Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wyniki finansowe P4 po 1H2017

Wyniki finansowe P4 po 1H2017

orson_dzi 22 Sierpnia 2017 10:49

9 8

play grafika

Na koniec II kwartału 2017 roku sieć Play miała 14,484 mln kart SIM. Ponad 60% z nich stanowiły karty abonamentowe.

W porównaniu z analogicznym okresem 2016 roku liczba klientów operatora zmniejszyła się z 14,617 mln, ale wyraźny wzrost zaliczyła baza klientów abonamentowych. Ich liczba wzrosła z 7,629 mln do 8,942 mln. Skurczyła z kolei baza klientów na kartę, z 6,988 mln do 5,543 mln. Są to oczywiście cały czas skutki wprowadzenia konieczności rejestracji kart SIM. Warto przy tym zauważyć, że aktywnych kart SIM na koniec I półrocza 2017 roku było 12,195 mln, z czego aktywnych kart w ofertach na kartę zaledwie 3,859 mln.

play tabela

W II kwartale 2017 roku przychody operacyjny firmy wyniosły 1,628 mld zł i były wyższe zarówno od przychodów z II kwartału 2016 roku (1,488 mld zł), jak i I kwartału 2017 roku (1,581 mld zł). Przychody za całe I półrocze 2017 roku wyniosły 3,209 mld zł.

Na koniec I kwartału 2017 roku firma nie pochwaliła się zyskiem netto, ale w ciągu całego I półroczna 2017 roku osiągnął on poziom 57,5 mln zł i był niższy niż w analogicznym okresie 2016 roku (176,1 mln zł).




EBITDA za II kwartał wynosi 340,8 mln zł, a marża EBITDA 20,9% (przed rokiem 446,7 mln zł i 30%), a za całe półrocze odpowiednio 844,6 mln oraz 26,3%.

play tabela

W II kwartale 2017 roku średni przychód z klienta abonamentowego wynosił 38,5 zł, a z klienta na kartę 18,7 zł. W przeciągu całego I półroczna 2017 roku było to 38,4 zł oraz 17,5 zł.

Z raportu wiemy również, że klienci abonamentowi zużywali w II kwartale średnio 4,63 GB danych miesięcznie, a klienci na kartę 2,04 GB. W skali całego półrocza było to odpowiednio 4,46 GB oraz 1,97 GB.

Z 14,484 mln kart SIM, Play zabrakło na koniec II kwartału zaledwie 71 tys., by pokonać Orange i stać się największą siecią komórkową w kraju.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:

Tagi: play | 2q2017

w sumie: 115
  • 1

    98. ~Abonent Play  2017-08-22 21:41:39  host: user-94-254-235-121.play-internet.pl

    97, internet bez limitu w ofercie na kartę do 25 zł? Nie widziałem takiej oferty. A tak w ogóle już wyrosłem z ofert na kartę, zależy mi na swobodzie korzystania z telefonu i nie martwieniem się czy mi doładowania wystarczy. Nie każdemu musi się podobać to co mi.

  • -1

    99. ~marek15  2017-08-22 22:20:27  host: apn-77-115-79-247.dynamic.gprs.plus.pl

    91 - z tego co ja wiem Stan Nielimitowany w plej dla jednej osoby w SOLO to koszt 50 zł mies. a ty masz za 25 zł -dziwne? Druga sprawa, internet w Plej niby bez limitu ale to tylko 100gb, a potem spow. do 1mb/s i to za 59,99 zł taka jest cena na stronie internetowej, więc ofertę mają kiepską i to nie jest najlepsza sieć tylko moim zdaniem najdroższa sieć

  • 0

    100. ~odNOWA golimy frajerów  2017-08-22 22:22:39  host: 185.108.217.212

    @94
    Nieprzepadające pakiety obniżające koszty za które tak czy siak musisz dodatkowo zapłacić. Bez pakietów cenowa katastrofa.
    odNOWA, to najbardziej frajerska oferta dla frajerów, bo rzekoma "nieprzepadalność" ukryta jest za horrendalnymi cenami, zmuszającymi do zakupu pakietów. Potrzebujesz wysłać 5 smsów na krzyż, kupuj pakiet, bo zamiast standardowych 45gr(5x9gr), zapłacisz 1,45zł(5x0,29gr).

  • 1

    102.  2017-08-22 23:28:10

    95- wlo, czyżby enelygencja zawodziła? Oj, niedobrze! " Ja kpię z ludzi, którzy potrzebują RWK- mam wrażenie na bieżąco używanych numerach!!!" - to Twoje słowa z wpisu nr 89 ! W przypadku mojego teścia utrzymanie = korzystanie. I takich Jemu podobnych ludzi znam całe mnóstwo. Dlaczego można z nich kpić? Moim zdaniem nie wypada.

  • 0

    103.  2017-08-23 08:41:59

    toms - nie, nie zawodzi. Szkoda jednak, że Ty słówek się czepiasz i bez kontekstu dopasowujesz do dowolnej sytuacji ;-) Fakt Mobile (zapoznałem się z ofertą) daje regulaminowo roczną ważność po każdym zasileniu. I bardzo dobrze. Jeśli ktoś 4,50 wydzwania co miesiąc, przy minimalnym zasileniu 10 zł, rzeczywiście reguły ważności kont u innych operatorów byłyby niekorzystne. Tu można zasilić raz na rok. I bardzo cieszy mnie, ze dbasz o starszych - jak ja ;-)
    Natomiast to nie Twój teść tu pisze o potrzebie posiadania RWK, i to w kontekście łaski jaką się operatorowi robi wybierając jego ofertę, nie zauważyłeś?

  • 0

    104.  2017-08-23 12:56:01

    wlo, każdy, kto Ci tu odpowie nie rozumie kontekstu, czepia się słówek, itp, itd. To może zacznij pisać językiem bardziej zrozumiałym tak, by odbiór był prawidłowy,hę? :-) A teściu... ma w nosie RWK, pakiety, oferty i inne bzdury, którymi my tutaj - pasjonaci telekomunikacji się zajmujemy. Jak pisałem wcześniej - zadzwoni kilka razy w miesiącu i to Mu wystarczy. Jest siedemdziesięciopięcioletnim emerytem i ma wywalone prawie na wszystko. :-)

  • 0

    105.  2017-08-23 13:04:40

    toms - mamy podobnie, tyle, że mój teść płaci 20 zł za nielimitowane głosowe (no - licząc bonusy doładowań w Plusie, o które ja dbam wychodzi jakieś 60% tej ceny - realnie). Też ma wywalone na wszystko. A dziennie wygaduje pewnie więcej niż Twój teść ;-)

  • 0

    106.  2017-08-23 13:06:16

    A! I też korzysta z RWK ;-) Bo ostatnio np. korzystał z doładowania z bonusem 100% w zeszłym roku w listopadzie ;-)

  • 0

    107.  2017-08-23 13:06:45

    Kpię z teścia własnego? No czasem kpię prosto w oczy ;-)

  • 0

    108. ~pabloki  2017-08-23 13:23:00  host: user-94-254-249-198.play-internet.pl

    103 jak sie zapoznałes z ofertą fakt mobile skoro piszesz o minimalnym zasileniu 10 zł. minimalne zasilenie jest 5 zł. http://tlp.is/emh to wystarczy na te 4,50 miesiecznie a 9 miesiąc wyjdzie nawet gratis.

  • 0

    109.  2017-08-23 13:29:18

    108 - dlatego: http://tlp.is/emi

  • 0

    110.  2017-08-23 13:30:24

    Jak widzisz... g...y operator - nie potrafią podać jakie są właściwe kwoty doładowań. Dobrze, ze wcześniej nie interesowałem się ofertą - szkoda na to czasu ;-)

  • 0

    111.  2017-08-23 13:33:14

    Nie zagłębiałem się w szczegóły doładowań. A co do zasileń - chodziło mi bardziej o termin ważności konta przy takim zasileniu a nie o samo zasilenie.

  • 0

    112. ~pabloki  2017-08-23 13:48:25  host: user-94-254-249-198.play-internet.pl

    109 dlatego w tabeli nr 3 pisze właściwie http://tlp.is/emj strona nie jest ofertą . tak lubisz czytac regulaminy a tu taki klops.

  • 0

    113.  2017-08-23 16:42:27

    112 - właśnie regulaminów czy cenników nie czytałem ;-)

  • 0

    114.  2017-08-23 21:03:53

    @109 ale wiesz ze linkujesz do zasileń z ABO play a nie normalnych zdrapek itd ?

  • 0

    115.  2017-08-23 21:05:16

    Gregrin - tak. Nie szukałem dalej. Myślałem, że są jednakowe we wszystkich kanałach ;-)

  • 0

    116. ~pabloki  2017-08-23 21:09:16  host: user-188-33-142-144.play-internet.pl

    115 przez internet tak jak play od 5 zł co 1 zł postęp . w sam raz dla takich leniwych teściów.

  • 0

    117.  2017-08-24 08:07:16

    116 - mój jest tak leniwy, że każe mi zasilać kiedy sugeruję wykorzystanie dobrego bonusu ;-) Ma numer od 2001 roku (prezent od kochającego zięciuniunia), drugi "zapasowy" od kilku lat. Oba były zasilone po 99 zł w listopadzie 2016 ostatnio. Już nawet środki z niego na główny zostały przetransferowane. Główny ma skarbonkę na 8-9 miesięcy jeszcze ;)

  • 0

    118. ~  2017-08-27 21:32:24  host: public-gprs386352.centertel.pl

    A ja mam pytanie czy w Polsce nadal obowiązuje język polski?

Dodaj swoją opinię