Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wyniki GTS CE po 1H2007

Wyniki GTS CE po 1H2007

WitekT 27 Sierpnia 2007 18:48

0 0

Spółka GTS Central Europe, do której należy m.in. polski GTS Energis, zaprezentowała wyniki finansowe za I połowę roku.

Po odjęciu transakcji wewnątrzgrupowych, przychody spółki zamknęły się kwotą 192 mln euro. To prawie identyczny poziom, jak w analogicznym okresie zeszłego roku. W porównaniu z tym samym okresem roku 2006, wskaźnik EBITDA wzrósł o 20%, osiągając wartość 34,5 mln euro.

Do tak znaczącego wzrostu wskaźnika EBITDA na poziomie grupy GTS Central Europe przyczyniły się głównie wzrosty GTS Energis oraz GTS Novera, czeskiej spółki zależnej od GTS Central Europe.

GTS Energis wygenerował w I połowie roku przychody na poziomie 50 mln euro. Stanowi to 3-procentowy wzrost przychodów w stosunku do przychodów z I półrocza 2006 roku. Wskaźnik EBITDA wzrósł do 10,8 mln euro w porównaniu z EUR 9,5 mln w I połowie 2006 roku. Po raz kolejny spółka GTS Energis zanotowała wzrost kwartalnego zysku operacyjnego EBITDA (wzrost wyniósł 14%). Wskaźnik EBIDTA na poziomie 5,5 mln euro, zanotowany w II kwartale 2007 roku, jest najwyższy w historii GTS Energis. Firma obsługuje łącznie 7 tys. klientów biznesowych i instytucji. Działania operacyjne na rynku masowym (pod marką Multimo), realizowane zgodnie z założeniami, zaowocują rentownością projektu w grudniu bieżącego roku, a zatem nie będą miały negatywnego wpływu na wyniki GTS Energis w roku 2007.

GTS Novera wykazała wskaźnik EBITDA w wysokości 16,3 mln euro, co oznacza wzrost o 36% w porównaniu z I połową 2006 roku, osiągnięty głównie dzięki większej wydajności po skutecznie przeprowadzonej integracji, jak również reorganizacji spółki. Mimo wzrostu wskaźnika EBITDA, jej przychody jednak spadły do poziomu 101,6 mln euro. Na poziomie grupy spadek przychodów został zrekomprensowany dzięki dobrym wynikom rynkowym czterech innych spółek zależnych od GTS Central Europe.
Na Słowacji, GTS Nextra osiągnęła w I połowie roku doskonałe wyniki, powiększając przychody grupy o 11,8 mln euro w porównaniu do 9,6 mln euro w pierwszych sześciu miesiącach 2006 roku. W analizowanym okresie, osiągnięty przez spółkę wskaźnik EBITDA wzrósł znacznie, o 37%, zamykając się kwotą 3 mln euro.

Węgierska spółka zależna GTS Datanet również utrzymała swą pozycję na rynku wykazawszy przychody na poziomie 27,5 mln euro, czyli o 14% więcej w porównaniu z I połową 2006 roku. Pomimo znaczących inwestycji związanych z uwolnieniem dostępu do lokalnej pętli abonenckiej, wskaźnik EBIDTA spadł tylko o 1% do poziomu 4,3 mln euro.

Przychody rumuńskiego GTS Telecom wrosły o 16% do poziomu 7,3 mln euro, a osiągnięty przez spółkę wskaźnik EBITDA wyniósł 1,6 mln, czyli o 8% więcej niż w I połowie 2006 roku.

Rok 2007 okazał się dla naszej firmy bardzo pozytywny. Zgodnie z przyjętą strategią, skupialiśmy się na działalności regionalnej i zrealizowaliśmy wiele prestiżowych projektów hurtowych, jak i detalicznych, m.in wdrożenie sieci MPLS w Europie Środkowej dla duńskiej firmy JYSK zajmującej się sprzedażą mebli oraz Palace Cinemas, operatora kin typu multiplex. Jednocześnie, w jeszcze większym stopniu skorzystaliśmy z synergii powstałych na skutek wcześniejszych przejęć, zwiększając wydajność dzięki wzajemnemu połączeniu sieci, ujednoliceniu technologii i lepszej efektywności załogi. Dzięki temu, firma osiągnęła wyniki lepsze od założonych, m.in. 20-procentowy wzrost wskaźnika EBITDA, a przychody grupy pozostały na stabilnym poziomie. Liczby te wskazują, iż jesteśmy na drodze prowadzącej do osiągnięcia założonych na ten rok celów. Jeśli chodzi o nasze plany na przyszłość, to w drugiej połowie roku oczekujemy podobnych wyników - powiedział Tamás Polgár, prezes GTS Central Europe.

Źródło tekstu: GTS CE     

Dodaj do:
w sumie: 6
 • 0

  1. ~  2007-08-27 20:57:56  host: inet20909nb-3.eranet.pl

  PR rulez: "GTS Energis wygenerował w I połowie roku przychody na poziomie 50 mln euro. Stanowi to 3-procentowy wzrost przychodów w stosunku do przychodów z I półrocza 2006 roku." Wzrost pewnie byl, ale liczony w euro. W pln byl spadek pewnie o 3 proc. ... ze 198,1 mln w I polowie 2006 r.

 • 0

  2. ~Grzesiek  2007-08-27 21:34:14  host: cmu59.neoplus.adsl.tpnet.pl

  multimo tak srednio wypaliło; w porównaniu z Netią, która też na początku roku zaczęla net w ramach BSA oferować to gts enrgis blado wypada jak na razie

 • 0

  3. ~paweł  2007-09-20 13:43:32  host: dtc39.neoplus.adsl.tpnet.pl

  jak średnio? dobrze jest, a nawet super:) ma necik bez zobowiązań - zakładasz kiedy chcesz i na ile chcesz. musisz się wyprowadzić to nie zrywasz umowy i nie płacisz 1000 zł np tylko konczyz umowe i good bye:) fajna sprawa!

 • 0

  4. ~filer  2007-09-25 12:29:54  host: dqu239.neoplus.adsl.tpnet.pl

  a ja go będe miał multimo Easy od poniedziałku i dopiero bede szalał hehehe umowa na czas nieokreślony sobie zerwe jak bedzie jakaś nowa fajniejsza opcja albo i nie zerwe:D

 • 0

  5. ~multek  2007-09-26 10:38:33  host: dsa208.neoplus.adsl.tpnet.pl

  no ja właśnie sobie sprawdzałem stronkę multimo.pl i czytałem regulamin i naprawdę 0 zł za zerwanie umowy:) na początku trochę nie mogłem uwierzyc, bo kto rezygnuje z kasy za ucieczkę abonenta? ale widać że multimo fajne jest i pokazuje coś nowego na naszym rynku. czekam kilka tyg i biore gts a nie tp

 • 0

  6. ~ost  2007-09-26 11:12:48  host: nat-tar.aster.pl

  tak multek to prawda, mam Multimo od miesiaca niespełna i po zapoznaniu sie z ich oferta to fakt ze zrywasz umowe i nic nie płacisz.ale gwarantuje ze jezeli podpiszesz juz umowe z Multimo to nie bedzie Tobie w głowie zeby ja zrywac.Bedziesz zadowolony.Mam porównanie do astera którego mam w pracy.Multimo jest o wiele lepszy.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-145-103-69.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Kto wygra w meczu Polska - Senegal?

Promocja doładowań w Play

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet