Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wyniki finansowe Polkomtelu po 1Q2012

Wyniki finansowe Polkomtelu po 1Q2012

Q! 31 Maja 2012 13:13

0 0
W I kwartale 2012 roku Polkomtel miał 1,759 mld zł przychodów, czyli praktycznie tyle samo co w analogicznym okresie 2011 roku. EBITDA wyniosła 708 mln zł.

W I kwartale 2012 EBITDA była nieznacznie wyższa niż w analogicznym okresie 2011 roku, kiedy wyniosła 700 mln zł. Zestawiając ją z przychodami, wyniosła ona, odpowiednio, 40,2% oraz 39,8%.

Na koniec I kwartału 2012 z usług operatora korzystało 13,856 mln klientów. Oznacza to, że w ciągu 3 miesięcy Polkomtel stracił 137 tys. klientów. ARPU (średni przychód z klienta) wyniósł 39 zł.


Źródło tekstu: Polkomtel, wł     

Dodaj do:
w sumie: 29
  • 0

    11. ~d  2012-05-31 13:56:38  host: z32-10.opera-mini.net

    a T rozdaje startery w gazetach w AŚ byl...

  • 0

    12. ~Franek  2012-05-31 14:07:12  host: ip-89-161-94-94.tel.tkb.net.pl

    @9 Hola,hola; Nie bądź taki mądry,że mieszkasz dajmy w Warszawie,nie znaczy ,że ktoś w mniejszych miejscowośćiach jak dajmy Adamowo,woj.podlaskie nie potrzebuje mieć wogóle podstawowego zasięgu GSM.Też wyjeżdżasz dajmy za miasto i nie raz Cię pewnie zabolało z powodu braku podstawowego zasięgu GSM. Ponadto Plus ma nadajniki w w wiekszych dziurach i po polach ponastawiane,tylko,ze tam jest mniej terenów leśnych mniej ich potrzeba.I niech najpierw zajmie ten Plus podstawowym zasięgiem GSM,gdzie jeszcze nie ma,bo z tego ma największe zyski,a potem dopiero promuje te swoje LTE. Bo tak będzie tracił nadal.Bo jeszcze dodam ile nadajników Plus stoi wyłączonych rdzewieje na deszcze i śniegu,a przecież można je bylo przewieść,wykorzystać i włączyć,gdzie naprawde tego zasięgu brak;)

  • 0

    15.  2012-05-31 14:17:50

    Odchodzą najlepsi. Ostatnio mój kumpel ze średnią 150pln. Wczoraj koleżanka z firmą.

  • 0

    17. ~Franio  2012-05-31 14:24:59  host: ip-89-161-94-94.tel.tkb.net.pl

    @13 Wcale bym tego nie powiedział, marniutki u mnie zasięg GSM w okolicy, Orange i T-Mobile bije Plus na pęczki,Play go nawet wyprzedził,bo teraz po romangu super zasięg z Orange,bo wcześniej nawet na Plus i jego nadajniki nie logowało z karty Play, internet LTE wolniutki,zwiesza mi komputer, Orange przebija Plus swoim internetem stacjonarnym i swoją dawną neostardą te LTE 100 razy,nie wspominając już o internetowych sieciach kablowych w miastach więc czy tu się podniecać, a jak Plus nie poprawia swojego zasięgu GSM,UMTS,LTE to niby jak i na czym ten internet ma działać,jak u mnie nie ma pdstawoweg zasięgu GSM;

  • 0

    18.  2012-05-31 14:28:24

    Biorąc pod uwagę, że oferta jest marna, jedna z najgorszych z W3 to i tak wyniki mają dobre, ucieczka prawie 140tys abonentów to przy 13 milionach jest nic. Plus nie robi nic by zyskiwać abonentów, widocznie abonentom warunki odpowiadają, nadal jest branie na stawki 49gr/min do prawie wszystkich sieci w mix/abo, Plus to jakość, ale bez przesady :)

  • 0

    19.  2012-05-31 14:29:48

    17 następnym razem podawaj jakiej okolicy dotyczy przypadek marnej jakości Plusa, u mnie Plus sprawdza się najlepiej.

  • 0

    20. ~  2012-05-31 14:43:30  host: 77-255-224-168.adsl.inetia.pl

    @19, kwistas - nie czytasz uważnie. Problem dotyczy miejscowości: Koterka, Adamowo, Radziwiłłówka i Werpol.

  • 0

    21. ~zlotychlopak  2012-05-31 14:47:56  host: vy94.internetdsl.tpnet.pl

    Bo wam wszystkim się wydaje się że jesteście wyjątkowi i oferta dla was indywidualna ha h ha a w szczególności sytuacji chcielibyście aby za 29.9 było bez limitu i też pewnie że za drogo . Ludzie sami dopasowujcie ofertę do swoich potrzeb jeśli wymaga to zmiany operatora to czemu nie, a nie gadacie tylko że źle i nie dobrze może sami coś zrobicie wtedy zobaczycie czy to tak prosto aby wszyscy byli szczęśliwi.

  • -1

    22. ~ti  2012-05-31 14:58:39  host: ego100.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A ja byłem w Plusie i odszedłem do Pleja. Ale za 2 miesiące wracam do Plusa. To co dzieje się z zasięgiem (zrywanie połączeń i słaba jakość) nie jest warte tych kliku groszy niżej. Zresztą teraz wszędzie jest no limit - więc Plej już nie jest konkurencyjny.

  • 0

    23. ~Franio  2012-05-31 15:00:02  host: ip-89-161-94-94.tel.tkb.net.pl

    @19 Mieszkam nad Bugiem. W niedalekiej miejscowości Hołowczyce,gmina Sarnaki,powiat Łosice,mazowieckie stoi rdzewieje na deszczu,śniegu wyłączony nie działający maszt Plusa,gdzie po drugiej stronie Bugu w woj.podlaskim podawałem wcześniej w miejscowości Adamowo,są to tereny leśne i okolicznych miejscowościach brak jest wogóle tego zasięgu GSM Plusa.Miejscowość Hołowczyce ma pokrycie GSM nadajnikami z Sarnaki i Serpelice.Niedziała również UMTS Plus w Serpelicach i na ulicy Armii Krajowej w Siemiatycze choć mają w tych lokalizacjach zezwolenia.Widać jak ta sieć rozbudowuje i co robi w celu tego,porawy,czyli nic. Bo nie można n.p tego nadajnika przewieść z Holowczyce i zlokalizować w Adamowo,gdzie nie ma wogóle zasięgu GSM,a to stoi rdzewieje? Nie można uruchomić tych dwóch lokalizacji UMTS co wymieniłem w Serpelice i na Armii Krajowej w Siemiatycze,przecież są na nie zezwolenia.Ten Plus robi ostanie lata nie tak i temu traci,mało promocji,mało korzystna oferta,zmiana prezesa też nic nie pomogła,bo nic nie robią i tyle,no przynajmiej u mnie w regionie wszystko się rozpada i cała infrastruktura też zawala. Nie wspomnę już o rozpadającym nadajniku GSM 900 na sznurkach w miejscowości Mielnik nad Bugiem,powiat Siemiatycze,woj.podlaskie,jeszcze troche i się przewróci,no ale co poradzisz w tych kwestiach,niech se robią jak chcą.A niechcą robic niech nie robią nic,klientów im tym samym nie przybędzie.Pozdrawiam

  • 0

    24. ~Tomi  2012-05-31 15:55:17  host: apn-37-152-19-198.dynamic.lte.plus.pl

    Pozdrawiam pana Zygmunta ;-)

  • 0

    25. ~abc  2012-05-31 15:58:52  host: z13-11.opera-mini.net

    ja sie dziwie tym co maja plusa na karte albo mixa.. 49gr minuta itp i drogie szajskie komorki.. Zal mi was

  • 0

    26. ~Krzysiek  2012-05-31 16:37:08  host: bhy94.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @25: To może nam powiesz gdzie jest tak dobrze to na pewno wszyscy tam przejdziemy ?

  • 0

    27.  2012-05-31 20:27:06

    Franio mieszkasz w pięknej okolicy :) bywam raz do roku w Serpelicach i zawsze wracam z wielkim żalem :)

  • 0

    29. ~miliard  2012-05-31 21:42:09  host: 176.97.24.87

    Ja jeszcze będę liczony jako abonent w statystykach na ten kwartał. W Q3 już będziecie mieli o 3 karty mniej w ewidencji. Policzmy, ile to jest 250 x 24?

  • 0

    30. ~eSWu  2012-06-03 10:40:47  host: host-89-230-141-140.inowroclaw.mm.pl

    Odszedłem z Plusa po 12 latach opłacania abonamentu. Przeniosłem swój numer do innego operatora. Plus nie miał dla mnie - jako dla lojalnego, stałego klienta - żadnej ciekawej, godnej uwagi oferty związanej z przedłużeniem umowy. Rób pan tak dalej, panie Solorz!

  • 0

    31. ~ddd  2012-06-08 16:43:35  host: 92.60.132.22

    Jakie to jest wszystko "no fair"!!! Mam mercedesa od 12 lat i poszedłem do salonu po nowy. Mimo tego że jestem ich stałym klientem i mam już 5 mercedesa, nie chcieli mi obniżyć jego ceny nawet o grosz!!! Przychodzi nowy z ulicy i dostaje to samo!!! ... Ludzie, puknijcie się w głowę. Pozdrawiam "Stałych Klientów" z ARPU 29.90

  • 0

    32. ~  2012-06-08 16:50:06  host: 178.183.132.209.dsl.dynamic.t-mobile.pl

    Piszesz o mercu, a potem o abo za 29,90. Co za nędzne porównanie. Adekwatna będzie furmanka.

  • 0

    33. ~ddd  2012-06-08 16:54:43  host: 92.60.132.22

    Nie zrozumiałeś widzę... Po pierwsze; gdzie w moim powyższym poscie jest porównanie?? Czy to Mercedes czy furmanka jak napisałeś, to nie ma znaczenia. Chciałem przedstawić jakże charakterystyczny w tym kraju tok rozumowania. Płacimy za usługę, operator to nie święty mikołaj, ani Państwo które oferuje kuroniówki.

  • 0

    34. ~exPlusiak  2012-06-16 00:24:19  host: 87.204.11.206

    Oferta taka jaki właściciel. Na razie jeszcze trzyma wyniki, bo bazę klientów budował wcześniej. Po co płacić karę za zerwanie umowy, jak można doczekać do jej końca (nie dzwonić, bo przecież drogo - stąd ARPU 30pln) i odejść do innej sieci. Dodatkowo z Plusa jako firmy odeszli już najlepsi pracownicy (PDO), a Ci którzy zostali są coraz bardziej zdemotywowani. Jak jest pomysł, to Zygi kasy nie chce wyłożyć - dla dzieci, które będą się wypowiadały wyjaśniam, że każdy nowy produkt na początku generuje tylko koszty.

Dodaj swoją opinię