Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wyniki GTS Energis w 2Q2006

Wyniki GTS Energis w 2Q2006

WitekT 3 Sierpnia 2006 11:17

0 0

GTS Energis miał w II kwartale 19,3 mln zł zysku operacyjnego powiększonego o amortyzację (EBITDA) w porównaniu do 13,6 mln zł rok wcześniej. Firma podtrzymuje prognozy zakładające osiągnięcie w tym roku około 70 mln zł EBITDA i 400 mln zł przychodów.

Wzrost EBITDA osiągnęliśmy dzięki wzrostowi efektywności operacyjnej, jest to efekt synergii i zmniejszenia liczby zatrudnionych - powiedział Tomasz Galas, wiceprezes GTS Energis.

W pierwszej połowie tego roku GTS Energis miał 37,1 mln zł EBITDA, czyli o 50% więcej niż w pierwszym półroczu 2005 roku. Przychody operatora w ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2006 roku wyniosła 198,1 mln zł, czyli o 23,8 mln zł (13,7%) więcej niż rok wcześniej.

Na koniec pierwszego półrocza klientami GTS Energis było 7,9 tys. firm. Przedstawiciele spółki zapowiedzieli, że rozważają wejście na rynek klientów indywidualnych, bo potencjał organicznego wzrostu spółki tylko w oparciu o usługi telekomunikacyjne dla klientów biznesowych jest ograniczony, a na polskim rynku na razie brakuje podmiotów do potencjalnego przejęcia.
Póki co firma chce aktywnie działać na rynku szerokopasmowego dostępu do Internetu. W rozwoju takich usług ma pomóc podpisana niedawno umowa na tzw. bitstream access z Telekomunikacją Polską. Wpływ na przychody spółki z tytułu tej umowy w tym roku będzie jeszcze żaden, w przyszłym roku oceniam, że zwiększy ona nasze przychody o kilka do kilkunastu milionów złotych, ale w kolejnych latach wierzę w bardzo duże wpływy z DSL - powiedział Jarosław Mikos, prezes GTS Energis.

Galas poinformował, że koszty zakupu infrastruktury niezbędnej do rozpoczęcia świadczenia usług szerokopasmowego dostępu do internetu to około 2 mln zł, a reszta kosztów jest skorelowana z liczbą pozyskanych klientów.

GTS Energis zapowiada, że chciałby również świadczyć usługi telefonii komórkowej jako operator wirtualny, ale nie jest to dla spółki sprawa priorytetowa, a ma być to jedynie uzupełnienie oferty.

Źródło tekstu: ISB     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-71-68.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy wg Ciebie usługa Apple Pay odniesie w Polsce sukces?

[Aktualizacja] Apple Pay od jutra w Polsce

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet