Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wyniki Ericssona po 4Q2014

Wyniki Ericssona po 4Q2014

LuiN 27 Stycznia 2015 14:34

2 0

Ericsson przedstawia wyniki finansowe za czwarty kwartał i cały 2014 rok. Sprzedaż nieznacznie wzrosła, choć ciągną ją w dół niekorzystne dla firmy kursy wymiany walut.

W IV kwartale Ericsson uzyskał sprzedaż na poziomie 68,0 mld SEK (7,3 mld euro), co oznacza wzrost o 1% w ujęciu rocznym. Wzrost sprzedaży napędzany był głównie przez Bliski Wschód, Europę i Azję, zrównoważony spadkami sprzedaży w Ameryce Północnej. Marża brutto wzrosła do 36,6%, a zysk operacyjny wzrósł do 6,3 mld SEK (676 mln euro), napędzany głównie przez wyższą sprzedaż software'u i wzrost efektywności. Wzrost przychodów został częściowo zneutralizowany przez wzrost wydatków operacyjnych i stratę związaną z kontraktami walutowymi.
W całym 2014 roku Ericsson osiągnął sprzedaż na poziomie 228,0 mld SEK (24,5 mln euro), a więc wyższą niż w 2013 roku o 0,6 mld SEK (po uwzględnieniu zmiany kursów walutowych jest to nie wzrost, lecz spadek o 2%). Zysk operacyjny spadł do 16,8 mld SEK (1,8 mld euro) z 17,8 mln SEK (1,91 mld euro) w 2013 roku. Marżą operacyjna wyniosła 7,4% względem 7,8% przed rokiem.

Ericsson to największy na świecie dostawca technologii i usług dla operatorów telekomunikacyjnych. Oferuje usługi, oprogramowanie i infrastrukturę teleinformatyczną dla operatorów telekomunikacyjnych i firm z innych branż. Obecnie ponad 40 procent światowego ruchu mobilnego przechodzi przez sieci firmy Ericsson. Firma obsługuje sieci, z których korzysta ponad 2,5 miliarda abonentów w ponad 180 krajach i zatrudnia przeszło 110 tys. pracowników.

Źródło tekstu: Ericsson, wł     

Dodaj do:

Tagi: 4q2014 | ericsson | wyniki

w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-102-236.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Jak oceniasz wakacyjną promocję sieci Play?

Internet na lato za darmo w Play

 

Zobacz wynik | Opinie (9)

Archiwum Ankiet