Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wyniki Grupy Cyfrowy Polsat po 1Q2014

Wyniki Grupy Cyfrowy Polsat po 1Q2014

LuiN 15 Maja 2014 08:55

12 0

Grupa Cyfrowy Polsat i Plus prezentują wyniki za I kwartał 2014 roku.




Łączna baza klientów sieci Plus wyniosła na koniec I kwartały 13,9 mln, z czego 7,4 mln to klienci kontraktowi (w tym 774 tys. klientów Internetu mobilnego, dodatkowo w tej samej grupie liczba użytkowników usługi dostępu do Internetu Cyfrowego Polsatu wzrosła do 255 tys.) oraz 6,5 mln klienci prepaid. Liczba aktywnych użytkowników usługi transmisji danych wzrosła do 3,5 mln.


4Q2013

1Q2014

zmiana q/q

Baza kart SIM ogółem

14,131 mln

13,895 mln

-236 tys.

Postpaid

7,404 mln

7,360 mln

-44 tys.

Prepaid

6,727 mln

6,535 mln

-192 tys.


ARPU klienta kontraktowego wynosi 50,7 zł, klienta prepaid - 11,1 zł, a średnie - 32 zł. ARPU detaliczne z usługi transmisji danych wynosi: 9,3 zł dla klienta kontraktowego oraz 1,1 zł dla klienta prepaid. Smartfony stanowiły 77% sprzedaży detalicznej aparatów telefonicznych.


Przychody Metelem (w tym Polkomtelu) wyniosły w I kwartale 1,603 mld zł (spadek r/r o 4%), sprzedaż detaliczna stanowiła w tej puli 1,311 mld zł (spadek o 4%), a hurtowa wraz z interconnectem 0,292 mld zł (spadek o 6%). EBITDA wzrosła w skali roku o 2% do 729 mln zł, a marża EBITDA zyskała 2,8 punktu procentowego, osiągając pułap 45,5%. Metelem miał w I kwartale 15 mln zł zysku netto.

Źródło tekstu: Grupa Cyfrowy Polsat     

Dodaj do:

Tagi: 1q2014 | cyfrowy polsat | plus | polkomtel | wyniki

w sumie: 34
  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    31. ~velmo  2014-05-15 14:28:49  host: 92.60.132.22

    @29 bo dlatego ze to jest oferta dla telemarketingu !!!!! czyli ani na stronie www ani w salonie tego nie bedzie, jak nie rozumiesz co znaczy telemarketing to twoj problem

  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    34.  2014-05-15 14:37:05

    to bylo oczywiscie do nr 32

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    35. ~  2014-05-15 14:37:45  host: 77-255-224-197.adsl.inetia.pl

    @33, pÓki, naucz się pisać to może zaczniesz także czytać ze zrozumieniem. Dobrze się nazwałeś- upośledzony dzieciak. Widać, że znasz siebie najlepiej.
    Właśnie mam potwierdzenie z telesales i oferta jest dostępna a ty dalej czekaj na gotowca zamiast sprawdzić samemu.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    36. ~  2014-05-15 14:42:51  host: 77-255-224-197.adsl.inetia.pl

    Oferta w zasadzie identyczna jaką proponują przy przedłużeniu umowy, jako dodatek dają 500MB. Jednak chyba taniej wyjdzie z Paszportem korzyści ale jeszcze to przeliczę :)

  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    37.  2014-05-15 14:44:40

    btw velmo tak mnie naszlo, jak to jest ze cytujesz regulaminy ktore masz dostepne w PRACY i wklejasz je z ip DOMOWEGO a nie firmowego? hmm @35 tylko mnie utwierdziles w tym ze "dzialacie razem" i ze ta oferta to fake bo nikt by ci tego od razu nie potwierdzil, ja tez dzwonilem i tam pierwsze slysza o takiej promocji a podobno jest ona dostepna dla wszystkich skoro mozna przeniesc numer z innej sieci TROLE HEHEHE

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    39. ~velmo  2014-05-15 14:48:21  host: 92.60.132.22

    @38 a w pracy jakie ma byc ip ? z kosmusu ? wez sie ogarnij.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    40. ~velmo  2014-05-15 14:52:19  host: 92.60.132.22

    @37 a po drugie kdzie dzwoniles ? jak pod obsluge klienta to gratulacje inteligencji, jak oni tam wiedza tyle co nic. Ty dalej nie rozumiesz co to telemarketing. Zadne salony tego nie beda mialy, nawet jak bedzie do nich dzwonil to tez ci nic nie powiedza. kazda siec ma swoje inne oferty przez telefon a inne w salonie czy przez internet. Autoryzowane przedstawiciele sieci Plus sa troszeczke inaczej traktowane.

  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    41.  2014-05-15 15:03:22

    @40 na 601 102 601 czyli na oficjalna infolinie z zapytaniem o oferte za 9,9 dla przenoszacych numer :) Skoncz dalej pisac bo sie kompromitujesz, btw jesli to zly nr to podaj wlasciwy gdzie mi ta oferte potwierdza tylko nie do siebie a do centrum Plusa ;]

  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    43.  2014-05-15 15:26:36

    @42 ale ja CHCE wierzyc tylko dlaczego na oficjalnej infolini Plusa gdzie sprzedaja "telemarketerzy" tej oferty nie znaja? Chce zebys mi podal numer do centrum Plusa to piszesz "ze jak nie wierze to moj problem" Myslales ze jestesmy na jakims portalu dla nastolatek? ze nikt nie zweryfikuje tego co mowisz? ze nikomu nie bedzie sie chcialo na infolinie zadzwonic i tego sprawdzic? Co za pech :/

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    44. ~  2014-05-15 15:40:18  host: z81-15.opera-mini.net

    oferta jest dostępna w takim kształcie jak opisuje velmo. Rozmawiałem dzisiaj z telesprzedażą, numer zaczyna się na 800 przynajmniej taki się wyświetlał i proponowali taki abonament. Swoją drogą trochę mało zorientowany gość był, bo często się upewniał doczytując regulamin ale faktycznie jest taka oferta, która wcale nie jest jakaś strasznie dumingowa. Przecież pełny no limit wychodzi za 10zł kom+10złł sms+7zł stacj+9zł 500MB =36zł. Oferta nie będzie reklamowana więc spokojnie może być a do tego 24mce umowa. W nju taka oferta kosztuje 45zł i jest na czas nieokreślony dla wszystkich. Nie zpytałem czy pakiet w Plusie jest z lejkiem?

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    45. ~velmo  2014-05-15 15:43:57  host: 92.60.132.22

    @44 jest z lejkiem, bo to non stop, masz na screenie

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    47. ~velmo  2014-05-15 15:59:35  host: 92.60.132.22

    @43 a dokladnie tu: http://www.maksimum.com.pl/

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    48. ~  2014-05-15 16:07:31  host: z81-15.opera-mini.net

    poczytałem troche komentarze i velmo niepotrzebnie to udowadniasz, bo Mila nie jest zainteresowany tą ofertą a musiałby teraz przeprosić a podejrzewam, że schowa się teraz albo dalej będzie szedł w zaparte. :)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    49. ~pabloki  2014-05-15 16:11:31  host: 37.30.13.217.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    @velmo daj kod oferty bo barany na infolini handlowej plusa nie umią znaleźć tej oferty.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    50. ~velmo  2014-05-15 16:16:58  host: 92.60.132.22

    @49 ale na glowniej infolini plusa tej oferty nie maja, tylko przedstawiciele plusa czy tak zwane call-center sprzedarzowe ma ta oferte. Tylko pracownicy maja do tego dostep, u gory masz wyslane jakie tam sa pakiety i jak je wlaczac i wszystkie informacje, wiecej juz nie moge wyslac :)