Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wyniki Ericssona po 1Q2015

Wyniki Ericssona po 1Q2015

sirmark 24 Kwietnia 2015 22:19

3 0

Sprzedaż Ericsson w I kwartale wzrosła o 13% i wyniosła 5,756 mld euro. Na pozytywny wynik wpływ miały zmiany walutowe. Jak podała firma, sprzedaż dla porównywalnych jednostek i z uwzględnienie zmiany kursów walutowych spadła o 6% rdr, głównie za sprawą obniżonej aktywności w obszarze mobilnego internetu szerokopasmowego w Ameryce Północnej.

Marża zmalała do 35,4% (36,5% przed rokiem). Z zysk operacyjny osiągnął poziom 225,9 mln euro, a nie uwzględniając opłat restrukturyzacyjnych utrzymał się na stałym poziomie rdr. Zysk netto spadł o 14% rdr i wyniósł 161,4 mln euro.
Ericsson to największy na świecie dostawca technologii i usług dla operatorów telekomunikacyjnych. Firma obsługuje sieci klientów, z których korzysta ponad 2,5 miliarda abonentów. Ericsson działa w ponad 180 krajach i zatrudnia przeszło 115 tys. pracowników.

Źródło tekstu: Ericsson, wł     

Dodaj do:

Tagi: ericsson

w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-244-248.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy doczekamy się cenzury internetu w Polsce?

Kolejna próba cenzurowania Internetu w Polsce

 

Zobacz wynik | Opinie (3)

Archiwum Ankiet