Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wyniki finansowe HTC po 2Q2013

Wyniki finansowe HTC po 2Q2013

WitekT 5 Lipca 2013 19:02

2 1
W II kwartale HTC zanotowało 2,4 mld dolarów przychodu (20% mniej niż w II kwartale zeszłego roku) i 41 mln dolarów zysku (spadek aż o 82%).

W kwietniu, maju i czerwcu HTC zanotowało spadek przychodów w porównaniu z tym samym okresem zeszłego roku o odpowiednio 36,8%, 3,3% oraz 26,4%. Całe I półrocze było z kolei gorsze od I półrocza 2012 roku o 28,6%.


Źródło tekstu: HTC, wł     

Dodaj do:

Tagi: htc

w sumie: 25
  • -1

    7. ~Lorenz  2013-07-05 21:56:25  host: rybka125.fucio.net

    @WitekT A to, że szklanka jest do połowy pusta to też jest czysty przekaz faktów. Albo to, że Sławek Sikora zamordował człowieka z premedytacją.

  • 1

    8.  2013-07-05 22:20:46

    Ceny średnich i niższych modeli HTC, brak aktualizacji im fanów nie przysporzyło. Ich telefony nie są gorsze od konkurencji, ale czy są lepsze ? Jeśli są podobne, prawie identyczne to przy ogromnej firmie jaką jest Samsung trudną z nimi wygrać, czymś trzeba się wyróżnić, Huawei i ZTE robią to głównie ceną, Samsung to ogromna firma i marka, Nokia dla niektórych nie jest bezpośrednim konkurentem z powodu systemu..., a są jeszcze np. LG czy Sony, dlaczego kupując telefon ludzie mają wybierać HTC ? One to udany projekt, ale trzeba iść jeszcze dalej, to nie Apple z jednym modelem który odpowiada za sprzedaż. Jako ODM szło im nieźle, wiele osób ceniło sobie telefony pod marką SPV, czym się wyróżnić...brakiem blokowania bootloadera, a może jeszcze np. znacznie lepszą baterią, produkcją 3-5 lepiej dopracowanych, a nie 10 telefonów rocznie...( i to tylko z Andkiem), jeśli nie softowo i technicznie to musieliby marketingowo pokonać LG i Sony oraz poradzić sobie z tańszą konkurencją z Azji...

  • -1

    9.  2013-07-05 22:39:58

    Lorenz: napisz zatem jak powyższa wiadomość powinna być zredagowana... Daj kilka zdań.

  • 0

    10.  2013-07-05 22:53:21

    Rpkom pisze: "HTC zmaga się ze spadkiem przychodów i zysków". U nas takiego zdania nie znajdziesz, tylko zgodne ze sztuką porównanie tych samych okresów tego i poprzedniego roku. Nie porównuje się ze sobą kolejnych miesięcy, tylko rok do roku, bo ten biznes jest sezonowy i cykliczny. Cholernie jestem ciekawy jak Ty byś to zredagował, naprawdę - będziesz musiał się nieźle nagimnastykować...

  • 0

    12.  2013-07-05 22:58:37

    r: no mam wrażenie, że o to chodzi przedmówcom... ;-)

  • 0

    13. ~Astar  2013-07-06 09:35:21  host: hsb10.internetdsl.tpnet.pl

    Ludzie, nie wiem o co się kłócić, jaki tendencyjny artykuł? Wynik obecny (porównanie poprzedniego) wynik obecny (porównanie poprzedniego). Konstrukcja prosta jak cepa, bez wstawek typu "wróży to upadek firmy" albo "są to straty właściwie nie do odrobienia", a wielu dziennikarzy takie wstawki dodałoby dla czystego dramatyzmu.

  • 0

    14.  2013-07-06 11:36:41

    @WitekT: nie ma co się przejmować fanbojami. Szkoda czasu na odpowiedzi. Artykuł podaje suche fakty, a ewentualne elementy mogące wyrażać subiektywne opinie ("aż" o 82%) są w pełni uprawnione. Tak trzymać! HTC ma problem i to jest fakt bezdyskusyjny.

  • 0

    15. ~hopla  2013-07-06 11:47:29  host: host-119-160.mt.pl

    HTC tak samo jak Blackberry nie ma pomysłu na swoją przyszłość i raczej obie firmy chylą się ku upadkowi. Blackberry to przynajmniej tworzy oprogramowanie, więc w przypadku plajty na rynku smartfonów mogą się czymś innym zająć.

  • 0

    16.  2013-07-06 12:00:31

    Nie dziwię się tak niskiej sprzedaży. Od 2 miesięcy próbuję znaleźć pkt. we Wrocławiu, w którym mógłbym zobaczyć jak działa, jak się prezentuje ONE. Niestety nie ma takiego miejsca. Raz przez 2 dni w jednej z galerii można było przetestować wersję demo, niestety przegapiłem ten termin. W Magnolii we Wrocławiu jest multiserwis samsunga i w nim jest tylko ONE X i powiedziano mi, że od miesięcy próbują się doprosić o wymianę na ONE. Poza tym firmy HTC nie ma nawet w popularnych sieciówkach jak media markt, saturn, euro rtv, media expert, więc kompletnie nie dziwi mnie tak niska sprzedaż. Za to galaxy S4 wersje demo są wszędzie.

  • 0

    17. ~  2013-07-06 13:24:56  host: public-gprs517317.centertel.pl

    KameT co ty gadasz. Jest takich miejsc mnóstwo. Chociażby teletorium w sky tower.

  • 0

    18.  2013-07-06 13:38:31

    Dziękuję za informację ;) wiesz, pytałem się różnych ludzi i raczej nikt nic nie wiedział ;) oprócz sky tower podaj jeszcze inne miejsca skoro jest ich mnóstwo ;) w salonach sprzedaży niechętnie dają przetestować, ale ponoć da się.

  • 0

    19. ~  2013-07-06 17:19:40  host: ip-37-209-144-100.free.aero2.net.pl

    W Komputroniku się ostatnio bawiłem i salonie Plusa.

  • 0

    20. ~  2013-07-06 17:20:52  host: ip-37-209-144-100.free.aero2.net.pl

    I w Euro RTV też jest, bo też widziałem.

  • 0

    21. ~  2013-07-08 06:30:10  host: public-gprs517381.centertel.pl

    Jakiś czas temu było oficjalne stoisko HTC w pasażu grunwaldzkim przez cały weekend.

  • 0

    22. ~pepe  2013-07-08 09:17:08  host: 81-210-123-244.ip.netia.com.pl

    Problemem firmy HTC nie jest to że nie ma świetnych produktów lepszych od konkurencji bo je ma. Tylko ta firma straciła impakt i energię. Jest niewidoczna i słaba marketingowo. O tym że HTC One jest najlepszym smartphonem w branży wiedzą nieliczni pasjonaci.

  • 0

    23.  2013-07-08 10:18:24

    Problemem firmy HTC jest Android. Nie zarabia na nim ani grosza a jeszcze dopłaca google do tego, żeby były aplikacje od Google. Sorry, ale z natywnymi chińskimi firmami produkującymi taniej i więcej sprzętu też na Androidzie się zwyczajnie nie wygra. To tak jak Sony przegrało na rynku telewizorów z innymi producentami.

  • -1

    24. ~me  2013-07-08 10:21:52  host: 194.114.62.88

    Posiadam od miesiąca Galaxy S4 i dziś miałem okazję przyjrzeć się HTC One. Wyświetlacz Samsunga jest jednak niedościgniony.

  • 0

    25. ~pepe  2013-07-08 12:12:51  host: 81-210-123-244.ip.netia.com.pl

    Ekran S4 niedościgniony? W czym? Parametry poza wielkością i czernią ma gorsze.

  • 0

    26. ~lolek  2013-07-08 17:04:56  host: 89-75-145-213.dynamic.chello.pl

    kameT, akurat w media expert jest już HTC. luknij np na taki model - http://www.mediaexpert.pl/katalog/smartfony/htc-one-x-brown-grey ,21532.html

  • 0

    27. ~kastak  2013-07-09 13:59:07  host: 87-206-205-206.dynamic.chello.pl

    lolek ten model akurat mam i też moge polecić, a w Media Expert są teraz jakieś zdrapki z kasiora do wygrania.

Dodaj swoją opinię