Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wyniki Mediatela po 1Q2009

Wyniki Mediatela po 1Q2009

sirmark 12 Maja 2009 12:49

0 0

Przychody Mediatela w I kwartale wyniosły 55,3 mln zł, co oznacza wzrost o prawie 108% w stosunku do I kwartału 2008 roku, w którym osiągnięto 26,62 mln zł. Zysk netto wyniósł 2,499 mln zł, w stosunku do 11 tys. zł zysku w I kwartale 2008 r.

Tak dobre wyniki, to zdaniem zarządu efekt dokonanych w 2008 r. przejęć oraz restrukturyzacji firmy.

Marcin Kubit, prezes zarządu, powiedział, że liczymy na kontynuację trendu wzrostowego. Progroza na 2009 r. zakłada osiągnięcie przychodów w wysokości 195 mln zł i EBITDA w wysokości 22,5 mln zł.

Prezes potwierdził także, że wkrótce spółka zakończy proces przejęcia hurtowego operatora telekomunikacyjnego z USA.

Firma, którą planujemy zakupić zbliżona jest profilem działania do Premium Internet, spółki kupionej ponad rok temu. Podobnie jak w tamtym przypadku zamierzamy kupić tylko najważniejsze aktywa. Chcemy też dalej konsolidować polski rynek telekomunikacyjny - zapowiada Kubit.

Źródło tekstu: Mediatel, Puls Biznesu, wł     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-205-180-173.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy darmowy streaming muzyki zachęci cię do podpisania umowy?

Orange zachęca do oferty abonamentowej darmowym dostępem do Spotify

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet