PACid Technologies oskarża Samsunga o naruszenie trzech patentów

 

Zobacz wynik | Opinie (3)

Archiwum Ankiet