Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wyniki Lenovo w 2Q2014

Wyniki Lenovo w 2Q2014

sirmark 19 Sierpnia 2014 19:52

3 0

Grupa Lenovo podsumowała wyniki uzyskane w drugim kwartale. Na koniec czerwca przychody kwartalne wyniosły 10,4 mld dolarów, przy 18-procentowym wzroście z roku na rok. Dochód wzrósł o 23% względem poprzedniego roku osiągając 214 mln dolarów.

Przychody w podziale na produkty wyglądają następujaco: notebooki - 49%, komputery stacjonarne, 29,1%, urządzenia mobilne - 15,3%, inne - 6,6%.

Lenovo utrzymało trzecią pozycję w rankingu urządzeń "smart connected" (smartfony, tablety i komputery), , zwiększając liczbę urządzeń o 28% względem poprzedniego roku. Według przedstawionych danych, firma była największym na świecie producentem komputerów PC przez pięć kolejnych kwartałów, osiągając udział w rynku rzędu 19,4%. Poziom dostaw PC w Lenovo wzrósł w drugim kwartale o 15% do 14 mln sztuk. W przypadku tabletów Lenovo było trzecim największym sprzedawcą, dostarczając użytkownikom 2,3 mln urządzeń ze wzrostem 67%. Firma sprzedała po raz pierwszy więcej smartfonów niż komputerów PC, osiągając poziom 15,8 mln sprzedanych produktów (wzrost o 39%). W komunikacie Lenovo podało, że na rynku chińskim było największym sprzedawcą smartfonów z wynikiem na poziomie 13 mln urządzeń. Firma oparła się na danych IDC. Jednak z wcześniejszych danych Canalys wyniką, że Lenovo na rynku chińskim było trzecie.
Na rynku EMEA liczba dostarczonych smartfonów przekroczyła poziom 1 mln urządzeń.
Zobacz: Xiaomi największym dostawcą smartfonów w Chinach

Był to wyjątkowo udany kwartał dla Lenovo: rekordowy udział w rynku PC, trzecia pozycja w rankingu tabletów na świecie oraz silna, czwarta lokata w liczbie sprzedanych smartfonów. Podczas gdy branża PC ponownie zaczyna notować wzrosty, na rynku smartfonów obserwujemy coraz większą popularność produktów z kategorii mainstream. Wkrótce zakończy się też nasze przejęcie Motorola Mobility oraz IBM x 86 w czym upatrujemy możliwości dalszego rozwoju firmy. Lenovo nadal wyprzedza rynek, osiągając założone cele, podnosząc zyskowność w kluczowych obszarach działalności i tworząc solidne podwaliny dla przyszłego wzrostu w całym portfelu firmy. - powiedział Yuanqing Yang, prezes Lenovo.

Źródło tekstu: Lenovo, wł     

Dodaj do:

Tagi: lenovo

w sumie: 3
 • 0

  1. ~Adam M  2014-08-20 09:34:00  host: h6-52.net.euron.pl

  Tak czy inaczej, firma Lenovo idzie całkiem sensowna drogą i trzyma dobry poziom swoich produktów.

 • 0

  2. ~amigo  2014-08-20 10:55:35  host: host-89-230-32-250.dynamic.mm.pl

  Dobry poziom i dobrą cene wzglęcem poziomu sprzętu. Mam już ich laptop i smartfon ale widziałem ciekawe rozwiązanie komputera stacjonarnego, gdzie przy obecnym użyciu laptopa chyba bardziej opłaca się takie zastosowanie zamiast laptopa.

 • 0

  3. ~  2014-08-20 14:39:15  host: 83-238-208-6.static.ip.netia.com.pl

  Lenovo produkuje dobre laptopy, niestety zdarzają się felery od nowości, np. jeden z głośników gra ciszej albo tacka nagrywarki nie zawsze chce się wysuwać.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-244-248.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Jak oceniasz wakacyjną promocję sieci Play?

Internet na lato za darmo w Play

 

Zobacz wynik | Opinie (9)

Archiwum Ankiet