Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wyniki Grupy Tell w 2009 roku

Wyniki Grupy Tell w 2009 roku

WitekT 10 Marca 2010 09:36

0 0

Grupa Tell osiągnęła skonsolidowany zysk netto na poziomie 6,7 mln zł, z tego sam Tell miał prawie 6,6 mln zł. Na poziomie EBITDA wynik ten wyniósł odpowiednio 14,4 mln zł oraz 10,5 mln zł.

Łączny zysk netto spółek zależnych - PTI i Euro-Phone - przypadający Tellowi za 2009 rok wyniósł prawie 2,1 mln zł.
W związku ze złożonym przez spółkę Connex w dniu 1. marca wnioskiem o upadłość, w jednostkowym sprawozdaniu Tell SA za I kwartał 2010 roku utworzona zostanie rezerwa na 100% wartości udzielonych spółce pożyczek, w łącznej kwocie 548 tys. zł. Jednocześnie w sprawozdaniu skonsolidowanym za I kwartał 2010 roku dokonany będzie odpis na wartość 100% kapitałów własnych spółki Connex w przybliżonej kwocie 400 tys. zł. Z chwilą dokonania ww. odpisów spółka Connex zostanie wyłączona z konsolidacji - napisała spółka w komunikacie. Szerzej o wniosku upadłościowym pisaliśmy w tej wiadomości.

W roku 2009 roku spółka Connex osiągnęła przychody na poziomie 11,5 mln zł (około 4% łącznych przychodów Grupy), 220 tys. zł straty operacyjnej i 319 tys. zł straty netto.

Źródło tekstu: Tell     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-167-243-214.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy płacisz smartfonem lub zegarkiem zbliżeniowo?

Garmin Pay dla klientów PKO BP

 

Zobacz wynik | Opinie (13)

Archiwum Ankiet