Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wyniki Mediatela po 3Q2008, oferta detaliczna w styczniu

Wyniki Mediatela po 3Q2008, oferta detaliczna w styczniu

WitekT 4 Listopada 2008 19:33

0 0

Mediatel planuje 1. stycznia uruchomić ofertę telekomunikacyjną dla rynku masowego. Teraz firma działa głównie na rynku hurtowym, ale oferuje też usługi telefonii komórkowej (jako MVNO) pod marką telepin mobi.

Nasza oferta będzie kierowana do odbiorcy niszowego, albo szerszej grupy odbiorców z dużą wartością dodaną - powiedział Marcin Kubit, prezes Mediatela. Dodał, że oferta spółki jest prawie gotowa.

We wrześniu Kubit w wywiadzie dla Pulsu Biznesu mówił, że spółka chce oferować klientom indywidualnym telefonię komórkową i stacjonarną w technologii IP, być może nawet w jednym urządzeniu. Szerzej pisaliśmy o tym w tej wiadomości.

Do końca III kwartału Mediatel sprzedał około 10 tys. kart SIM telepin mobi, z czego połowa jest aktywna (czyli przynosząca przychody i stale doładowywana).

Średnie ARPU z kart telepin mobi jest bardzo wysokie i kształtuje się na poziomie 49 zł - powiedział Kubit.

Oferta telepin mobi jest kierowana głównie dla obcokrajowców mieszkających w Polsce. Według Kubita, wysokie ARPU jest spowodowane głównie tym, że karty telepin mobi są wykorzystywane do długich rozmów międzynarodowych.
Mediatel rozpoczął oferowanie usług w modelu MVNO w połowie roku. W czerwcu przedstawiciele firmy informowali, że liczą na sprzedaż 20 tys. kart SIM do końca roku.

Ten cel nie jest nieaktualny, bo koniec roku sprzyja sprzedaży, jednak jego osiągnięcie nie ma dla nas kluczowego znaczenia. Ważniejsza jest dla nas marża, jaką osiągamy na poszczególnych produktach - powiedział Kubit.

Szerzej o ofercie telepin mobi pisaliśmy w tej wiadomości.

W pierwszych 9 miesiącach tego roku grupa Mediatel miała 7,46 mln zł zysku wobec 0,97 mln zł straty rok wcześniej przy obrotach odpowiednio 112,82 mln zł wobec 36,75 mln zł.

We wtorek przedstawiciele spółki podtrzymali prognozę, według której przychody spółki w 2008 roku wyniosą 175 mln zł, a wynik EBITDA 17,1 mln zł. Ocenili, że wzrost przychodów w około 65% jest efektem akwizycji, a w pozostałych 35% jest organiczny.

Źródło tekstu: ISB     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-91-246.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uruchamianie Windowsa 10 na urządzeniach mobilnych z Androidem ma sens?

Na smartfonach Huaweia można uruchomić Windowsa 10 dzięki chmurze

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet