Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wyniki finansowe Polkomtela po 4Q2010

Wyniki finansowe Polkomtela po 4Q2010

WitekT 1 Marca 2011 08:33

0 0
W IV kwartale 2010 roku Polkomtel miał 1,945 mld zł przychodów, czyli o 5% więcej niż w analogicznym okresie 2009 roku. W całym 2010 roku operator zanotował przychody na poziomie 7,672 mld zł - o ponad 2% mniej niż w 2009.

EBIDTA w IV kwartale 2010 roku była wyższa aż o 29% od tej z IV kwartału 2009 roku i wyniosła 556,6 mln zł. W całym 2010 roku osiągnęła poziom 2,889 mld zł i była wyższa od tej z 2009 o 7,7%.

Zysk netto Polkomtela w IV kwartale wyniósł 142,7 mln zł (wzrost o 179% w ujęciu rocznym), a w całym 2010 roku - 1,15 mld zł (wzrost o 17,2%).


Źródło tekstu: KGHM, wł     

Dodaj do:
w sumie: 15
  • 0

    1.  2011-03-01 09:15:30

    Wyniki jak na polkomtela przystalo calkiem niezle. Niestety z ofertami to oni sie juz od dluzszego czasu nie staraja. Na dluzsza mete moze sie to okazac zgubne.

  • 0

    2. ~  2011-03-01 09:20:51  host: z07-10.opera-mini.net

    Polkomtel podaje tylko dane ekonomiczne. Żadnego info o ilości klientów. Tak wiem że te dane podał Vodafone ale mało solidna ta informacja zarządu Polkomtelu. Jako spółka giełdowa to najsolidniejsze dane podaje GTP i PTC. O oczach inwestorów wyniki dobre.

  • 0

    3. ~sebaa  2011-03-01 09:21:02  host: acnn208.neoplus.adsl.tpnet.pl

    No i teraz macie odpowiedź dlaczego oferty w plusie mówiąc delikatnie są słabe. Trzeba firmę wycisnąć do ostatniej złotówki przed sprzedażą. Pieniądze te przydadzą się pośrednio lub bezpośrednio w budżecie. Z drugiej strony może to mieć swoje plusy. Inwestor, który przejmie Polkomtela, jeśli myśli długofalowo i będzie chciał zarabiać na firmie, będzie musiał dać lepsze oferty. A tym samym stworzyć realną konkurencje. Bo w tej branży kto stoi w miejscu, ten się cofa. :)

  • 0

    4. ~  2011-03-01 09:21:40  host: z11-10.opera-mini.net

    A po co mają sie starac jak barany potulnie przedłuzaja umowy na strzyzenie? rcicho

  • 0

    5. ~  2011-03-01 09:32:14  host: 213-238-103-233.adsl.inetia.pl

    Plus nie walczy o klienta. Plus wyciska obecnych klientów. Ja się im nie dziwię - skoro się dają? Dopóki nie zostanie sprzedany, dopóty będą starać się poprawiać wskaźniki finansowe, majac całkowicie gdzieś liczbę klientów prepaid i mniej, ale też gdzieś - postpaid. Jak ich kupi fundusz inwestycyjny, to trend się utrzyma.

  • 0

    6. ~  2011-03-01 09:37:38  host: 153.etlink.pl

    @2 zauważ proszę, że te wyniki podał nie Polkomtel TYLKo współwłaściciel, czyli KGHM...

  • 1

    7. ~Koval  2011-03-01 10:18:07  host: awn34.internetdsl.tpnet.pl

    Zadziwiające w wypowiedziach pod każdą informacją o Plus, Era, Orange jest to, że ci sami ludzie plują na poszczególne sieci, a tylko Play jest cacy. Z mojego doświadczenia widać, że ceny są już na takim poziomie, że różnice zależą od profilu dzwoniącego i dlatego ludzie przedłużają umowy z dotychczasowymi operatorami. Ja np. przedłużyłem umowę w Erze bo era daje rozmowy do UE za 39gr netto do stacjonarnych. Dla mnie bomba. Mam iplusa, bo po testach wszystkich operatorów okazał się najlepszy (era w centrum miasta nie ma 3g, orange i plus podobni cenowo, ale plus lepsze prędkości o play nie będę wspominał, bo jak podpisywałem umowę na mobilny internet, to ich net był parodią co prawda 2 razy tańszą, ale właściwie płaciłem za coś czego nie miałem). Proszę nie obrażać innych piszą o przedłużających "barany", bo to nie na miejscu. A jak komuś za drogo w plusie, erze, czy orange to są jeszcze inne sieci. Po co 3 największych operatorów ma się silić na wojnę cenową kiedy każdy z nich ma tylu abonentów ile potrzebuje, a większego kawałka tortu nie wykroi lub cena jest niewspółmierna do korzyści.

  • 0

    8. ~  2011-03-01 10:50:33  host: z13-15.opera-mini.net

    Ja też uważam że taryfy plusa są dobre i nie rozumiem krzykaczy którzy obrażają użytkowników innych sieci. Wczoraj zrobiłem krótką analize iplusa na karte: Po doładowaniu za 100zł mamy gratis 6GB ważne 6 miesięcy. Po podzieleniu na 6m wychodzi za miesiąc 16,6zł/1GB +kwota na karcie.

  • 0

    9. ~prorok  2011-03-01 11:34:12  host: dpr15.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Wyniki dobre nadspodziewanie, bezlik rozmów przyniósł pozytywny skutek. Plus to duża sieć i jeżeli będzie dawa jeszcze lepsze pakiety wewnątrzsieciowe jak Orange i Era, to Play pomimo wszystko będzie miał duże problemy z doścignięciem ich. Jeżeli ktoś swoich bliskich ma w plusie, to nie będzie przechodził do Play, proste.

  • 0

    10. ~mirekb  2011-03-01 12:08:37  host: apn-77-115-83-10.dynamic.gprs.plus.pl

    po kilku latach w latach w mixplusie i prawie rok w simplusie moge powiedziec tyle-pierwsza siec ktora wprowadzila internet mobilny do prepaid w rozsadnej cenie..czasy simdaty,pakiety na net w 1 mixie w pl,teraz to maja tylko dobre oferty na net..znam wielu ktorzy mialo abo w plusie jednak nie gadali ze soba az tak duzo-dlatego im zalezalo na jak najwiekszej liczbie min do wszystkich-ja tak zrobilem bo nie bede szastał ciezko zarobionymi pieniedzmi..150min/15zł na6mies potem za 150min 18zł(10-12gr/min).sam sim na 12 mies-niech mi ktos pokaze tak stałe i stabilne warunki abo w plusie/orange/era??

  • 0

    11. ~  2011-03-01 13:44:06  host: z12-03.opera-mini.net

    A to ktoś ma jeszcze telefon w Plusie ? Każdy bierze w Orange abonament, bo najlepsze warunki na przedłużenie umowy pomarańcza oferuje. Jeśli telefony to te topowe proponują lub mnóstwo minut do wszystkich sieci w abonamentach od 99zł. Dobre, nie ? :]

  • 0

    12. ~potter28  2011-03-01 14:42:29  host: wifi.malopolska.pl

    @11 i masz racje:)

  • 0

    13. ~dt  2011-03-01 18:19:57  host: wap.plusgsm.pl

    ja mam na ten przyklad i powiem ze bezlik chce miec juz na zawsze bo to fantastyczna usluga, do tego tani net w pakietach i jestem happy. Wiecej do szczescia mi nie potrzeba. Wszystko zalezy od profilu uzytkowania.

  • 0

    14. ~AB  2011-03-01 19:22:44  host: afqj50.neoplus.adsl.tpnet.pl

    słabo bo uczestnikom +plus zabrali 50% punktów

  • 0

    15. ~konsultant  2011-03-01 22:16:10  host: cqh243.neoplus.adsl.tpnet.pl

    szkoda że nie myśli się o pracownikach tylko sam SWOC w głowie. gdzie te premie roczne ?!?!? można teraz tylko o tym pomarzyć. achhhh

Dodaj swoją opinię