Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wyniki Mediatela po 1Q2009

Wyniki Mediatela po 1Q2009

sirmark 12 Maja 2009 12:49

0 0

Przychody Mediatela w I kwartale wyniosły 55,3 mln zł, co oznacza wzrost o prawie 108% w stosunku do I kwartału 2008 roku, w którym osiągnięto 26,62 mln zł. Zysk netto wyniósł 2,499 mln zł, w stosunku do 11 tys. zł zysku w I kwartale 2008 r.

Tak dobre wyniki, to zdaniem zarządu efekt dokonanych w 2008 r. przejęć oraz restrukturyzacji firmy.

Marcin Kubit, prezes zarządu, powiedział, że liczymy na kontynuację trendu wzrostowego. Progroza na 2009 r. zakłada osiągnięcie przychodów w wysokości 195 mln zł i EBITDA w wysokości 22,5 mln zł.
Prezes potwierdził także, że wkrótce spółka zakończy proces przejęcia hurtowego operatora telekomunikacyjnego z USA.

Firma, którą planujemy zakupić zbliżona jest profilem działania do Premium Internet, spółki kupionej ponad rok temu. Podobnie jak w tamtym przypadku zamierzamy kupić tylko najważniejsze aktywa. Chcemy też dalej konsolidować polski rynek telekomunikacyjny - zapowiada Kubit.

Źródło tekstu: Mediatel, Puls Biznesu, wł     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-144-16-135.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz pomysł z aparatami chowanymi w obudowie smartfonu?

Oppo Find X oficjalnie

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet