Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wyniki Eurotelu po 1Q2015

Wyniki Eurotelu po 1Q2015

LuiN 19 Maja 2015 11:02

1 0

Eurotel zamknie w nadchodzących miesiącach nawet 36 salonów T-Mobile. W tym roku odświeżone zostaną salony Play.

Eurotel uzyskał w I kwartale sprzedaż na poziomie 68,99 mln zł i 2,62 mln zł zysku netto. Firma zajmuje się sprzedażą detaliczną, prowadząc sieci łącznie ponad 300 salonów sprzedaży dla różnych zleceniodawców. Według informacji na stronie Eurotelu, posiada on obecnie ponad 150 salonów sprzedaży T-Mobile, ponad 100 salonów Play, 8 salonów iDream (w III kwartale otwarcie dziewiątego w Łodzi) i ponad 40 punktów obsługi NC+.

W raporcie kwartalnym czytamy o kontynuacji redukcji sieci sprzedaży T-Mobile w kolejnych kwartałach. Przedmiotem negocjacji jest obecnie 36 salonów operatora. Proces zamknięć prowadzony będzie w największym nasileniu w II kwartale 2015 roku i w większości zostanie zakończony na koniec 2015 roku.
Jednocześnie na początku czerwca zostanie wprowadzania zmiana systemu rozliczania z operatorem T-Mobile. Polegać będzie na zmianie systemu wartościowego jaki jest obecnie na system marżowy od którego to parametru liczone będą prowizje. W I kwartale, pomimo istotnie większej liczby salonów T-Mobile, to na sprzedaży usług P4 Eurotel zarobił znacznie więcej (7,1 vs. 11,4 mln zł), a łączny zysk brutto sieci salonów Play (razem ze sprzedażą towarów) był przeszło dwukrotnie większy.

W ramach sieci Viamind współpracującej z operatorem Play, planowane jest przeprowadzenie w 2015 roku odświeżenia wizerunku salonów sprzedaży tej sieci. Koszty mebli pokrywane są przez operatora, zaś do zadań po stronie sieci sprzedaży należy odnowienie i przygotowanie salonu do zainstalowania nowej aranżacji oraz uzupełnienie wyposażenia.

Źródło tekstu: Eurotel, wł     

Dodaj do:

Tagi: wyniki | eurotel | t-mobile | idream | play | 1q2015

w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-198-104-202.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Co byś wybrał/a kupując iPhone'a z OLED-em?

Chińskie władze zatwierdziły nową fabrykę paneli OLED firmy LG

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet