Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wyniki Lenovo po 3Q2014

Wyniki Lenovo po 3Q2014

LuiN 6 Listopada 2014 16:20

4 0

Grupa Lenovo opublikowała swoje wyniki za II kwartał roku finansowego 2014/2015 kończący się 30 września. W ostatnim kwartale firma sprzedała 35,6 mln smartfonów.



Lenovo sprzedawało w III kwartale tego roku niemal 5 smartfonów na sekundę. Firma zwiększyła sprzedaż smartfonów o 38% w ujęciu rok do roku. Zapewniło jej to 4. pozycję na koniec kwartału w zestawieniu największych na świecie producentów, ale ostatecznie zajmuje pozycję 3. dzięki finalizacji przejęcia Motoroli w zeszłym tygodniu.

Skonsolidowana sprzedaż urządzeń mobilnych ? obejmujących smartfony i tablety ? spadła w drugim kwartale roku finansowego o 6% w ujęciu rok do roku, osiągając 1,4 miliarda dolarów, co stanowi 13% łącznych przychodów firmy w tym kwartale. Odnotowano rekordowy poziom dostaw smartfonów na całym świecie ? wzrósł on o 38%, na co wpłynęła sprzedaż na ponad 45 rynkach. Duży wzrost firma odniosła w Indiach: około 120%, Azji Południowo-Wschodniej i Rosji: około 400% oraz w krajach wschodzących regionu EMEA i Ameryce Łacińskiej: 150%.




Lenovo po raz pierwszy w historii zajął pierwszą pozycję wśród dostawców tabletów PC+, osiągając udział w rynku na poziomie 14,1%, co stanowi wzrost o 1,2% w ujęciu rok do roku. Sukces udało się osiągnąć na 6 kwartałów przed docelowym terminem. Było to możliwe dzięki sprzedaży 3 milionów tabletów na całym świecie, co oznacza wzrost o 30,6% w ujęciu rok do roku, a sprzyjała temu sprzedaż poza Chinami.

Notebooki Lenovo miały największy wpływ na przychody firmy na całym świecie (Lenovo od 6 kwartałów jest największym producentem komputerów na świecie). Ich sprzedaż przyniosła firmie 5,5 miliarda dolarów, co stanowi 52% łącznych przychodów Lenovo. W całej branży dostawy notebooków wzrosły o 0,9% w ujęciu rok do roku, co stanowi wyraźną poprawę w porównaniu z 12-procentowym spadkiem rok temu. Firma zwiększyła swój udział w rynku o 2,5 punktu, do poziomu 21%.

Region chiński Lenovo odnotował w drugim kwartale roku finansowego przychody na poziomie 3,8 miliarda dolarów. Stanowi to spadek o 2% w ujęciu rok do roku i składa się na 36% światowych przychodów firmy. Przychody Lenovo w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA) osiągnęły 33-procentowy wzrost (o 753 miliony dolarów) i poziom 3 miliardów dolarów (29-procentowy wkład w ogólnoświatowe przychody firmy).

We wszystkich segmentach rynku, w których działa Lenovo, firma uzyskała w III kwartale łączną sprzedaż na poziomie 10,5 mld dolarów i 262 mln dolarów zysku netto.

Źródło tekstu: Lenovo     

Dodaj do:

Tagi: 3q2014 | lenovo | wyniki

w sumie: 15
  • 0

    1. ~  2014-11-06 16:53:39  host: 81.219.84.18

    Brawo Lenovo! ładny wynik :)

  • 0

    2. ~amigo  2014-11-06 18:01:08  host: host-89-230-32-250.dynamic.mm.pl

    Jeszcze troche i doczekamy czasów, że chińczycy będą liderami rynku telekomunikacji i komputerów.

  • 0

    3.  2014-11-06 18:01:49

    Pozdrowienia pisane z nowego laptopa Lenovo :D

  • 0

    5. ~  2014-11-06 19:32:10  host: n16-09-06.opera-mini.net

    a ja mam 2 Lenovo t400 i asusa 12". Wszystkie śmigają jak się patrzy.

  • 0

    6. ~Golorz Filip  2014-11-06 19:59:24  host: user-94-254-209-94.play-internet.pl

    Ja właśnie piszę z netboku Lenowo, są to super kompy.

  • 0

    8. ~Golarz Filip  2014-11-06 20:29:21  host: abaj155.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Brawo Lenovo! ładny wynik ???: (

  • 0

    9. ~Golarz Filip  2014-11-06 20:30:57  host: abaj155.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Jeszcze troche i doczekamy czasów, że chińczycy będą liderami rynku telekomunikacji i komputerów...

  • 0

    10.  2014-11-06 20:43:44

    @7: Mogę potwierdzić. Znam dużo osób, które są zachwycone lub co najmniej zadowolone z Thinkpadów, których używają. Ale tylko do T62. Późniejsze konstrukcje to tylko cień dawnej świetności.

  • 0

    11. ~amigo  2014-11-06 21:11:54  host: host-89-230-32-250.dynamic.mm.pl

    Wszyscy dziś tłuką laptopy na 2-3 lata, a jak pochodzi 4 to już się cieszyć. Postarzanie produktów musi być. Teraz jak Samsung się wycofał to Lenovo ma czystą drogę do opanowania rynku. U nas by Delle szły jakby cena była dla ludzi, a nie przeciwko ludziom. To jest dziwna firma dopiero i z USA.

  • 0

    12. ~...  2014-11-06 23:57:58  host: user-94-254-129-74.play-internet.pl

    @4
    Róznie to bywa. Najgorszy laptop w moim życiu to asus własnie, a najlepszy to mocno niepolecany hp. Ale asusa kupiłem w ciemno jako nowość, a hp po przeczytaniu testu.Żeby było śmiesznie to najrorszy w hp był napęd DVD(prawie od początku problemy z odczytem i zapisem), gdzie prawie taki sam model w asusie chodził bezawaryjnie 4 lata.

  • 1

    13.  2014-11-07 00:07:27

    @10 - a cóż to za model T62? ;)
    Natomiast zgadzam się, że od T400/T500/X200 zaczął się zjazd w kwestii jakości materiałów (chociaż to w T61 była największa wpadka z trefnymi chipami nVidii), jednak porównując z równolegle dostępnymi produktami konkurencji ciągle jest dobrze. Nie podoba mi się seria ?40 - zagubiła zupełnie styl Thinkpadów.
    Oczywiście nie mówię tu o wynalazkach typu ThinkPad Edge, czy seria SL, o market-masówce ideapad nie wspominając, lecz o solidnych wołach roboczych TP serii T i X

  • 0

    14.  2014-11-07 08:52:04

    @13: Masz mnie ;-)
    Miało być T61. Literówka (albo raczej cyfrówka), której nie zauważyłem.

  • 0

    15. ~Słoneczny  2014-11-07 09:02:48  host: n07-09-08.opera-mini.net

    at14. Więc myśl co piszesz. Na ogół to bzdury są bowiem

  • 0

    16.  2014-11-07 10:58:16

    Cztery lata temu stałam się szczęśliwą posiadaczką komputera Lenovo IdeaCenter A600.
    Wybrałam ten komputer bo... był piękny!
    Ot typowe babskie podejście:-) Nadal cieszy mnie jego piękno i funkcjonalność. Teraz rozglądam się za laptopem i toteż będzie lenovo. Polecam:-)

  • 0

    17.  2014-11-07 20:26:44

    Świat pięknie buduje gospodarkę i pozycje finansową Chińskich firm, wszyscy przenoszą produkcje na półwysep indochiński bo jest tanio wręcz cudownie, przy okazji zwalniając ludzi do tej pory produkujących sprzęt u nas, w końcu nie będziemy mieli za co kupować bo nie będzie gdzie pracować, ciekawe za ile lat to my (UE+USA) staniemy się "Chińczykami" dla ich gospodarki i wtedy my będziemy pracować dla nich za przysłowiową miskę ryżu.

Dodaj swoją opinię