Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wyniki Lenovo po 1Q2015

Wyniki Lenovo po 1Q2015

LuiN 21 Maja 2015 15:18

2 3

Lenovo przedstawił wyniki finansowe za I kwartał 2015 roku, kończący jednocześnie rok fiskalny. Grupa sprzedała w ciągu roku 76 mln smartfonów.

Wynik Grupy Lenovo, która w zeszłym roku przejęła Motorolę, daje jej trzecią lokatę w rankingu największych na świecie producentów smartfonów - za Samsungiem i Apple'em. Sprzedaż kwartalna Mobile Business Group (MBG), która obejmuje produkty z przejętego działu Motorola, telefony komórkowe pod marką Lenovo, tablety z systemem Android oraz telewizory inteligentne, wyniosła 2,8 miliarda dolarów. W segmencie smartfonów firma Lenovo obroniła pozycję nr 3 na świecie, sprzedając 18,7 miliona sztuk urządzeń w IV kwartale (kalendarzowo I kwartał 2015 roku) i rekordową liczbę 76 milionów smartfonów w roku finansowym 2014/15. W ujęciu rocznym (z uwzględnieniem dwóch kwartałów z udziałem Motoroli) na rynek Chin przypadało 59% sprzedaży smartfonów Lenovo, podczas gdy na rynkach poza Chinami odnotowano solidny wzrost o 450% i sprzedaż 31 milionów urządzeń.
W segmencie tabletów firma Lenovo prześcignęła wyhamowujący rynek i kontynuowała wzrost, sprzedając łącznie 12 milionów urządzeń, co stanowi wzrost o 26% w ujęciu rok do roku i zapewnia jej udział w rynku na poziomie 5,1%. Dział Motorola sprzedał ponad 7,8 miliona sztuk urządzeń w tym kwartale, co stanowi wzrost o 23,6% w ujęciu rok do roku, i wniósł 1,8 miliarda dolarów do przychodów Lenovo MBG. Motorola osiągnęła także ważny kamień milowy, wchodząc ponownie na rynek chiński w styczniu, i jest na dobrej drodze do osiągnięcia rentowności w ciągu 4-6 kwartałów od przejęcia.

Cała grupa odnotowała w skali roku wzrost sprzedaży o 20% do 46,3 mld dolarów (w tym przychody z tytułu sprzedaży 13,3 mln komputerów PC, serwerów i rozwiązań dla biznesu). Zysk netto wyniósł 829 mln dolarów.

Źródło tekstu: Lenovo     

Dodaj do:

Tagi: lenovo | motorola | wyniki | 1q2015

w sumie: 1
  • 0

    1. ~Templariusz  2015-05-22 13:48:43  host: 85.219.170.98

    No trzeba przyznać, że radzą sobie :)

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-198-3-15.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Co byś wybrał/a kupując iPhone'a z OLED-em?

Chińskie władze zatwierdziły nową fabrykę paneli OLED firmy LG

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet