Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wyniki HTC w 2Q2015

Wyniki HTC w 2Q2015

sirmark 6 Lipca 2015 10:39

3 1
W II kwartale HTC zanotowało 1,096 mld dolarów (amerykańskich) przychodów i stratę netto na poziomie 266,6 mln dolarów. To bardzo słaby wynik w porównaniu do I kwartału, gdzie przychody wyniosły 1,327 mld dolarów, a zysk netto 11,5 mln dolarów.

W porównaniu do II kwartału 2014 roku, przychody są mniejsze o 50,5% - wtedy wyniosły 2,17 mld dolarów. Firma miała także zysk netto w wysokości 75 mln dolarów.


Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:

Tagi: htc | 2q2015

w sumie: 11
  • 0

    1.  2015-07-06 10:42:40

    A nie mówiłem...

  • -1

    2.  2015-07-06 10:45:56

    A powody tej straty? Przychody rzeczywiście zmalały i przy określonych kosztach miało to bezwzględnie wpływ na wynik. Jednak sucha informacja niewiele mówi...

  • -1

    3.  2015-07-06 10:52:32

    @2 a jakie wg Ciebie mogą być powody? Może np taki: http://tlp.is/6lk

  • 0

    4. ~rio bravo 6y  2015-07-06 10:52:49  host: user-94-254-133-161.play-internet.pl

    Pakują mediateki do telefonów i 512 ramu i liczą na to, że są światową uznaną marką i myślą, że i tak będą się sprzedawać. Chińczyki robią telefony z tymi samymi podzespołami i są tańsze 1/2 ceny htc. Za czasów wildfire'a było ok.

  • 0

    5.  2015-07-06 10:56:35

    wlo: To na razie sam komunikat finansowy. Trzeba czekać na pełne wyniki, to wtedy też będzie więcej wyjaśnień.

  • -1

    6.  2015-07-06 11:02:17

    applefan_ - nie mam opinii, więc nie możemy mówić jakie są tego powody wg mnie ;-) Nie śledzę pojedynczych informacji, nie koduję ich przynajmniej, więc ciężko mi wiązać jedno z drugim. Ale jak jest komunikat, to fajnie gdyby - jeśli nie od "dostawcy" to ze strony redakcji jakaś opinia była. Przyjmuję oczywiście informację SirmarK-a - jest oczywistą oczywistością ;-)

  • -2

    7.  2015-07-06 11:09:29

    @6 tu nie trzeba kodować czy specjalnie analizować wystarczy tylko czytać. Sprzedaż siadła r/r o ponad 50%, q/q o jakieś 25%, koszty pewnie pozostały bez zmian więc jak tu ma być zysk skoro już w I kw przy wyższej sprzedaży byli na zero a rok temu przy 2x większej sprzedaży zysk netto tylko ok 3,7%. HTC nic już nie może zrobić. Nie ma produktu ani marki, który by tą firmę wyrwał ze spirali prowadzącej wprost do bankructwa lub przejęcia - pytanie tylko kto i po co miałby HTC przejmować? Wszyscy cienko przędą - LG, Sony, Samsung. Jedynie Apple ma się rewelacyjnie i chińscy producenci - ani mój ulubiony producent ani chińscy nie będą tej masy upadłościowej chcieli, bo i po co? Wkrótce kolej na LG i Sony - w przypadku tego drugiego spodziewam się straty za kwartał ponad 300 mln USD.

  • -1

    8.  2015-07-06 13:09:16

    Czas najwyższy pochować HTC, nawet reklamy w menu nie pomagają, może powinni jeszcze dodać odblokowanie ekranu za drobną opłatą? ;-)

  • 0

    9. ~ciekawy  2015-07-06 13:52:22  host: 171-rev107.zambrow.net.pl

    Zastanawia mnie jak wysokie koszty musi mieć firma? Czy oni produkują te telefony w Norwegii, czy pierniczonych Chinach? Zysk liczony do przychodu- na poziomie zaledwie 3,45%? Taką marżę to się robi na przerobie mleka, a nie na produkcji sprzętu elektronicznego. Coś w tej firmie naprawdę musi być nie tak.

  • 0

    10. ~ciekawy  2015-07-06 13:53:30  host: 171-rev107.zambrow.net.pl

    Oczywiście pisałem o roku poprzednim, w tym jeszcze gorsze gó....

  • 0

    11.  2015-07-06 14:12:17

    @9 będzie pełny raport to zobaczymy. Do tej pory mieli średnio 20% marży po TKW (dane z poprzednich raportów), która jest zjadana przez pozostałe koszty więc są one spore. Zakładam, że te koszty muszą takie być i są mniej więcej stałe lecz tragicznie mała sprzedaż sprawia że stają się kluczowe w osiąganiu zysku i organizacja nie jest przygotowana do tak małej sprzedaży.

Dodaj swoją opinię