Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wyniki France Telecom po 2Q2005

Wyniki France Telecom po 2Q2005

WitekT 29 Lipca 2005 11:45

0 0

France Télécom ogłosił wyniki półrocza. Zysk netto został potrojony, osiągnął prawie 3,4 mld euro, co zaskoczyło analityków.

Drugim przyjemnym akcentem był wzrost marży operacyjnej o 6,2%, do 9,3 mld euro. Obroty zwiększyły się o 4,5% do 23,7 mld euro, a dług netto zmalał do 46,3 mld.

Po 30. lipca operator obniża stawki połączeń z budek telefonicznych za granicę, z telefonów stacjonarnych (o 17,8%) i z komórek (o 13,8%). FT zmieni też taryfowe strefy geograficzne. Rozmowa 3-minutowa z budki z Polską stanieje o 33%. Zniżki dojdą do 40%.
Komisja Europejska zezwoliła na otwarcie na rok dostępu do szybkiego Internetu, co zmusi France Télécom do udostępnienia konkurentom w tym czasie swej sieci szerokopasmowej. Bruksela będzie sprawdzać stan rzeczy co roku, do czasu, aż inni operatorzy osiągną dostateczną liczbę klientów i tak rozwiną działalność, by móc inwestować w regionalne usługi szerokopasmowe.

Źródło tekstu: AFP, Reuters, DPA, Rzeczpospolita     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-71-219.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uruchamianie Windowsa 10 na urządzeniach mobilnych z Androidem ma sens?

Na smartfonach Huaweia można uruchomić Windowsa 10 dzięki chmurze

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet