Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wyniki Hawe po 2Q2014

Wyniki Hawe po 2Q2014

LuiN 1 Września 2014 10:36

0 0

Grupa Hawe, zakończyła II kwartał notując wynik EBITDA na poziomie 17,86 mln zł. Skonsolidowany zysk netto wyniósł 10,98 mln zł, a zysk operacyjny 13,65 mln zł.

Przychody grupy wzrosły w tym okresie o 167% do 89,24 mln zł. W ciągu całego pierwszego półrocza przepływy pieniężne z działalności operacyjnej wyniosły 5,25 mln zł wobec 1,29 mln zł przed rokiem.

W II kwartale skonsolidowane przychody Grupy wyniosły 89,24 mln zł i były o 167% wyższe od osiągniętych przed rokiem. W dużej mierze jest to efekt wpływów z realizacji projektów związanych z programem Sieci Szerokopasmowej Polski Wschodniej (SSPW). Hawe, za pośrednictwem spółki Otwarte Regionalne Sieci Szerokopasmowego (ORSS) realizuje w jego ramach, projekty sieci w województwach podkarpackim oraz warmińsko-Mazurskim.
Przychody z segmentu "usługi serwisowe i budowlane" (do którego wlicza się projekty szerokopasmowe) wzrosły w II kwartale sześciokrotnie do poziomu 47,45 mln zł. Przychody w segmencie "usługi telekomunikacyjne" były w II kwartale o 272% wyższe niż przed rokiem i wyniosły 13,15 mln zł. Jest to, m.in. efekt przejęcia przez Hawe spółki Mediatel. Przychody w segmencie "leasing i sprzedaż infrastruktury telekomunikacyjnej" wzrosły o 41% rok do roku do 27,73 mln zł.

W całym I półroczu skonsolidowane przychody grupy Hawe wzrosły o 68% rok do roku i wyniosły 138,19 mln zł. Wynik EBITDA wyniósł 29,93 mln zł a zysk netto 17,76 mln zł.

Źródło tekstu: Hawe     

Dodaj do:

Tagi: 2q2014 | hawe | wyniki

w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-80-140-29.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy płacisz smartfonem lub zegarkiem zbliżeniowo?

Garmin Pay dla klientów PKO BP

 

Zobacz wynik | Opinie (9)

Archiwum Ankiet