Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wyniki finansowe P4 po 1Q2018

Wyniki finansowe P4 po 1Q2018

msnet 14 Maja 2018 21:39

10 2

play grafika

Po I kwartale 2018 roku Play miał 15,176 mln kart SIM. To o 5,8% więcej niż rok wcześniej.

Przez pierwsze 3 miesiące 2018 roku sieci Play ubyły 43 tys. kart SIM (przybyło 160 tys. kart postpaid i ubyły 203 tys. kart prepaid). Z ogólnej liczby 15,176 mln kart SIM, 12,387 mln kart generowało przychody. To o 444 tys. więcej, niż w I kwartale 2017 roku. W tej liczbie 3,652 mln to numery na kartę.

W 1Q2018 roku Play notował średnio 31,8 zł przychodu z jednego klienta (37,5 zł z klienta abonamentowego i 18,5 zł z klienta na kartę), a wskaźnik odejść (churn) wynosił 2,1%, z czego 0,8% dla klientów abonamentowych i 4,5% dla klientów na kartę.

play wyniki 1q2018




Klienci operatora przesyłali w pierwszym kwartale 2018 roku średnio 5,06 GB danych - 6,12 GB w przypadku klientów abonamentowych i 2,56 GB w przypadku klientów ofert na kartę.

Na koniec marca 2018 roku Play miał 5880 stacji bazowych, a od początku roku sieć uruchomiła 134 nowych stacji. Pokrycie kraju siecią 3G wynosi 95,1%, 93,8% siecią LTE (2034 miasta powyżej tysiąca mieszkańców, w tym 391 miast powyżej 10 tys. mieszkańców) i 82,6% siecią LTE Ultra (1572 miast powyżej tysiąca mieszkańców, w tym 381 miast powyżej 10 tys. mieszkańców).

Czas na finanse. Sieć Play zanotowała w I kwartale 2018 roku 1,637 mld zł przychodu, o 57 mln więcej niż przed rokiem. Skorygowana EBITDA wyniosła 518,4 mln zł, a zysk netto 152,9 mln zł, ośmiokrotnie więcej niż rok wcześniej.

play wyniki 1q2018

Play uzyskał od UKE zgodę na wprowadzenie opłat wyrównawczych za usługi w roamingu na terenie Unii Europejskiej, co operator wdrożył w 1Q2018 dla nowych klientów kontraktowych i przedłużających umowę, a także dla użytkowników usług na kartę. Jednak pomimo tego straty przez trzy miesiące (styczeń-marzec 2018) wyniosły 34,2 mln zł. Roaming krajowy w pierwszym kwartale bieżącego roku kosztował fioletową sieć 64,2 mln zł, co stanowi wzrost o 42,7% w stosunku do pierwszego kwartału 2017 roku.

Źródło tekstu: Play, wł     

Dodaj do:

Tagi: wyniki | p4 | play | 1q2018

w sumie: 173
  • 0

    160.  2018-05-15 13:55:34

    To w takim razie w poście 117 o czym piszesz?
    Zaczyna się robić coraz ciekawiej.

  • 0

    161.  2018-05-15 13:56:36

    Jeszcze raz - ostatni:
    [...] byłem zwolennikiem płacenia z dołu za wykorzystane minuty [...] - czyli płacę za to co wykorzystam - z dołu, po wykorzystaniu
    [...] albo pakietów nielimitowanych - czyli akceptuję opłatę za ten pakiet i niezależnie czy wydzwonię 20 minut czy 2000 płacę te 85 czy teraz 20-30 zł ;-)

  • -1

    162. ~Obserwuje  2018-05-15 13:58:18  host: a04-03-03.opera-mini.net

    I widze że _wlo to ciężki orzech do zgryzienia, takie same zatargi co dziś z _troip, odchodzą na codzień z _pabloki. wlo zrobił sie marudny jak stara baba

  • 1

    163.  2018-05-15 14:02:25

    wlo,
    No i tu jest przedmiot sporu.
    Twój komentarz 153 "W czerwcu dostaję fakturę "z dołu" za usługi z maja - skumałeś? Za WSZYSTKIE usługi z maja. oprócz abonamentu - kwoty za utrzymanie łacza - gołej bez opłat za usługi.

    158 "Ja zacząłem mówić o płaceniu z dołu za minuty... Znaczy usługi z poprzedniego miesiąca. Nie 100 z 400 a za wszystkie"

    Ja ci usiłuje przetłumaczyć, że za wszystkie usługi nie ma możliwości zapłacić z dołu w abonamencie. Z dołu płacisz tylko wyrównanie.

  • 0

    164.  2018-05-15 14:05:48

    Biorąc pod uwagę, ze już 10 lat temu wydzwaniałem po 10-15 wejście (kiedy? w 2012?) nielimitowanych było dla mnie świetną wiadomością, z którek skorzytałem w pierwszym miesiącu od wejścia. 65 zł netto płaciłem.

  • -1

    165.  2018-05-15 14:07:50

    t r o i p - ja zacząłem o d minut płatnych z dołu... Zdaję sobie sprawę z tego co mówię.
    Sporu nie widzę. Natomiast widzę że nie skumałeś, nie przeanalizowałeś a wtrąciłeś się do rozmowy...

  • 0

    166. ~  2018-05-15 14:25:07  host: a29-04-09.opera-mini.net

    wlo- jest tu ktokolwiek godzien rozmowy z tobą? A jeśli nie, to po kiego grzyba wchodzisz w dysputy? Nie szkoda życia na jałowe dyskusje?

  • -1

    167. ~ciekawy  2018-05-15 14:32:37  host: a29-02-09.opera-mini.net

    @163. czy jak mam -111dBm to nie jest za mało żeby dobrze odberać net?

  • 0

    168.  2018-05-15 14:53:42

    167 ciekawy,
    Sygnał może być z odbicia - wtedy antena pomoże, ale jakość łącza może być wątpliwa.
    Bez określenia konkretnego miejsca trudno pomóc inaczej niż za pomocą szklanej kuli.

  • 1

    169. ~pabloki  2018-05-15 15:10:11  host: user-188-33-206-42.play-internet.pl

    wlo jak przyznał w komentarzu 27 robi sobie jaja i podpuszcza . zapewne by ilośc komentarzy sie zgadzała. nie pierwszy raz tak podpuszcza. juz kilka lat temu to się zaczęło gdzie wprost przyznał że podpuszcza . tak samo jak tutaj pod #27. uwagę zwraca to błaznowanie o gołym abonamencie płatnym z góry i usługach poza abo płatnych z dołu. ale przeciez niedawno chwalił nam się wlo że ma super hiper abnament z wypasionymi usługami w ramach abonamentu (czyzby to była tylko ściema dla jaj) i nie ma już prepaidów . az tu nagle wyskakuje że uzywa prepaidów . ciekawee jak on chce za nielimitowane usługi w abonamencie płacic z dołu.

  • 1

    170. ~pabloki  2018-05-15 15:11:57  host: user-188-33-206-42.play-internet.pl

    @gnom nie rozumiesz jak działa RLAH dlatego się kręcisz przy swojej racji . często tez pracownicy obsługi kliennta(telefon, salon ) wprowadzają w bład. byc może to zaburza pogląd o wyzszosci rzekomej abonamentu .

  • 0

    171. ~ciekawy  2018-05-15 15:20:34  host: a29-02-07.opera-mini.net

    @168. Dzięki za info. Sąsiad ma -128 dBm i fajnie odbiera. Troche jeszcze pokombinuje żeby.mieć chociaż tyle -120 dBm

  • 0

    174.  2018-05-15 16:14:25

    169 - świetnie stawiasz nowe tezy ;-) Żona Cię nauczyła takich manipulacji?

  • -1

    175.  2018-05-15 16:16:59

    NIGDY, nie twierdziłem, że nie mam prepaidów ;-)
    Twoja manipulacja jest sprytna. Ale nielogiczna. Co innego mieć a co innego używać. Rzeczywiście - MAM ale nie używam ;-)
    Ty sprowadziłęś oba twierdzenia do jednego - nie ma czy nie używa - w końcu należy rozumieć to co zmanipulowałeś iście w stylu pisowskim?

  • 0

    176.  2018-05-15 16:18:45

    I byle głąb Twoją manipulację przyjmie ;-)

  • 0

    177. ~pabloki  2018-05-15 17:24:23  host: user-188-33-206-42.play-internet.pl

    174 to nie są "nowe tezy " tylko czyste fakty któr widzi-czyta każdy. zaprzeczasz czemuś co może dostrzec każdy . żona powiedziała mi wnioski po tym co czytała . nie ma tu żadnych manipulacji . nieudolnie odwracasz temat, jak zwykle . "cos tam, cos tam " moja żona potraf skoro ma specjalizację z psychiatrii. wskaż gdzie sa te manipulacje. to jest to co piszesz w 175? wypierasz sie że robisz sobie jaja z czytelników co można zauważyć po wypowiedziach , nie tylko dzisiejszych np #27?

    175 twierdziłeś że juz nie masz , konkretnie nie masz i nie uzywasz. nie chce mi sie tego szukac choć to było niedawno.

    176 takie hasełka w porównaniu do twardych faktów są przeciw Tobie stanowiąc o nieudolnej próbie obrony czego dowodem jest m.in. pisane postów z krótkimi frazami w krótkim odstępie . nie mozesz napisac posta po przemyśleniu ? no i te uśmieszki na końcu ...znów dowodza o nepowarznych komentarzach.

  • 0

    178.  2018-05-16 09:34:41

    177 - nigdy tego nie mówiłęm. Natomiast Ty się zakręciłeś w swojej manipulacyjnie używanym słownictwie ;-)
    Mam - bo prepaid jest dla mnie od zawsze przechowalnią "złotych" numerów. Nie używam - bo jw. Jedynie raz w roku przedłużam zasileniem (bądź pw promocji jak w zeszłym roku kiedy Plus dawał za darmo przedłużenie na rok - bez konieczności zasilania - żeby nie było znowu że coś kręcę). No i skarbonki - na jednym mam ponad 800 zł - z resztówek programu 5Plus na numerach rodziny, kiedy był likwidowany oraz resztóki przelewane z innych, które były wyłaczane.
    Ty natomiast możesz sobie myśleć cokolwiek Twój umysł i pamięć Ci podpowie ;-)

  • 0

    179. ~pabloki  2018-05-16 14:06:38  host: user-5-173-105-3.play-internet.pl

    178 a skąd ja mam wiedziec czy je masz czy ściemniasz by wybrnąć skoro pisąłes kiedyś inaczej . podobnie jak abonamencik wypasiony z ktorego i tak nie korzystasz w pełni i masz go cieszac sie jak dziecko . sam pisaleś że na e52 nie zużywasz nawet 1 GB. tak było? a tu zonk i plus już nie chciał dac lepiej. bo pisałes ze nie przedłuzasz i lecisz na otwartej. czy tak?

  • 0

    180.  2018-05-16 16:15:31

    179 - nigy wcześniej inaczej nie pisałem . Bo i po cholerę?
    Może Ty nie doczytałeś, albo bez kontekstu widziałeś mój post, gdzie np. mogłem rzeczywiście pisać, że kiedyś miałem karty wszystkich operatorów, ale już nie mam? Oczywiście nie , ze wszystkich się bozbyłem - nie mam wszytskich, bo numery trzymam w Plusie?

  • 0

    181. ~Cq  2018-05-17 07:37:12  host: apn-31-0-42-62.dynamic.gprs.plus.pl