Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wyniki DT w 3Q2005

Wyniki DT w 3Q2005

WitekT 10 Listopada 2005 23:25

0 0

Deutsche Telekom poinformował o czwartym z rzędu kwartalnym wzroście zysków, za którym stały doskonałe rezultaty amerykańskiego oddziału spółki oraz jednorazowe operacje finansowe.

Wynik netto DT w trzecim kwartale wyniósł aż 2,42 mld euro wobec sięgającej 1,36 mld euro straty w analogicznym okresie 2004 r. Przychody peratora wzrosły z kolei o 600 mln do 15 mld euro. Zarówno w przypadku zysku netto, jak i sprzedaży osiągnięte rezultaty okazały się lepsze od prognozowanych przez analityków.
Wsparcie dla finansów niemiecka spółka znalazła w swoim oddziale telefonii komórkowej w Stanach Zjednoczonych. T-Mobile USA, czwarty pod względem wielkości operator w Ameryce pozyskał w minionym kwartale ponad 1,1 mln nowych klientów. Przed kilkoma dniami gigant telekomunikacyjny zapowiedział natomiast redukcję 32 tys. etatów, co może kosztować firmę 3,3 mld euro. Pisaliśmy o tym w tej wiadomości.

Źródło tekstu: WST, Bloomberg, Puls Biznesu     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-198-3-15.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Jak oceniasz wakacyjną promocję sieci Play?

Internet na lato za darmo w Play

 

Zobacz wynik | Opinie (9)

Archiwum Ankiet