Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wyniki LG w 2Q2009

Wyniki LG w 2Q2009

WitekT 22 Lipca 2009 22:30

0 0

Mimo kryzysu w branży, LG Electronics zanotowało w II kwartale wzrost zysku netto aż o 62% w porównaniu z analogicznym okresie zeszłego roku - do 919 mln dolarów. Sprzedaż wzrosła w tym samym czasie o 13,8% do 11,23 mld dolarów.

Wartość sprzedanych w tym czasie przez LG telefonów komórkowych wyniosła 3,78 mld dolarów, o 29,9% więcej niż przed rokiem. Ilościowo sprzedaż wzrosła o 7,8% w ujęciu rocznym i o 32% w porównaniu z I kwartałem - do 29,82 mln sztuk.




LG szacuje, że w III kwartale globalny rynek telefonów komórkowych osiągnie wielkość 280 mln sztuk. W tym czasie koreański koncern planuje zwiększyć swoją sprzedaż pomimo tego, że rynek ten skurczy się, o około 6%.

Źródło tekstu: cellular-news, wł     

Dodaj do:
w sumie: 18
  • 0

    1. ~despera  2009-07-22 22:48:02  host: 2.202.116.195.easy-com.pl

    WitekT - brakuje listy na która można podawać listę kont do wypłaty dywidendy...

  • 0

    2. ~  2009-07-22 23:59:45  host: host-193-239-102-113.solarme.pl

    zawsze byłem posiadaczem noki i po zmianie na lg ks 360 musze powiedziec ze nokia to syf kiła i mogiła naprawde nie mam na co nazekac a funkcje niemal identyczne plus klawiatrka qwerty za którą u noki trzeba w sporo "dopłacić" pozdrawiam wszystki ch uzytkownikow LG

  • 0

    3. ~mm  2009-07-23 08:15:17  host: ti146.internetdsl.tpnet.pl

    a ja wczoraj kupiłem LG KF 750 Secret i jestem zaszokowany - poztywnie oczywiście, bo nokia i se to od jakiegoś czasu nuda i ciągle to samo tyle, że w innym opakowaniu... a LG robi milowe postępy w dziedzinie telefonów komórkowych w/w Secret, jest naprawde rewewlacyjny, nie bede pisał zalet bo mi to dużo miejsca by zajeło :)

  • 0

    4.  2009-07-23 08:32:29

    No właśnie... Wszyscy widzą tylko Nokie, pomimo tego, że te telefony już dawno przestały być niezawodne. Często czytam opinie typu: resetuje się i się wyłącza, ale jest super, bo to NOKIA. A w przypadku telefonów marek Samsung i LG, nie ma nic takiego miejsca. Można zapełnić im całą pamięć i nic się nie muli, ani nie resetuje. I przede wszystkim porządne, eleganckie wykonanie, za mniejsze pieniądze, niż telefony firmy Nokia.

  • 0

    5.  2009-07-23 08:35:08

    LG daje sobie bardzo dobrze rade...Nokia musiała się wycofać z Japonii bo nie nadążała. A LG sobie działa na boku, gdy jedni tracą kolejny zyska...zawsze komuś się opłaci kryzys.

  • 0

    6.  2009-07-23 09:25:26

    4@ Nie ma to jak się nie znać na czymś a to komentować ;] Nowe Nokie z nowym symbianem nigdy się nie zawieszają, jeśli potrafi się korzystać z tego systemu operacyjnego to raz, a dwa wolę mieć łączność ze światem nawet przy bardzo słabym zasięgu (co oferuje Nokia) a nie być odcięty od świata - Samsung , LG ;] I wasza teoria obalona, że Nokia bo Nokia - telefony tej firmy służą głównie do komunikacji niż do bajerów, a w tym są bezkonkurencyjne...

  • 0

    7. ~cxzz  2009-07-23 09:33:57  host: chello089074167149.chello.pl

    Nokia the best LG syf i malaria.

  • 0

    8. ~  2009-07-23 09:56:20  host: ip-62-69-216-222.globalconnect.pl

    @6 teraz to mnie rozśmieszyłeś! Do łez! Nokia do komunikacji? To po co w ogóle Symbian? Symbian się muli i zawiesza, cokolwiek powiesz tego nie zmienisz. Tak samo jak zawiesza się Windows i Windows Mobile! Z ogromnego, rozbudowanego programu nie da się usunąć wszelkich błędów, bo każde rozwiązanie jednego problemu, tworzy dwa następne. I to bez znaczenia, czy to WM, Symbian, czy Android. Jeżeli chodzi o zasięg to Nokia daaawno przestała być konkurencyjna, inni producenci ją dogonili.

  • 0

    9.  2009-07-23 10:43:37

    8@ Żal... Testowałem wszystkich producentów i Nokia jest bezkonkurencyjna w kwestii zasięgu. Wiem co mówię - sprawdzone empirycznie. A ty żyj sobie w świecie niewiedzy dalej ;].

  • 0

    10.  2009-07-23 10:49:35

    To jest takie gadanie fanow noki ze ludzie nie potrafia sie poslugiwac symbianem i sie zawiesza ze wylaczaja aplikacje czerwona sluchawka itd. Ja sie juz przejechalem i wiecej sie w ten shit nie wpakuje.

  • 0

    11. ~  2009-07-23 10:50:45  host: ip-62-69-216-222.globalconnect.pl

    Nie możesz powiedzieć, że Nokia jest bezkonkurencyjna. Telefon samym faktem nazywania się Nokia nie łapie zasięgu. Wszystko zależy od modelu. Nie twierdzę, że Nokia nie łapie świetnie zasięgu, pewnie tak jest. Twierdzę tylko, że są modele innych producentów, które równie dobrze sobie z tym radzą.

  • 0

    12.  2009-07-23 10:58:38

    11@ Jedynie niektóre modele Sony Ericssona. Reszta nie radzi sobie ze słabym zasięgiem (prócz ofc Nokii). Testy w rzeczywistości nie kłamią ;].

  • 0

    13. ~  2009-07-23 11:03:10  host: t01-12.opera-mini.net

    Do dzwonienia to sluza telefony za 100-200pln. @8 Nie masz racji. Symbian radzi sobie przy tak malych zasobach (ram, procek, pamiec wewnetrzna) ze inni moga sobie pomarzyc. Jakies problemy moga najwyzej wynikac ze skrajnie malej ilosci ramu i pamieci wewnetrznej w danym modelu a nie slabosci Symbiana. Obecnie a na pewno w ciagu roku mozna zbudowac w pelni funkcjonalny komputer w komorce. Jedni na to ida i maja sukcesy inni chetnie wrociliby do czasow komorek-zabawek, gadzetow z mnostwem funkcji ale na niby, na jakosciowym poziomie gadzetu, ciekawostki nie do praktycznego uzycia. LG ma sukces dlatego, jak sadze, ze CHCE isc do przodu i nie bawi sie w rozne zlosliwe pulapki zastawiane na klientow.

  • 0

    14. ~  2009-07-23 11:10:26  host: ip-62-69-216-222.globalconnect.pl

    @13, po części (tej większej) się z Tobą zgodzę, ale po części nie. Wiem z doświadczenia, bo na co dzień mam styczność z programowaniem, a teraz (powiedzmy, że chciałem doświadczyć czegoś nowego) mam styczność z telefonami. I wiem, że systemy operacyjne na telefonach nie będą nigdy w 100% wydajne i bezawaryjne. Stworzenie takiego czegoś jest niemożliwe. Masz rację, że nowy Symbian znaaacznie się poprawił, ale nigdy nie będziemy mogli powiedzieć: idealny. Kiedy uda się uporać (po części) z awaryjnością, pojawi się (przynajmniej dla mnie) problem funkcjonalności. WM oferuje znacznie więcej i znacznie przystępniej wiele aplikacji, o których, co pozwolę sobie zacytować z Twojej wypowiedzi, "inni mogą sobie pomarzyć". Dlatego każdy wybierze to, co mu najbardziej pasuje. I LG ma dobre wyniki, ponieważ wychodzi do największej grupy klientów, a nie tworzy wszystko umiejące, czyli do niczego nie przydatne, telefony.

  • 0

    15. ~bella  2009-07-23 11:42:56  host: 77-252-124-35.ip.netia.com.pl

    LG stara się przekonać do siebie klientów, dlatego nie ma już miejsca na masową produkcję telefonów komórkowych, trzeba czymś zainteresować i przyciągnąć klienta, dlatego LG produkuje komóki na bardzo wysokim poziomie, odnosi również ogromne sukcesy, tak jak np.zdobycie Lauru Konsumenta 2009 roku przez LG Arenę, dodatkowo może cieszyć firmę fakt, że ich produkt jakim jest LG Cookie jest najlepiej i najszybciej jak do tej pory sprzedającym się telefonem http://www.telepolis.pl/news.php?id=15455 LGcoraz bardziej miesz na rynku

  • 0

    16. ~a  2009-07-23 12:41:39  host: aaqf34.neoplus.adsl.tpnet.pl

    LG zajęło się dość ostro telefonami, pewnie niedługo wyprzedzi konkurencje i będzie na 1 miejscu.

  • 0

    17.  2009-07-23 14:31:14

    16@ Bzdury - Nokia się nie da zwalic ze stołka lidera - dowód? Cichaczem przygotowuje się do wypuszczenia Cseries i Xseries - zapewne owoce współpracy z Intelem któraś z serii pokaże ;]

  • 0

    18. ~cześ  2009-07-27 10:15:10  host: 77-252-124-35.ip.netia.com.pl

    Jeśli chodzi o produkty LG to warto przeczytać artykuł http://www.tvn24.pl/12692,1610963,0,1,lg-wciaz-pod-szczesliwa-gw iazda,wiadomosc.html z którego wynika że firma LG ma sie bardzo bobrze, a o ich sukcesie decydują coraz to lepsze produkty trafiające na rynek

Dodaj swoją opinię