Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wyniki Ericssona po 1Q2015

Wyniki Ericssona po 1Q2015

sirmark 24 Kwietnia 2015 22:19

3 0

Sprzedaż Ericsson w I kwartale wzrosła o 13% i wyniosła 5,756 mld euro. Na pozytywny wynik wpływ miały zmiany walutowe. Jak podała firma, sprzedaż dla porównywalnych jednostek i z uwzględnienie zmiany kursów walutowych spadła o 6% rdr, głównie za sprawą obniżonej aktywności w obszarze mobilnego internetu szerokopasmowego w Ameryce Północnej.

Marża zmalała do 35,4% (36,5% przed rokiem). Z zysk operacyjny osiągnął poziom 225,9 mln euro, a nie uwzględniając opłat restrukturyzacyjnych utrzymał się na stałym poziomie rdr. Zysk netto spadł o 14% rdr i wyniósł 161,4 mln euro.
Ericsson to największy na świecie dostawca technologii i usług dla operatorów telekomunikacyjnych. Firma obsługuje sieci klientów, z których korzysta ponad 2,5 miliarda abonentów. Ericsson działa w ponad 180 krajach i zatrudnia przeszło 115 tys. pracowników.

Źródło tekstu: Ericsson, wł     

Dodaj do:

Tagi: ericsson

w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-238-157.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy rozważasz zmianę systemu przy najbliższej wymianie głównego telefonu?

Android cieszy się większą lojalnością swoich użytkowników niż iOS

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet