Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wyniki Grupy Polish Services Group w 2015 r.

Wyniki Grupy Polish Services Group w 2015 r.

sirmark 10 Maja 2016 13:04

1 3

Grupa kapitałowa Polish Services Group (dawniej Grupa Tele-Polska Holding), która koncentruje się na świadczeniu usług telekomunikacyjnych, zaprezentowała wyniki finansowe. Przychody całkowite na koniec 2015 r. wyniosły 167,02 mln zł (spadek o 58,5% rok-do-roku), przy stracie netto wynoszącej 4,264 mln zł (na koniec 2014 r. osiągnięto 10,1 mln zł zysku netto).

Są to wyniki istotnie słabsze niż te osiągnięte w analogicznym okresie roku poprzedniego. Ich przyczyna leży zarówno w istotnym ograniczeniu działalności w segmencie hurtu telekomunikacyjnego co odbiło się przede wszystkim na przychodach, spadku dynamiki pozyskiwania klientów, jak i w odpisach do wartości godziwej na udziałach spółek zależnych w łącznej kwocie 8,7 mln zł co przełożyło się na wynik netto. - poinformował Kamil Łysik, prezes zarządu.
63% przychodów pochodzi z rynku krajowego, natomiast pozostałe 37% generują spółki działające na rynku międzynarodowym.

W skład grupy kapitałowej wchodzą spółki:
 • TelePolska - działa jako krajowy operator świadczący usługi telefonii stacjonarnej i dostępu do Internetu. Oferta firmy kierowana jest do klientów indywidualnych i mikroprzedsiębiorstw.
 • e-Telko - działa na krajowym rynku hurtowych usług telekomunikacyjnych adresowanych do innych operatorów oraz dużych i bardzo dużych organizacji.
 • TelePL - zajmuje się zarządzaniem aktywami m.in. infrastruktury telekomunikacyjnej oraz świadczy usługi telekomunikacyjne.
 • Tele-Equipment - zajmuje się zarządzaniem w szczególności aktywami trwałymi w postaci środków trwałych i infrastruktury oraz świadczy usługi telekomunikacyjne.
 • DiD - spółka jest operatorem telekomunikacyjnym, skupionym na obsłudze dużych przedsiębiorstw oraz jednostek administracji publicznej w zakresie terminacji ruchu telekomunikacyjnego. Spółka działa także jako multioperator telekomunikacyjny na krajowym rynku obiektów komercyjnych, takich jak centra handlowe i obiekty biurowe.
 • Teltraffic - działa jako operator telekomunikacyjny, koncentrujący się na rynku międzynarodowej terminacji ruchu telekomunikacyjnego. Oferta spółki przeznaczona jest przede wszystkim dla telekomunikacyjnych operatorów zagranicznych, którzy chcą zakończyć ruch w Polsce..

Źródło tekstu: PSG, wł     

w sumie: 1
 • 1

  1. ~  2016-05-10 14:50:21  host: 188.146.130.230.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

  Dzień Dobry! TELEKOMUNIKACJA telePOLSKA. Chciałbym zaoferować Pani/Panu OBNIŻKĘ ABONAMENTU! ;)

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-225-17-239.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Co byś wybrał/a kupując iPhone'a z OLED-em?

Chińskie władze zatwierdziły nową fabrykę paneli OLED firmy LG

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet