Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wyniki Dialogu po 2Q2010

Wyniki Dialogu po 2Q2010

LuiN 13 Sierpnia 2010 09:32

0 0

W I półroczu Dialog miał 260,6 mln zł przychodów (o 1 mln więcej niż w analogicznym okresie zeszłego roku) i 21,8 mln zł zysku netto (0,42 mln zł w I półroczu 2009).

Wzrost przychodów odnotowano przede wszystkim w obszarze usług świadczonych na bazie obcej infrastruktury (głównie usługi WLR) oraz przychodów z usług IPTV i transmisji danych świadczonych na własnej sieci.

Na koniec czerwca liczba aktywnych kart SIM Diallo (MVNO) wyniosła 12,5 tys. (po pierwszym kwartale tego roku było ich 1,1 tys.). Dialog obsługiwał 721 tys. linii dzwoniących (sieć własna i WLR), 29,1 tys. usług cyfrowej telewizji i 156 tys. łączy internetowych.
Trwa realizacja dofinansowanego z funduszy unijnych projektu wdrożenia usług w oparciu o pasywną sieć optyczną (PON) - tzw. "światłowód do domu", którym objęte będzie 70 tys/ mieszkań m.in. we Wrocławiu, Legnicy, Zielonej Górze i Łodzi. Modernizacja i rozbudowa sieci rozpoczęła się w czerwcu, a pierwsze przyłączenia planowane są na początek IV kwartału tego roku.

Źródło tekstu: Dialog, wł     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-167-243-214.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze