Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wyniki Hawe po 1Q2013

Wyniki Hawe po 1Q2013

sirmark 15 Maja 2013 19:30

0 0

W I kwartale 2013 roku Grupa Hawe odnotowała przychody ze sprzedaży w wysokości 48,75 mln zł, tj. o 78% więcej w stosunku do 1 kwartału 2012 roku. Zysk netto wzrósł o 184% rok-do-roku, do poziomu 25,20 mln zł.

Skonsolidowany zysk brutto wyniósł 31,14 mln zł, a EBITDA 31,94 mln zł. Oznacza to dynamikę wzrostu na poziomach odpowiednio 168% oraz 136% w stosunku do pierwszych trzech miesięcy ubiegłego roku.

W poszczególnych segmentach branżowych Grupa osiągnęła następujące wyniki:
  • Usługi telekomunikacyjne na infrastrukturze teletechnicznej: 42,31 mln zł przychodów ze sprzedaży oraz 32,43 mln zł zysku brutto na sprzedaży;
  • Budownictwo i projektowanie oraz serwis sieci obcych: 5,86 mln zł przychodów ze sprzedaży i 292 tys. zł zysku brutto na sprzedaży;
  • Zarządzanie Grupą Kapitałową: 591 tys. zł przychodów ze sprzedaży i 18 tys. zł zysku brutto na sprzedaży.

  • Hawe poinformowało 19 kwietnia 2013 roku, że jej spółka zależna Otwarte Regionalne Sieci Szerokopasmowe zawarła z Województwem Warmińsko-Mazurskim umowę o partnerstwie publiczno - prywatnym, której przedmiotem jest przedsięwzięcie polegające na realizacji, utrzymaniu i zarządzaniu siecią szerokopasmowego Internetu realizowanego w ramach projektu "Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej - Województwo Warmińsko-Mazurskie". Wartość umowy to 316 mln zł.

    Według szacunków Spółki do końca bieżącego roku rozpisane zostaną przetargi na budowę szerokopasmowych sieci szkieletowych o łącznej wartości równej 1,4 mld złotych.

    Źródło tekstu: Hawe     

Dodaj do:

Tagi: hawe

w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-92-182-0.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy płacisz smartfonem lub zegarkiem zbliżeniowo?

Garmin Pay dla klientów PKO BP

 

Zobacz wynik | Opinie (7)

Archiwum Ankiet