Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wyniki Dialogu po 1Q2009

Wyniki Dialogu po 1Q2009

WitekT 15 Maja 2009 11:07

0 0

Grupa kapitałowa Dialog zanotowała w I kwartale przychody ze sprzedaży na poziomie 139,4 mln zł i zysk netto na poziomie 4,9 mln zł. To odpowiednio o 10 mln zł i 1 mln zł więcej niż w analogicznym okresie zeszłego roku.

W I kwartale przychody Grupy Kapitałowej Dialog były niższe od przychodów osiągniętych w analogicznym okresie roku ubiegłego o prawie 10 mln zł w związku z ograniczeniem niskomarżowej usługi tranzytu ruchu. Pomimo ogólnorynkowej tendencji spadkowej w telekomach stacjonarnych, zwiększył poziom przychodów, po wyłączeniu tranzytu, o około 5%. Odnotowano wzrost przychodów z usług świadczonych na bazie obcej infrastruktury (WLR, 1011 i BSA) - w stosunku do analogicznego okresu 2008 roku o 6 mln zł

Grupa Kapitałowa Dialog obejmuje nie tylko Telefonię Dialog, ale i PetroTel. Baza klientów tego ostatniego to ponad 25 tys. linii stacjonarnych i 10,7 tys. użytkowników transmisji danych w rejonie Płocka i okolic.
W I kwartale cała grupa kapitałowa zwiększyła liczbę klientów zarówno w obszarze usług głosowych, jak i transmisji danych. Na koniec marca posiadała 450,7 tys. linii dzwoniących na własnej sieci (pozyskując wyższą od planowanej liczbę klientów instytucjonalnych) oraz 184,4 tys. linii WLR (przyrost o 14% w stosunku do końca 2008 roku). Liczba klientów usług transmisji danych wyniosła 152 tys. (w tym 9,5 tys. użytkowników usługi BSA).

Z pakietu DIALOGmedia, obejmującego telefon, Internet i telewizję, korzystało pod koniec marca 5,3 tys. klientów.

W I kwartale Grupa Kapitałowa DIALOG S.A. kontynuowała realizację ważnego dla jej przyszłości projektu wprowadzenia usług telefonii komórkowej, jako tzw. operator wirtualny (MVNO) - komercyjne uruchomienie usługi planowane jest w drugiej połowie 2009 roku - napisano w komunikacie.

Źródło tekstu: KGHM     

Dodaj do:
w sumie: 4

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-158-15-97.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uruchamianie Windowsa 10 na urządzeniach mobilnych z Androidem ma sens?

Na smartfonach Huaweia można uruchomić Windowsa 10 dzięki chmurze

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet